הבעל בטלן?

ביה"ד הרבני: כלל זכויותיה הפיננסיות ונכסי הקריירה יישארו בידי האישה!
ביה"ד הרבני האזורי בחיפה, דחה את בקשתו של בעל  לקבל את חלקו ב"נכסי הקריירה"  ובזכויות הסוציאליות שצברה אשתו וקיבל את עמדתו של ב"כ של האישה,  עו"ד גיא אופיר, מומחה לדיני משפחה וירושה כשקבע,  "כאשר בן זוג אינו מבצע אף אחת מהפונקציות המשפחתיות – לא היותו מפרנס עיקרי ולא טיפול בעבודות הבית והילדים, הרי שמלכתחילה אין חלוקה מאוזנת בין הצדדים. עיוות זה יש לתקן באמצעות הותרת כלל זכויותיה הפיננסיות ונכסי הקריירה שצברה האישה בידיה". בני הזוג הפרודים התגוררו בצפון

בעל טפיל…"במקרה המתואר", קבע ביה"ד הרבני האזורי בחיפה ונענה לבקשתה של האישה באמצעות ב"כ עו"ד גיא אופיר, "העובדה שהבעל לא צבר זכויות סוציאליות כלשהן, יש בה כשלעצמה, כדי ללמד על עברו התעסוקתי ועל התנהלותו הכלכלית. גם אם הייתה לבעל תרומה מסוימת למשק הבית, היא לא הייתה שוות ערך לתרומתה של האישה, הן בספירה הביתית והן בספירה החיצונית".

עו"ד גיא אופיר. צילום שרית נס. 

כמו כן, נפסק כי, "מאמצי הבעל עבור התא המשפחתי לא השתוו למאמציה של האישה. הימנעותו מלעבוד בצורה סדירה ורציפה במשך שנות הנישואין מותירה את הרושם כי הבעל בחר שלא ליטול חלק משמעותי במאמץ הנדרש לקיומו ולרווחתו של התא המשפחתי."

האישה מהנדסת בכירה במקצועה. טענה באמצעות ב"כ עו"ד גיא אופיר, כי, "לאורך כל שנות הנישואין פרנסה את המשפחה, עבדה במשרה מלאה ובעבודות נוספות, נשאה בנטל תשלומי אחזקת הדירה, מימונה ושיפוצה והיא אף ביצעה את מלוא עבודות משק הבית והטיפול בילדים. הבעל, לעומת זאת, עבד בעבודות מזדמנות מדי פעם, לא צבר זכויות פנסיוניות, לפרקים היה מובטל, ואף סירב 'לנקוף אצבע' בכל הקשור לניהול משק הבית והטיפול בילדים. הלכה למעשה, הוא 'רבץ בבית בחוסר מעש' ושתה שתייה חריפה'".

מן הראוי לציין כי, משהגיעו הנישואים לקיצם, עותר הבעל לקבלת חלקו בזכויות הסוציאליות הרשומות על שם האישה במשרד הממשלתי שבו היא עובדת במוסדות השונים, אותם צברה במהלך הנישואין, ודורש את חלקו ב"נכסי הקריירה" של האישה. הבעל טען כי מיד עם היכרותם של הצדדים, עוד בטרם נישאו, הוא מימן את לימודיה. לטענתו, הוא תמך בה לאורך כל חיי הנישואין ועודד את רצונה לפתח קריירה. לדבריו, משך הנישואין הוא לא מצא עבודה קבועה. האישה, כך נטען, נעזרה בו לגידול וחינוך הילדים ובמשק בית, התקדמה בעבודתה, למדה לתארים וכיום היא אדריכלית בכירה המקבלת ממקום עבודתה, מלבד שכר חודשי, גם גמולים שונים בגין הכשרתה ומעמדה. מנגד, טענה כאמור האישה באמצעות ב"כ עו"ד גיא אופיר, כי הבעל הוא "אדם עצלן" שעשה תמיד את כל התרגילים האפשריים כדי לא לעבוד. באוזלת ידו, לא זו בלבד שלא תרם לה דבר, אלא שאלמלא הוא והתנהגותו הטפילית יכולה הייתה להתקדם אף יותר.

ביה"ד הרבני האזורי בחיפה קיבל כאמור את עמדתו של ב"כ של האישה עו"ד גיא אופיר והותיר את כלל זכויותיה הפיננסיות ונכסי הקריירה שצברה האישה בידיה.

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט