נשר מציגה: מסורת של חדשנות

לראשונה יתקיים בעיר כנס פתיחת שנת הלימודים בנושא חינוך ואיכות הסביבה

לראשונה יתקיים בעיר כנס פתיחת שנת הלימודים בנושא חינוך ואיכות הסביבה במעמד ראש העיר, רועי לוי, סגנית מזכ"לית הסתדרות המורים, עדנה דוד, ושר החינוך לשעבר, שי פירון, המשמש יועץ לעירייה בנושאי חינוך. אגף שפ"ע השלים את עבודות השיפוץ והשדרוג של מוסדות החינוך בעיר.

עיריית נשר חילקה ילקוטים לילדי הגנים שעולים השנה לכיתה א' ומחשבונים לעולים לחטיבות הביניים.

עיריית נשר השלימה את היערכותה לפתיחת שנה"ל תש"פ. ביום ראשון הקרוב, ה-1 בספטמבר, יפתחו את שנה"ל בנשר 3,542 תלמידים. 281 תלמידים יחלו את לימודיהם בכיתה א'. בעיר נשר יש בית ספר תיכון אחד, 2 חטיבות ביניים, 6 בתי ספר יסודיים ו-33 גני ילדים. השנה יתווספו תוכניות לימודיות נוספות, העשרה וחדשנות טכנולוגית.

כיתה חדשה ומשודרגת לקראת שנת תשפ קרדיט צילום: עיריית נשר

השנה, לראשונה, יתקיים ב-1 בספטמבר, בהיכל התרבות נשר, גם כנס פתיחת שנת הלימודים בהשתתפות כלל צוותי החינוך וההוראה וועדי ההורים בנושא חינוך ואיכות הסביבה במעמד ראש העיר, רועי לוי, סגנית מזכ"לית הסתדרות המורים, עדנה דוד, ושר החינוך לשעבר, שי פירון, המשמש יועץ לעירייה בנושאי חינוך. בכנס תוצג תכנית העיר בחינוך לשנת תש"פ.

מנהלת מחלקת החינוך בעירייה, גלי כהן, מסרה כי מדובר במפגש של חברי קהילת החינוך בעיר, הכוללת בתוכה את: מנהלי ומנהלות בתי הספר, המורים, הגננות, הסייעות, עובדי הצהרונים והמנהלה, נציגות ועדי ההורים ומפקחים מטעם משרד החינוך. הכנס הוא פרי שיתוף פעולה של מחלקת החינוך בעירייה והסתדרות המורים.

כהן ציינה כי ראש העיר שם לו כמטרה עליונה לקדם את מערכת החינוך בעיר ולהשיבה להיות מהמובילות והמתקדמות בארץ. "לשם כך בנינו תכנית רב שנתית אשר תעסוק בהיבטים הלימודיים, האישיים והחברתיים, הקשורים בחינוך", אמרה כהן.

כהן: "השנה הראשונה, שמתחילה זה עתה, תעסוק בנושא אקלים חינוכי, חברתי וסביבתי. כחלק מהתוכנית נכנסו בתי הספר היסודיים בעיר למסגרת הניהול העצמי, הוכנסו תהליכי פיתוח מקצועי וליווי לכלל בתי הספר ובהמשך ייכנסו גם לגנים, חזרתו של מיזם 'סיסמה לכל תלמיד', תסייע למורים ולמנהלים בשיפור התשתיות הלימודיות והטכנולוגיות. אנו נמצאים גם בעיצומו של תהליך להתאמת חללים בתוך בתי הספר ובגנים לפדגוגיה חדשנית".

הזמנה מפגש נשר

בתוך כך, עיריית נשר, באמצעות אגף שפ"ע, ניצלה את תקופת החופש הגדול להשלמת עבודות השיפוץ והשדרוג של כלל מוסדות החינוך בעיר, כל זאת, בהתאם לתוכנית עבודה מסודרת ובהתאם לכל תקני הבטיחות הנדרשים.

מ"מ וסגן ראש העיר ומחזיק תיק שפ"ע, ישי איבגי, מסר כי העבודות כללו, בין היתר: צביעת מעברי חצייה, החלפת תמרורים ותיקון ליקויים בטיחותיים בסביבתם ובקרבתם של מוסדות החינוך בעיר, צביעת הכיתות בגנים ובבתי הספר, החלפת דשא סינטטי ישן בחדש, ביצוע הצללות ורכישת ציוד וריהוט חדש. "עמלנו ביתר שאת על מנת למלא אחר דרישות וצרכי המערכת ולהקנות לתלמידים סביבת לימודים בטוחה ונעימה. נמשיך לפעול גם בעתיד למען ילדינו", אמר איבגי.

יצוין, כי גם בשנה"ל הקרובה עיריית נשר, באמצעות רשת המתנ"סים נשר, תפעיל צהרונים איכותיים בגני הילדים ובבתי הספר.

במטרה להקל עוד על ההורים חילקה עיריית נשר ילקוטים לילדי גני הילדים העולים השנה לכיתה א' ומחשבונים לתלמידים שעולים לכיתות ז' בחטיבות הביניים.

ראש העיר, רועי לוי: "חינוך, חינוך, חינוך – כפי שאמר ראש העיר לשעבר דוד עמר ז"ל, החינוך בראש סדר העדיפויות העירוני משפיע באופן רוחבי על העיר. החינוך זו אינה הוצאה כספית אלא השקעה כדאית, השקעה בדור העתיד. עיריית נשר תשקיע את מירב המשאבים בחינוך הילדים והנוער ותוביל השנה יוזמות חדשניות בחינוך המתאימות למאה ה-21. מעבר להשקעה כלכלית אנו משקיעים ומטפחים את ההון האנושי – החל מהנהלות בתי הספר, מחלקת החינוך, המורים והמורות, הסייעות וכלל הצוותים הפורמליים והבלתי פורמליים. אני שמח לבשר שהעיר נשר ערוכה ומוכנה לפתיחת שנת הלימודים תש"פ, ומודה למחלקת החינוך, לאגף שפ"ע ולכלל צוותי העירייה על עבודתם וההיערכות המקדימה, ומאחל לכל הצוותים החינוכיים והתלמידים שנת לימודים טובה ופורייה."

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר