יורד בגדול בשם הבת

כאשר ביתו התחילה לנדנד לו אחרי ששקל 123 ק"ג, עופר כספי ממושב עצמון הבין כי המצב יכול להראות אחרת. הוא הפסיק עם זלילות ליליות, הפחית את השימוש בשמן לבישול בבית ורזה 35 ק"ג, כל זאת בהדרכת "שומרי משקל"
הבת של עופר כספי ראתה כי אביה הגיע למשקל מוגזם והחליטה לשכנע אותו לשנות את המצב. עופר בן ה-51 שקל באותו 123 ק"ג ובזכות ביתו התחיל לשים לב למראה שלו והתחיל לחפש דרך לרדת במשקל.
עופר, העובד כמהנדס במטה חברת החשמל, רצה למצוא דרך להפטר מהרגלי האכילה המוגזמים שלו. "אני אוהב מאוד לאכול גם כשאני לא רעב. הייתי מסוגל לזלול יותר מעשר חטיפים ומגוון נקניקים כשהייתי חוזר הביתה מהעבודה", הוא מספר ומבהיר: "הבת התחילה ממש לנדנד שאני חייב לרזות. שמתי לב למראה שלי והוא התחיל ממש להציק לי".
בילדותו, עופר היה ספורטאי רזה. "נכנסתי למסגרת של מועדון כדורסל לנוער בהשפעת החברים, כאופייני לנער. תמיד הייתי הספורטאי בבית. בצבא עליתי מעט במשקל כי הפסקתי לגמרי עם הכדורסל. אחרי הצבא, התחלתי ללמוד בטכניון ועם סיום הלימודים הקמתי תא משפחתי. ואז נולדה לי כרס קטנה", הוא משחזר.

 

עופר אחרי ההרזיה.  "אני מתמיד בפעילות גופנית בסיסית של לפחות עשר דקות הליכה ביום"

עופר אחרי ההרזיה. "אני מתמיד בפעילות גופנית בסיסית של לפחות עשר דקות הליכה ביום"

 

"הרגשתי מגוחך להכניס את החולצה לתוך המכנסיים"

בתו של עופר הציעה לו את הפתרון לבעיית המשקל. היא תמיד המליצה על קבוצת הרזיה של שומרי משקל הנמצאת במושב בו הם גרים. "כעסתי על עצמי איך לא שמתי לב איך אני נראה, במשך כל השנים. הרגשתי אפילו מגוחך להכניס את החולצה לתוך המכנסיים בצורה המבליטה את הבטן", הוא מספר.
אחרי המפנה בתפיסת המשקל שלו, כל המשפחה תמכה בו והפחיתה את השימוש בשמן במאכלים אשר הוכנו בבית.
עופר התחיל את התהליך עם ספקות. "כאשר הגעתי לקבוצה לא האמנתי בשיטת הרזיה. אני מהנדס המחפש הוכחות מדעיות. השיטה נראתה לי לא אמיתית ואמינה. עם זאת, החלטתי לנסות אותה למרות הכל".

עופר רזה 20 קילו ואז נותר באותו משקל למשך תקופה ארוכה. "לא הבנתי למה אני לא ממשיך לרזות, למרות שחשבתי כי אימצתי אורח חיים בריא. המדריכה אמרה לי כי עליי להיצמד לשיטה ולהפסיק עם הזלילות בערב. אחרי השינוי, ראיתי כי תהליך ההרזיה נהיה עוד יותר מהיר. בסוף התהליך ירד במשקל כולל של 35 ק"ג. אחרי שהייתי ספקן, היום אני מאמין גדול בתהליך".

 

כספי לפני ההרזיה. "כעסתי על עצמי איך לא שמתי לב איך אני נראה"

כספי לפני ההרזיה. "כעסתי על עצמי איך לא שמתי לב איך אני נראה"

 

מה אתה אוכל במהלך היום?

"בבוקר אני אוכל סלט עשיר בירקות בשילוב חצי גביע קוטג', או יוגורט ושותה קפה ללא סוכר. אחרי מספר שעות אני אוכל תפוח. בצהרים אני אוכל חזה עוף עם כוס אורז, או פסטה עם שעועית מאודה, או לקט ירקות. בסביבות השעה ארבע אני אוכל עוד פרי אחד, או שניים. בערב אני אוכל לחם קל עם גבינה רזה יחד עם ביצה קשה ועוד פרי או שניים. לעיתים רחוקות, אני מוסיף גלידה או חטיף. היה לי קשה להפסיק לזלול בערב. אשתי והבנות שלי הפסיקו לאכול לידי, אז הקשיים הלכו ופחתו".
אחרי ההרזיה קיבל עופר משובים מדהימים. "אנשים נדהמו ואמרו לי שאני הולך ונעלם, נראה נהדר, כמו בן אדם חדש. המשפחה יצרה אווירה מאוד תומכת. היום אנחנו מקפידים על אוכל יותר בריא עם פחות מלח. לפעמים הבנות כועסות שאני לא קונה מספיק לחמים", אומר עופר בחיוך.
לתהליך ההרזיה של עופר יש גם השלכות בריאותיות ואופנתיות. "בשלב מסוים לא הייתי ישן טוב והיית מתעורר הרבה במהלך הלילה. הקיבה עיכלה אוכל מסביב לשעון והיו הרבה כאבי בטן. מאז ההרזיה, איכות השינה השתפרה פלאים. היום אני משקיע יותר בלבוש שלי. אשתי התחילה לכעוס עליי שאני קונה כל הזמן. המצב שלי ממש התהפך".

כספי. מתכנן לרוץ 10 ק"מ. הכיבוש הבא שלו

כספי. מתכנן לרוץ 10 ק"מ. הכיבוש הבא שלו

 "במרוץ הבא ארוץ למרחק של 10 ק"מ"

עם שינוי הרגלי האכילה, עופר חזר לעסוק בפעילות גופנית, לראשונה מאז היה נער. "אני מתמיד בפעילות גופנית בסיסית של לפחות עשר דקות הליכה ביום. אני לא מוותר גם אם אני עמוס בתוכניות. בדרך כלל אני מפנה זמן לריצה במשך כשעה ורבע. השתתפתי כבר במרוץ חיפה במקצה של 5 ק"מ ובמרוץ הבא ארוץ למרחק של 10 ק"מ. במסגרת קבוצת ההרזיה חלק מהחברים יוצאים לצעידות משותפות. אני חבר גם בחוג לריצה".

עצות הדיאטה של עופר:

לבחור תהליך הרזיה מתאים בו צריך להתמיד. תמיד תהיה דרך הרזיה בה מאמינים מבלי לשנותה לעיתים קרובות. חשוב להיצמד לכללים של הדיאטה.
להפחית את היקף האכילה. אסור למלא את הצלחת יותר מפעם אחת בארוחה. מומלץ להתחיל באכילה אחרי שתייה ולא להגיע למצב של רעב קשה. זה חשוב מאוד לשמור על מצב מאוזן.
אני מתמיד בפעילות גופנית בסיסית של לפחות עשר דקות הליכה ביום, גם אם אני עמוס בתוכניות. בדרך כלל אני מפנה זמן לריצה במשך כשעה ורבע. השתתפתי כבר במרוץ חיפה במקצה של 5 ק"מ ובמרוץ הבא ארוץ למרחק של 10 ק"מ. במסגרת קבוצת ההרזיה, חלק מהחברים יוצאים לצעידות משותפות. אני חבר גם בחוג לריצה. כאשר אני הולך לבד אני מכסה מרחק של 8 ק"מ.
המדריכה שלי בשומרי משקל היא משכמה ומעלה. היא בת אדם לפני הכל. אנחנו בקשר יומיומי וזהו סוד ההצלחה. כל יום התייעצנו ואחר שיתפנו הכל. היא יודעת לתמוך ולפרגן ואיך לתמוך יותר בחלשים. היא ממש העוגן.
תעודת זהות
עופר כספי – בן 51, נשוי + 3 בנות, ץןשב מושב עצמון, מהנדס בחברת החשמל מטה.

עופר במספרים –

גובה: 1.85
משקל לפני הירידה:  ק"ג123
משקל נוכחי: 88
כמה ירדתי: 35 ק"ג
תקופת השינוי: 15 חודשים
במשך כמה זמן אני שומר על המשקל: שנה ורבע


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות