חוקרים ולומדים

בית הספר היסודי גורדון נערך לשנת הלימודים הבאה: מכיתה ג' ועד כיתה ו' ילמדו התלמידים בשיטת למידה מבוססת פרויקטים
התלמידים הוזמנו לבחור בנושא המעניין אותם, ולחקור אותו באמצעות מגוון תחומי לימודיהם. צילום: עיריית חיפה

התלמידים הוזמנו לבחור בנושא המעניין אותם, ולחקור אותו באמצעות מגוון תחומי לימודיהם. צילום: עיריית חיפה

לפני כשנה הוגדר בית הספר היסודי גורדון בקריית חיים כבית ספר ייחודי העוסק בלמידה מבוססת פרויקטים. למידה זו מבוססת על גישה של לימודים דינאמיים, שבה התלמידים חוקרים ומתנסים בסביבה שבה הם יתפקדו בעתיד. הם בוחרים את הנושאים המעניינים אותם, מבין תחומי הדעת הנמצאים בתכניות הלימוד, ומתמודדים עם האתגרים העולים באותו תחום.
במהלך השנה האחרונה נוסתה השיטה בהצלחה גדולה בקרב תלמידי כיתות ד' ו- ה'. התלמידים הוזמנו לבחור בנושא המעניין אותם, ולחקור אותו באמצעות מגוון תחומי לימודיהם: שפה, מתמטיקה, אדריכלות, אמנות, מדע, טכנולוגיה, מוזיקה וספורט. במהלך תהליך הלמידה יצאו לסיורים, ביקרו במוזיאונים ולמדו בקבוצות קטנות.
לקראת סיום שנת הלימודים הזמינו התלמידים את ההורים ואורחים מקהילת קריית חיים לתערוכה ששימשה כמוזיאון מפעיל והייד פארק בה הציגו את התוצרים.
מנהלת בית הספר, גלי אביר- גיל, סיפרה: "מפגש סיום השנה היה מרגש במיוחד. התלמידים הציגו תוצרים משמעותיים שהביעו יכולת למידה מעמיקה ועבודה שיתופית. במוזיאון המפעיל בסימטריה התבקש הקהל לקחת חלק פעיל בתערוכה, ליצור ולהתנסות בעצמו, להשתתף בסקר, לענות על חידונים אינטראקטיביים, ליצור קלידוסקופ ומגזרות נייר, להאזין לנגינת תלמידים בקסילופונים במקצב סימטרי, ללמוד על אומנות הטוטם ועוד. כמו כן, קיימו התלמידים הייד פארק בנושא שימור מול פיתוח בים התיכון. כתושבי קריית חיים הגרים בסמוך לחוף הים, הנושא רלוונטי לחיינו ומעסיק אותנו. חשוב לנו לעורר את המודעות לנושא. התלמידים החוקרים את הנושא הציגו דילמות בנושא איכות הסביבה, תיירות, אמנות פיתוח פיזי והצלת בעלי חיים בים התיכון". לאור הצלחת התכנית הניסיונית שבוצעה בשנת הלימודים האחרונה בקרב תלמידי כיתות ד', ה', החליטה הנהלת בית הספר להרחיב את תכנית הלמידה סביב פרויקטים לכיתות ג' עד ו'.

פיני ווגמן, ראש מערכת החינוך, התרבות והשירותים החברתיים סיפר על התכנית: "שיטת הלימוד הייחודית של בית הספר מאפשרת לתלמידים להיות מעורבים בלמידה, לחוות את העולם האמיתי בדרך של התנסות ופיתוח חשיבה ביקורתית ועצמאית. הייחודיות של בית ספר גורדון היא חלק מהתפיסה החינוכית אותה מוביל ראש העיר כאסטרטגיה עירונית. כיום, לילדי קריית חיים יש אפשרות לבחור במגוון של אפיקי חינוך המתאימים להם- החל מהגנים המדעיים שיפעלו בשנה הבאה, המשך בבתי הספר היסודיים הייחודיים ועד המסלולים המגוונים בתיכון בתחומי החברה, הרוח, המדע והאמנות".משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • חיפה מחוץ לטווח הטילים: מה הייתם עושים למען תושבי הדרום והמרכז?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך