רופא משפחה באון ליין

כללית מציעה שירות חדשני של ייעוץ און־ליין על ידי מומחים ברפואת משפחה. השירות ניתן בשעות בהן המרפאות סגורות וכולל אפשרות להנפקת מרשם דגיטלי והפניייה לחדר מיון, לפי הצורך
ד"ר מוסטפא מוחמד, מנהל מרפאת כללית בדלית אל כרמל ומצוות השירות החדש. צילום: דוברות כללית

ד"ר מוסטפא מוחמד, מנהל מרפאת כללית בדלית אל כרמל ומצוות השירות החדש. צילום: דוברות כללית

שעת ערב מאוחרת ואז זה קורה: הבטן כואבת, העיניים צורבות, החום עולה – אתם מתלבטים מה לעשות ולאן לפנות. המרפאות כבר סגורות, לא מתחשק לכם להתקע עכשיו למשך שעות במוקד או בחדר מיון עם המון חולים מדבקים מסביבכם ואינכן יודעים עם מי להתייעץ? בכללית הושק עתה שירות רופא משפחה און־ליין שמהווה מענה יחודי בדיוק למצבים אלה. בשירות זה, שניתן מידי ערב בשעות 20:00-24:00 ובסופי שבוע וחג, בחינם למבוטחי כללית, ניתן לקבל ייעוץ עם מומחה ברפואת משפחה בווידאו-צ'ט, מהסמארטפון או מהמחשב הביתי. כללית הקפידה לאייש את השירות בצוות איכותי של מומחים ברפואת משפחה.
ד"ר זאהי סעיד, המנהל הרפואי של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי, מציין כי השירות מתאים לתת מענה לבעיות רפואיות שאינן מצבי חירום רפואיים, אך מצריכות התייחסות וייעוץ עד להגעתו של המטופל לבדיקה על ידי רופאו האישי, כדוגמת: כאבי בטן, אלרגיות, חום, כאבי גרון, קוצר נשימה וכדומה. כמו כן, הוא מסייע בהחלטה האם באמת צריך להגיע לחדר המיון.
היתרון החשוב של השירות, מדגיש המנהל הרפואי, בכך שלרשות הרופא המייעץ עומדים כל הנתונים הרפואיים המופיעים בתיק הרפואי האישי של המטופל וכך הוא יודע אלו מחלות רקע יש לו, מה התרופות שהוא נוטל, רגישות לתרופות, הוא צופה בתוצאות בדיקות המעבדה שעבר ועוד. כך שגם אם אינו מכיר אישית את המטופל, הוא נחשף לכל המידע החשוב ואינו תלוי בזיכרונו של המטופל. בנוסף, באפשרותו גם לראות את הפונה בווידאו ולהתרשם ממצבו. הרצף הטיפולי והעברת המידע החשובים כל כך למניעת טעויות נשמרים גם כי סיכום ההתייעצות באון ליין, נשלח הן למטופל והן לרופא המשפחה הקבוע, על מנת שזה ימשיך במעקב ובטיפול רפואי, באם הדבר נדרש.
כאשר הרופא היועץ באון ליין מתרשם שיש צורך בפניה לחדר המיון, הוא דואג להפניה לחדר המיון וכן יכול לעביר הוראת מרשם דיגיטלי, כאשר הוא מחליט על טיפול תרופתי.
לשירות זה, שכללית היא היחידה המפעילה אותו, חשיבות רבה במיוחד לתושבי הישובים המרוחקים, דוגמת הגליל המערבי, מדגיש מנהל מחוז חיפה וגליל מערבי, אינג' שלמה פרי. עבורם נסיעה לחדר המיון המרוחק, מכבידה ואף כרוכה בעלויות בלתי מבוטלות. השירות החדש מהווה פתרון חשוב ומסייע בצמצום נוסף של פערים בין מרכז לפריפריה.
השירות החדש למבוגרים הופעל לאחר ששירות דומה לילדים מופעל כבר משך כ- 5 שנים בהצלחה רבה על ידי כללית. לא פחות מ- 100 אלף איש פונים מידי שנה לשירות רופא ילדים און ליין. הצפי הוא ששיעור הפניות ליעוץ מבוגרים יהיה גדול אף יותר והשירות יקל על עשרות אלפים מידי חודש.
מנכ"ל כללית אלי דפס מציין כי "כללית מובילה את תחום הרפואה המקוונת בישראל. הלקוחות של היום מצפים שנפתיע אותם עם שירותים המאפשרים להם לנהל את חייהם מכל מקום ובכל זמן. השירות מהווה ערוץ שירות נוסף, כחלק ממעטפת השירותים המתקדמים שאנו מציעים בשעות הערב והלילה כמו מוקד האחיות, האפליקציות השונות והשירותים המקוונים הניתנים באמצעות המובייל."


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות