להתחיל לחמם את המסלול? האם חיפה תארח ב-2023 את המשחקים האולימפיים האירופאים

הוועד האולימפי בישראל פנה לעיריית חיפה שתגיש מועמדות לאירוח המשחקים האולימפיים האירופאים ב-2023. בעיריית חיפה שוקלים ובודקים בחיוב את האופציה הזאת

הוועד האולימפי בישראל פנה לפני שבוע ימים לראש עיריית חיפה, יונה יהב, והציע כי העיר חיפה תגיש מועמדות לארח את המשחקים האולימפיים של מדינות אירופה ב-2023. בעיריית חיפה אמרו ל"ניוז חיפה קריות.נט", כי הם שוקלים בחיוב את ההצעה ובוחנים את הגשת המועמדות לארח את המשחקים בחיפה.

איצטדיון סמי עופר יראה משחקים אולימפיים? צילום: צבי רוגר

איצטדיון סמי עופר יראה משחקים אולימפיים? צילום: צבי רוגר

במכתב שנשלח לראש עיריית חיפה, יונה יהב, ממנכ"ל הוועד האולימפי בישראלי, גילי לוסטיג, כתב האחרון: "תמיד חלמנו על האפשרות לארח אירוע אולימפי רב עומה, חשבנו ומצאנו לנכון כי לפני קביעת העיר המארחת למשחקי אירופה בשנת 2023, לעדכן אותך בדבר האפשרות להציג מועמדות עירך לאירוח אירוע ענק זה, בהשתתפות כל 49 המדינות החברות בארגון".
ההחלטה לקיים משחקים אולימפיים של מדינות אירופה התקבלה בדצמבר 2012. היא למעשה התשובה האירופאית האזורית לקיום משחקים דומים ביבשות אחרות כדוגמת – משחקי פאן אמריקה, שהם המשחקים האולימפיים של מדינות אמריקה, משחקי אסיה, משחקי חבר העמים הבריטי.
משחקים האולימפיים האירופאים, יתקיימו לראשונה בבאקו, אזרבייג'אן בקיץ הקרוב, ב-12 עד ה-28 ביוני.
המשחקים האירופיים יתקיימו בפורמט מוקטן, עם 18 ענפים ספורט בלבד (לעומת 26 ענפי ספורט במשחקים האולימפיים), כאשר חלק מהענפים יהיו מצומצמים – כך למשל טורניר הכדורגל יהיה בפורמט כדורגל חופים.
אגב, הוועד האולימפי האירופאי מעניק תקציב של 2.5 מיליון אירו ל-49 המדינות שיקחו חלק במשחקים אלו.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה