מהפכת השקיפות והחדשנות באתר נמל חיפה

שלושה חודשים לאחר עליית אתר נמל חיפה לאוויר, נוספים כעת שלושה כלים חדשים שמגבירים את פריצת הדרך בחדשנות, שקיפות ומתן שירות מצויין לכל לקוח, בנוגע לפעילות הנמל בזמן אמת

 

הפיתוחים החדשניים שעולים היום לאוויר באתר האינטרנט של נמל חיפה (www.haifaport.co.il)  מהווים פריצת דרך ברמה העולמית.

לראשונה, ניתן לעקוב בזמן אמת אחר הביצוע של כל עגורן בנמל, שפורק או טוען מכולות, כולל חישוב ממוצע העבודה של כל מנוף, בזמן אמת. בנוסף – לראשונה בישראל, ניתן לעקוב בזמן אמת אחר הביצועים בכלל אוניות המטען הכללי בנמל (כל אוניית מטען שאיננה מכולות), כולל האפשרות לראות אונליין את היתרה של המטען – בכל אוניה.

אחרי עבודת תכנון ומחקר ארוכה ומקיפה, עלה בחודש יוני אתר אינטרנט חדשני לנמל חיפה, המציג בשלוש שפות (עברית, ערבית ואנגלית) את פעילות הנמל באופן מרהיב ושקוף ובזמן אמת, הן בתחום המטענים והן בתחום המתפתח של תיירות וקרוזים.

האתר מבטא את האסטרטגיה של נמל חיפה לשנים הקרובות הכוללת מצויינות בשירות, שקיפות אל מול הלקוחות והציבור, חדשנות, פנייה ללקוחות במדינות ערב הסמוכות לישראל כדוגמת ירדן, וחיזוק תחומי פעילות כמו מטען כללי (מטען שאינו מכולות), ותיירות.

 

קרדיט צילום: נמל חיפה

מהפכת שקיפות וחדשנות באתר של חברת נמל חיפה. צילום: נמל חיפה

 

שלושה חודשים לאחר עליית האתר לאוויר, נוספים כעת שלושה כלים חדשים שמגבירים את פריצת הדרך בחדשנות, שקיפות ומתן שירות מצויין לכל לקוח ומאפשרים מבט חסר תקדים בעומקו ובפירוטו – על פעילות הנמל בזמן אמת:

דף פריקה וטעינת מכולות בנמל אמת   www.haifaport.co.il/rt-at-berth/  – הדף החדש שעלה היום לאוויר ומתעדכן מדי חמש דקות,  נותן חשיפה מלאה בזמן אמת לתפעול הנמל בתחום המכולות.

הדף מראה אונליין עבור כל אוניית מכולות את שיעור הביצוע עליה (כמה מכולות כבר שונעו וכמה עוד נותר לפי פרוט לפריקה וטעינה ולמכולות מלאות וריקות), וכן את הביצוע נכון למשמרת הנוכחית כולל "ממוצע לשעת אוניה" – כלומר כמה מכולות שונעו מהאוניה בממוצע לשעה.

 

צילום מסך

 

בנוסף, עבור כל אוניה ישנו פירוט לפי עגורנים העובדים על האוניה בכל משמרת, כולל כמה מכולות שינע כל עגורן בנפרד וכמה עוד נותר לו, וכן "ממוצע לשעת עגורן" – כלומר כמה מכולות שינע העגורן מ\אל האוניה. הממוצע לעגורנים מופיע בצבעים המציגים עד כמה מהירה העבודה של המנוף (ירוק\צהוב\אדום).

ממוצעים אלה הם הנתונים המרכזיים לפיהם נבחנות היכולות של כל טרמינל מכולות בעולם, וכעת נמל חיפה, לראשונה בעולם מציג זאת באונליין, לכולם. נזכיר, שעל פי רשות הספנות והנמלים, נמל חיפה הוא היעיל בישראל, ולפי מחקר שערך ה-OECD, נמצא שנמל חיפה הוא הרביעי ביעילותו בעולם ביחס לגודלו, בתחום המכולות.

צילום מסך

 

דף אוניות מטען כללי https://www.haifaport.co.il/rt-general-cargo/  – דף חדש שמראה לראשונה בישראל את פעילות המטען הכללי בנמל חיפה בזמן אמת. הדבר מתאפשר לאחר העברת כלל המטען הכללי לשליטה ממוחשבת של מערכת ה-TOS (מערכת ניהול מסופים) המתקדמת של חברת נמל חיפה של חברת NAVIS האמריקאית.

הדף החדש מציג את המידע המלא לגבי אוניות ברזל\מתכות, עץ, מלט, מכוניות וגלנוע ושאר מטעני הצובר (תפזורת) והספיר (מטען כללי הניתן לספירה לפי יחידות ולא משקל). בדף המטען הכללי, המתעדכן בכל 10 דקות, מוצגים נתוני האוניה (שם, מספר, מצהר, סוג מטען וכו'), ובנוסף, בלב הדף מוצגות בזמן אמת יתרת המטען לפריקה\טעינה על האוניה לפי חלוקה לתפזורת (טונות) ולספיר (יחידות). בנוסף, הדף מראה את תוכנית העבודה על אוניות המטען הכללי לשבע המשמרות הקרובות.

 

צילום מסך

 

לוח אוניות כולל (QUICK LOOK) www.haifaport.co.il/quick-look/  – דף נוסף שעלה לאוויר המאפשר צפייה בנתוני כלל האוניות על מסך אחד מרוכז. בדף ישנו מידע על כל האוניות, כולל מידע בזמן אמת על יתרת המטענים באוניות מכולה. הדף מאפשר בחירה (פילטור) בצפייה בכלל האוניות, באוניות מכולה בלבד, ובאוניות מטען כללי בלבד. המידע בלוח כולל גם את תוכנית העבודה הצפויה באוניות בנמל בשבוע המשמרות הקרובות.

כלל הדפים ניתנים לצפייה רספונסיבית וברורה בכל גודל מסך. עבור דפי האוניות והמטען הכללי, ניתן לבחור בסלולר בין ארבעה סוגי צפייה שונים לנוחות המשתמשים (על פי צפייה מותאמת גודל מסך או בצורת טבלה כפי המוצג במחשב שולחני, ועבור כל אפשרות ניתן לבחור בין רקע בהיר לבין רקע כהה)

 

זוהר רום דובר נמל חיפה, מנהל תחום התיירות ומנהל פרויקט אתר האינטרנט:

"מדובר במהפיכה, לא פחות. גם אחרי מחקר מעמיק, טרם מצאנו נמל\טרמינל בעולם, שמציג באופן שקוף ופתוח כל כך את פעילותו בזמן אמת באופן נגיש שכזה. זה מעיד הן על חדשנות ושקיפות יוצאות דופן מצד הנמל, ובעיקר על מחוייבות לתת ללקוחות נמל חיפה שירות בסטנדרט הכי גבוה בעולם. אני רוצה להודות לאנשי התפעול בנמל חיפה בראשות הסמנכ"ל לתפעול דוד כהן, לראש אגף מערכות מידע ומיחשוב בנמל חיפה יהושע פורמן, וכן לעמית ליבוב ראש מדור תחום תוכנה שבזכותם החדשנות הזו אפשרית. תודה גדולה גם לשותפים הנהדרים שלנו מחברת Y&A שהקימו ומפתחים לנו את האתר. המשך יבוא, ובקרוב".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בעסקים