לא נעים, לא נורא

הדולה עינב פרלה חוזרת בטור השבועי והפעם על הבעיות שסובלות מהן נשים בהריון ופחות נעים להן לדבר עליהן – אז איך מטפלים בטחורים בהריון?
בטור שלנו השבוע, אני מתכוונת לדבר על אחד הסודות הכי שמורים של הריוניות. אחת הבעיות השכיחות ביותר בהריון היא הפגיעה ברצפת האגן (ועל כך בטור שלנו בשבוע הבא). פגיעה ברצפת האגן, אותו ערסל שרירים בתחתית הבטן שמחזיק במקום את כל האיברים הפנימיים שלנו ושומר עליהם במקומם, יכולה להוביל נשים בהריון לסבל נוראי.
אתן בטח תוהות מדוע?
ובכן…. אחת הפגיעות שנובעת מהעומס שנוצר על רצפת האגן בהריון היא גזים בלתי נשלטים וטחורים.
נשים רבות (ולא רק) חוות טחורים עוד טרם ההיריון. ובהריון הכל מועצם. מכירות את הפחד הזה מהרגע ביום בו תצטרכנה ללכת לשירותים? פעמים רבות לנשים בהריון כל ישיבה על האסלה היא סבל נוראי. המחשבה על העתיד לבוא, מובילה נשים רבות לפחד מהשלב הזה ביום.

 

לעתים הצורך לקחת ברזל בהריון הוא שמביא בסוף ליצירת טחורים

לעתים הצורך לקחת ברזל בהריון הוא שמביא בסוף ליצירת טחורים

אחד הנושאים הפחות שכיחים עליהן מדברות הריוניות הינו טחורים (טוב, מי רוצה באמת לדבר על דברים שהשתיקה יפה להם, מה גם שזה מתיישב על צנעת הפרט ועל כך שאיננו נוהגות לדבר בפומבי על כך, מפאת הנימוס),
טחורים היא בעיה מהותית עד מאד בהריון.
פעמים רבות נשים בהריון, עקב אנמיה, נדרשות לקחת ברזל (אוף, איך לא אהבתי לקחת את הברזל הזה, הוא עשה לי כל כך רע ובהריונות הראשונים שלי עוד לא היה את הברזל העדין יותר. סבל). חשוב מאד לקחת ברזל. אישה שמגיעה עם אנמיה ללידה (המוגולובין נמוך), נמצאת בנקודת פתיחה פחות טובה להמשך הדרך. בקיצור, ברזל זה חשוב, אבל… לקיחת הברזל הזו מובילה פעמים רבות לעצירות מתמשכת וליציאות קשות ולא נעימות. ומשם הדרך לטחורים קצרה עד מאד.
מה זה טחורים? טחורים הינם כלי דם בפי הטבעת, שהתפקיד שלהם הוא לשלוט על איטום פי הטבעת. כאשר שרירי רצפת האגן לא עומדים במעמסת ההיריון, אנו נחווה הרבה מאד פעמים טחורים.
השאלה היא האם יש פתרון למצב. ובכן, יש פתרון. נכון זה אינו פתרון קסמים אבל הוא בהחלט עוזר.
הפתרון תלוי תרגול, והתרגול פשוט עד מאוד:

עומדים על קצות האצבעות ומכווצים את פי הטבעת. יורדים מקצות האצבעות ומשחררים.
זמן המנוחה כשמשחררים, צריך להיות שווה או גדול יותר מזמן הכיווץ. (כיווצתם וספרתם בלב עד 10, תשחררו ותספרו בלב עד 15) .
אתן בטח שמות לב עד כמה התרגיל הוא פשוט וקליל וזה בדיוק הרעיון. הדגש הוא על ההתמדה.
אם כך, כדולה ההמלצה שלי ליולדת שמגיעה להכנה ללידה או שחוששת מטחורים היא ההמלצה הבאה: מי שעדיין לא סובלת מטחורים ורק רוצה למנוע, שתעשה את התרגיל פעם ביום – 30 חזרות. מי שכבר בפועל במצב של טחורים – שתעשה את התרגיל 3 פעמים ביום – 30 חזרות בכל פעם.
לסיום אקנח רק בטיפ קטן נוסף, הומאופתיה עושה פלאים במקרים של טחורים. בהחלט מומלץ לנסות ולהשתמש גם ברכיבים שכאלו. אסור להשתהות עם הטיפול והמניעה, טחורים איננה חוויה נעימה.

עינב פרלה- דולה ומדריכת הנקה, בעלת מרכז "ספירלה" לנשיות, פריון, הריון, לידה ואימהות.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות