"אנחנו מכוונים את מערכת החינוך בנשר לייחודיות" (וידאו)

בראיון וידאו מיוחד מספר ראש עיריית נשר, רועי לוי, על התוכניות העתידיות לשנת הלימודים תש"פ ומבטיח: "יהיה לנו עתיד מדהים". צפו
 

ביום ראשון בצהריים, שעות בודדות לאחר שנפתחה רשמית שנת הלימודים בכל רחבי הארץ, נערך בעיר נשר כנס חינוך חדשני בו השתתפו כלל אנשי החינוך בעיר, מנהלים, מורים, סייעות, חברי מועצה וכלל העוסקים במלאכת הקודש.

לפני הכנס פגשנו לראיון וידאו מיוחד ל"ניוז חיפה קריות", את ראש עיריית נשר, רועי לוי, את מנהלת מחלקת החינוך בעיר, גלי לוי ואת יועץ ראש העיר לענייני חינוך, שר החינוך לשעבר, הרב שי פירון.

צפו 

 

ראש העיר רועי לוי סיפר טרם הכנס:

"נערכנו חודשיים ליום הזה. כל מחלקות העירייה עבדו יום אחר יום, כדי שמערכת החינוך תיפתח כמו שצריך".

לוי סיפר על העבודה הצמודה עם שר החינוך לשעבר, הרב שי פירון, על המכון לדמוקרטיה ("אנחנו מתחילים להעביר הדרכות לסייעות, גננות ומורות") ואנחנו מכוונים את מערכת החינוך שלנו לייחודיות, כך שכל ילד יוכל לקבל את המיטב.

כמובן שהחזרנו את "סיסמה לכל תלמיד",  שהיא פלטפורמה טכנולוגית אינטרנטית, בכדי להעביר חומרי לימוד לילדים בצורה עדכנית וחדשנית. יהיה לנו עתיד מדהים", מבטיח ראש העיר.

על כנס החינוך החדשני שנערך ביום ראשון בעיר סיפר לוי לפני פתיחתו:

"יזמנו כנס חינוך לכל מי שנוגע בחינוך, נמצאים בו וועדי הורים, סייעות, מורות, שרתים, שומרים, מנהלים, מחלקת החינוך, חברי מועצת העיר, וכולם ישמעו לאן אנחנו רוצים להוביל את מערכת החינוך בנשר".

 

"עתיד מדהים". ראש העיר נשר רועי לוי. צילום ניוז חיפה קריות

 

על תחום החינוך המיוחד בעיר, אמר לוי:

"זה נושא שמאוד קרוב אליי ללב. אני חי ונושם את החינוך המיוחד והדבר המרכזי שאני רוצה להביא זה שוויון הזדמנויות אמיתי לילדי החינוך המיוחד. השקענו בזה מהיום הראשון שנכנסתי לתפקיד הרבה מאוד כספים והרבה שעות, לחשוב ולהבין מה התלמידים צריכים. אז פתחנו כיתות חדשות של חינוך מיוחד וגנים בנשר, אבל הדבר העיקרי שהחלטנו לשנות" – מסביר בלהט ראש העיר:

"הוא שהקמתי ועדה למען תלמידי החינוך המיוחד ובישיבה הראשונה של הועדה, אמרה אחת האמהות: 'אנחנו צריכים להילחם בשביל ש ….  וכל הזמן השיח היה סביב המילה 'מלחמה'.

אמרתי לה: 'אם יש משהו שהיום הבנתי שאנחנו רוצים לשנות, זה שלא תצטרכו יותר להילחם, שתבינו שאתם חלק מכולם ושהדברים יהיו קלים לכם,  גם כך קשה אז רצינו להקל. זו לא רק מערכת החינוך, זו גם כל הסביבה העוטפת, למשל בקיץ הוצאנו את משפחות החינוך המיוחד לטיולים משותפים, פתחנו להם מקום חדש בעיר 'גן הילד', שבו הם יכולים לבוא ולשאול שאלות, יש להם בו עובדים סוציאליים, שמתמחים במיוחד בחינוך מיוחד. אנחנו עושים הרבה, אבל האמת? זה עדיין לא מספיק ויש לנו הרבה מה לעשות. אני מאמין שנתקדם וניתן להם את שוויון ההזדמנויות האמיתי והמלא בנשר", אומר ראש העיר.

 

מנהלת מחלקת החינוך בנשר, גלי כהן, אמרה לפני הכנס: "ראש העיר חנך על דגלו את החינוך. זו עיר שתמיד היתה בה מסורת של חדשנות, להיות מהמובילים. השנה אנחנו מתחילים תהליך מעניין של להתאים את עצמנו ל- 121. נוביל תוכניות חדשניות".

ואילו הרב שי פירון אמר ל"ניוז חיפה וקריות":

"אנחנו מנסים ליצור שילוב בין מסורת לבין חדשנות. הצורך למצוא את נקודת האיזון, בין מצד אחד התרבות של העיר, שורשים, חיבור לחברה, חיבור למקום, גאווה יישובית ומצד שני מיומנויות ה -121 ותפיסה ערכית עדכנית – זה הסיפור של נשר", אמר הרב פירון.משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך תחגגו את חג השבועות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך