שר החינוך פתח את שנת הלימודים במחוז חיפה

שר החינוך, רפי פרץ, מנכ"ל המשרד, שמואל אבואב ומנהל מחוז חיפה, ד"ר סער הראל, פתחו אמש את שנת הלימודים במחוז חיפה והציגו את המטרות והיעדים לשנה הקרובה
 

פותחים את שנת הלימודים תש"ף 

שר החינוך, הרב רפי פרץ, מנכ"ל המשרד, שמואל אבואב ומנהל מחוז חיפה, ד"ר סער הראל, פתחו אתמול (שני) את שנת הלימודים במחוז חיפה, בכנס חגיגי שנערך בקריית מוצקין.

בכנס הציגו הבכירים את המטרות והיעדים לשנת הלימודים הקרובה – חדשנות פדגוגית, קידום הישגים, חיזוק ערכים, העצמת מעמד המורה וצמצום פערים.

שר החינוך רפי פרץ אמר בכנס:

"בעידן הזה האתגרים גדולים ומורכבים, ולכן עבודתנו אינה נגמרת בתום יום הלימודים. תפקידה של המערכת בליווי התלמיד ובעיצוב דמותו גם מחוץ לכתלי בית הספר הוא מכריע. אנחנו רוצים לעצב פה חברה מוסרית, אוהבת אדם וחברה שמרימה על נס את ערך הערבות ההדדית, ולכן הנושא המרכז שבחרתי לשנת תש"ף הוא "ערבות הדדית". בימים אלה שוקדת המערכת על גיבוש של תכנית מקיפה שתיושם מהגן ועד לחטיבות העליונות. בכל המגזרים בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי. אנחנו נציג אותה בהקדם. נושא נוסף שאפעל לקידומו, הוא מעבר מעונות היום לאחריות משרד החינוך. המעבר חיוני, ואני בטוח שמשרד החינוך יוכל לתרום מניסיונו הרב לקדם את המשימה החשובה הזו, כמובן בליווי של החלטת ממשלה והתוספות התקציביות הנדרשות".

 

שר החינוך רפי פרץ, אמש עם מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך, ד"ר סער הראל. צילום: דוברות משרד החינוך מחוז חיפה

 

מנכ"ל המשרד, שמואל אבואב:

"מערכת החינוך נמצאת בתנופה. לצד התכניות הלאומיות שהתחלנו לקדם נשלב בשנה הקרובה חדשנות פדגוגית. נרחיב את מספר בתי הספר עם סביבות למידה חדשניות, נשפץ את הספריות,  ונוציא את הילדים ללמוד במרחבי למידה מחוץ לכיתת הלימוד. נשלב בתוך התכנים הלימודיים מיומנויות חדשות שמתאימות למאה ה-21 ומכשירות את בוגר המערכת לשוק העבודה העתידי. נרחיב את השירותים הדיגיטאליים לתלמידים, למורים ולמנהלים, ונמשיך עם קידום ההישגים הלימודיים. אך, בד בבד נעמיק את הערכים. נמשיך להגדיל את מספר החניכים שבתנועות נוער, ארגוני נוער ושל"ח. אני מאחל למנהלים ולמורים שנת לימודים פורייה ומוצלחת".

מנהל מחוז חיפה, ד"ר סער הראל:

"בימים אלה סיים מחוז חיפה את היערכות לפתיחת שנה"ל תש"ף – בתי הספר ערוכים ומוכנים לפתיחת שנה"ל, צוותי החינוך מתרגשים ומחכים לתלמידים. נאחל לכולם שנת לימודים פורייה מוצלחת ומשמעותית.

אנו במחוז מאמינים כי רק בדרך עבודה בשותפויות ניתן להוביל את השינויים הנדרשים כדי להגיע להישגים החינוכיים ולהצלחות. אנו במחוז ממשיכים לבסס את עקרונות הפעולה: "בונים שותפויות. מחוללים שינוי. מובילים להצלחה".

 

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב עם מנהל מחוז חיפה במשרד, ד"ר סער הראל. צילום: דוברות משרד החינוך מחוז חיפה

 

למנהלים במחוז אמר ד"ר הראל בכנס אתמול: 

"אנו ניצבים כאן מול הנהגת החינוך במחוז חיפה, אתם, הדמויות בעלות יכולת ההשפעה הגבוהה ביותר על התנהלות בתי הספר ועל חינוך דור העתיד. אני בטוח שגם בשנה זו, אתם, מנהלי מוסדות החינוך,  תובילו יחד עם הצוותים החינוכיים ושותפנו ברשויות וברשתות החינוך ועם צוות  הפיקוח המחוזי את תלמידי המחוז, לאיכות חינוכית ולימודית, למצוינות אישית ואקדמית, להעמקת הזהות, השייכות והמחויבות החברתית ערכית". עוד פנה מנהל המחוז, אל אנשי החינוך להוביל באומץ שיח מכבד אשר יכיל את חלקיה של החברה הישראלית".

ראש עיריית קריית מוצקין, חיים צורי, שאירח את הכנס, אמר:

"אני שמח לארח את כנס פתיחת שנת הלימודים של מחוז חיפה במעמד שר החינוך ומנכל המשרד. קריית מוצקין תמשיך להוביל את מערכת החינוך  שבונה שותפויות, מחוללת שינוי ונותנת מענה למגוון רחב של אוכלוסיות. יחד עם הצוותים החינוכים נמשיך להוביל את מערכת החינוך להישגים והצלחות".

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • חיפה מחוץ לטווח הטילים: מה הייתם עושים למען תושבי הדרום והמרכז?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך