מהחתונה של החברים לפני חמש עשרה שנה לארוחת גורמה אצלם בבית…

עמית חצור, דמות חיפאית ידועה מזה שנים רבות עשה הסבת מקצוע לאחר שהרגיש שמיצה את ימיו בקפיצה על במות וכעת הוא שף בהזמנה. השבוע הגיע להכין ארוחה לזוג שחיתן בעבר. סיפור טעים. ומרגש.
חצור. מבשל בבית. אלבום פרטי

חצור. מבשל בבית. אלבום פרטי

בבית של הסטלקולים. אלבום פרטי

בבית של הסטלקולים. אלבום פרטי

ניגן בחתונה שלהם לפני 15 שנה. שרון וגלית. אלבום פרטי

ניגן בחתונה שלהם לפני 15 שנה. שרון וגלית. אלבום פרטי

מנות גורמה. חצור. אלבום פרטי

מנות גורמה. חצור. אלבום פרטי

עמית חצור הוא דמות ידועה בחיפה כאשר במשך שנים רבות הוא הרקיד את הבליינים של חיפה במועדונים ואף ערך חתונות לא מעטות של הברנז'ה החיפאית. לאחר ששימש כתקליטן במשך כעשרים שנה, פרש חצור מעמדת התקליטן ופתח מסעדה ביקנעם. לאחר שסגר את המסעדה הפתיע עמית את החברים ופתח בקריירה חדשה, שף בהזמנה. רעיון מיוחד שהעיר עדיין לא ספגה לתוכה, אלא שהשבוע הגיע השף חצור לביתם של בני הזוג, שרון וגלית סטלקול ופה כבר הסיפור נהיה מעניין….

חצור, מאיפה זה הגיע?

ראיתי שאנשים בגלל תכניות האוכל רוצים לאכול טוב אבל לא לשלם 600 או 700 שח לארוחה במסעדת גורמה, אז החלטתי שאני מביא את הגורמה לבית שלהם. הם קונים את הפרודוקטים מרשימה שאני נותן ואני מגיע הביתה ומכין להם ארוחה כולל הצליחות של המנות ואז הם בעצם מקבלים בבית ארוחת שף במחיר סביר.

שהוא?

תלוי בזמן עבודה ובמנות והמחיר באמת סביר. הרבה יותר זול ממסעדה. כולל 3 מנות, קינוחים ושתייה והכל. והתפריט נבחר לפי מנות מיוחדות. יש גם דברים אחרים במחירים אחרים כי בנוסף אני מבשל גם ארוחת שבת וחגים לאנשים שרוצים ארוחה חגיגית ואוכל בייתי אותנטי. תוכל לראות את כל המנות והמתכונים אצלי בפייסבוק. יש מחיר לכל ארוחה.

איך עוברים ממוזיקה לאוכל?

כל השנים זה היה במקביל. זה לא חדש. זו אהבה של הרבה שנים. עוד מהיסודי. אני בוגר מלון דביר, למדתי שלוש שנים שם ואחר כך ניהלתי מטבח בשירות הצבאי ואחרי זה למדתי שנה נוספת בבית ספר תדמור בהרצליה. אז ככה שתמיד זה היה אצלי במקביל.

לא תחזור לתקלט?

לא. למוזיקה יש גם גיל. לא בכל גיל אפשר לרקוד על הבמה. המטבח זה האהבה האמיתית הגדולה שלי…..

גלית סטלקול, מזמינים שף הביתה?

כן. זה סיפור מצחיק ומרגש, כי עמית תיקלט בחתונה שלנו לפני כחמש עשרה שנה והשבוע הוא הכין לנו ארוחת גורמה. השבוע ראיתי בפייסבוק שלי את התמונות שהעלה עמית ובהם הוא כתב שמי שמנחש מה המנה הוא יגיע אליו לבשל לו אותה. ראיתי ועניתי. בכלל, כל ערב שישי הוא מעלה ארוחות סוף וזה הוא עושה לי תיאבון…

ובסוף זה קרה…

כן. אתמול היה לנו ערב פנוי בבית ועמית הגיע לבשל לנו ועשה ארוחה מהסרטים. היה מדהים. הוא לימד אותנו והסביר איך מכינים את המנות ובכלל. היה נדיר.

אז מעכשיו את מפסיקה לבשל?

משהו כזה…. סתם… הלוואי. הייתי רוצה…


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בהכי חם