פסטיבל הסרטים מציג תכנית טכנולוגית עתידנית

פסטיבל הקולנוע חיפה בסוכות עם פעילות בחינם – תערוכת קולנוע וטכנולוגיה עתידניים V.R A.R ואורחים בינלאומיים בכירים בתחום שיתארחו

במתחם הנמל בעיר תחתית תוצג "ח.י.פ.ה V.R A.R" – תערוכה בינלאומית ייחודית בהיקפה שתכלול מגוון פעילויות והתפתחויות טכנולוגיות עדכניות, הקרנות בכורה בישראל של עשרות סרטי מציאות מדומה ורבודה חדשים ועטורי פרסים מרחבי העולם, סרטים עתידניים וטכנולוגיים של סטודנטים במרכז הבינתחומי הרצליה וביה"ס מוסררה ירושלים ושל יוצרים ישראלים בני הדור החדש ועוד

בין הפעילויות התערוכה בהשתתפותIntel  העולמית וסטראטפים ישראלים פורצי דרך:

הקהל יוזמן דרך הדמיית מחשב לטייל בת"א בלב חיפה, לרקוד לצלילי "גריז" עם ג'ון טרבולטה ואוליביה ניוטון ג'ון, להשתתף במסיבת רטרו בתוך חנות תקליטים לצד המוזיקאי והקומיקאי רג'י וואטס ולחזור לרייב מחתרתי שהתקיים במפעל תל אביבי נטוש בשנת 2007

במקביל, בבית הכט במתחם הסינמטק ייערכו "ימי תעשייה ניו מדיה" – הרצאות וסדנאות בהשתתפות נציגים בינלאומיים בכירים ומהפכנים מובילים בעולם בתחומי קולנוע ותוכן טכנולוגי

Runnnin רג'י וואטס צילום יחצ

הכניסה חופשית לכל האירועים

17-15 לאוקטובר, ימי שלישי עד חמישי, חוה"מ סוכות

פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה 2019 יציג מגוון פעילות טכנולוגית עתידניות ופורצות דרך בכניסה חופשית וללא תשלום עבור ההשתתפות, שייערכו במסגרתו בין ה-15 ל-17 באוקטובר בחוה"מ סוכות, ימי שלישי עד חמישי.

בחלל פורטאון שבמתחם הנמל (רחוב הנמל 32, עיר תחתית), תפעל מדי ערב בשעות 23:30-19:30 "ח.י.פ.ה V.R A.R", תערוכת מציאות מדומה בינלאומית ייחודית בהיקפה, רוויה בחידושים טכנולוגיים וסיפורים מרתקים משני תודעה, באווירה עתידנית, הזייתית, פוסט-הומניסטית ותלת-מימדית.

התערוכה תכלול הקרנת 45 סרטי VR-AR קצרים המיועדים לצפייה במשקפי תלת מימד, שרובם הוצגו לאחרונה ואף זכו בפסטיבלי קולנוע נחשבים ברחבי העולם כדוגמת ונציה, קאן, סאנדאנס, טרייבקה, SXSW ועוד. כל אותם הסרטים החדשים והמוערכים ומיצגי הניו-מדיה של יוצרים בינלאומיים וישראליים, מוקרנים בפסטיבל במסגרת הצגת בכורה בישראל ולראשונה כאסופה מאוחדת ועדכנית.

בתערוכה ייחשפו גם התפתחויות טכנולוגיות פורצות-דרך בתחום המציאות מדומה ורבודה, סריקות תלת-מימד, וידיאו עומק (Volumetric Video) ואנימציה פוטו-ריאליסטית שיהוו את עתיד היצירה הבינלאומית, ויוצגו על ידי חברת Intel העולמית והסטרטאפים הישראליים Tetavi ו-Scan the City.

Grease AR צילום יחצ

Intel העולמית תזמין את הקהל לקחת חלק בביצוע מחודש ללהיט Your'e The One That I Want מתוך שובר הקופות "גריז" (1978). המבקרים יזכו לרקוד לצד ג'ון טרבולטה ואוליביה ניוטון ג'ון שכיכבו בקלאסיקה המוזיקלית בהפקת אולפני פראמאונט ובבימויו של רנדל קלייזר, שהיו מעורבים גם בפיתוח הנוכחי. לצד זאת, היא תציג גם את סרט המציאות המדומה האינטראקטיבי "Runnin" שזכה בפרס "החוויה האינטראקטיבית הטובה ביותר" בפסטיבל SXSW 2019, שם ניתן יהיה לרקוד לצלילי להקת Wajatta עם המוזיקאי והקומיקאי האמריקאי הפופולארי רג'י וואטס ולהקת רקדנים אנרגטית, בתוך חנות תקליטים שכונתית אשר הופכת למסיבת רטרו.

Tetaviיערכו תצוגת תכלית לסריקות וידאו עומק ויצירת הולגרמות ואילו  ,Scan the Cityשעוסקים בפרויקט מהפכני של סריקת כל העיר תל אביב בהדמיית מחשב תלת מימדית, יציגו בפסטיבל לראשונה את העיר הוירטואלית כפי שמעולם לא נראתה, כשהמבקרים יוזמנו לשוטט בתוך השחזור הטכנולוגי של תל אביב שקמה בלב חיפה. בנוסף, באמצעות טכנולוגיה של 360 מעלות הם ישחזרו רייב מחתרתי מיתולוגי משנת 2007 שהתקיים תחת ליין המסיבות Break It, שנערך במרחב אנדרגראונד של מפעל נטוש ברחוב יגאל אלון 106 בתל אביב, כשיהיה ניתן להתארח בחלל המקורי בו התקיים האירוע באמצעות טכנולוגיה המשלבת סריקות תלת מימד ובניית מודל דיגיטלי.

לצדם, יוצגו במתחם שתי עמדות של סרטי סטודנטים עתידניים שיצרו תלמידי בית הספר לתקשורת סמי עופר במרכז הבינתחומי הרצליה ותלמידי המחלקה לאמנות מדיה חדשה בבית הספר לאמנויות מוסררה ירושלים, כמו גם חדר סרטי וידאו ארט שעוסקים בעולמות הטכנולוגיה, הבינה המלאכותית, תרבות אינטרנט וכדומה, שיצרו שורה של במאים, יוצרי מדיה ותוכן טכנולוגי ואמנים ישראלים בני הדור החדש כדוגמת יסמין ורדי, רות פתיר, דניאל לנדאו, נמרוד שפירא, דוד גידלי ונוספים.

The Key צילום יחצ

במקביל, בבית הכט שבמתחם הסינמטק (שדרות הנשיא 142) ייערכו "ימי תעשייה ניו מדיה 2019", שיכללו הרצאות וסדנאות בהשתתפות נציגים בינלאומיים בכירים ומהפכנים מובילים בעולם בתחומי הקולנוע והתוכן הטכנולוגי כדוגמת המפיק הקריאטיבי אדם רוג'רס מ-Intel העולמית, הבמאי הניגרי זוכה פסטיבל ונציה ג'ואל בנסון, מנהל התוכן וזוכה פרסי אמי קיין לי ונוספים. כחלק מכך, הפסטיבל יארח משלחת קנדית וישראלית המונה 12 יוצרי ניו-מדיה מפרויקט הקו-פרודוקציה "זהויות חדשות" – שנערך ביוזמת קרן מקור לקולנוע וטלוויזיה וקרן גשר לקולנוע רב-תרבותי בצד הישראלי והקרנות National Film Board ו-Canada Media Fund מהצד הקנדי.

במסגרת זו, ביום חמישי 17.10 בין השעות 13:00 ל-16:00, יקיימו 5 אורחים בינלאומיים הרצאות לקהל הרחב אודות המדיום הסיפורי החדש של VR-AR, התעשייה העולמית, טכנולוגיות חדשות ודרכי מימון מקוריות. ביום רביעי 18.10 ויום חמישי 19.10 בשעה 10:00 בבוקר, נציגי הקרנות הקנדיות והישראליות והאורחים הבינלאומיים, יציגו לקהל הרחב את 12 הפרויקטים הייעודיים ויקיימו ביחד סדנאות עבודה משותפות.

פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-35 חיפה 2019, שייערך בין התאריכים 12.10 ל-21.10 תחת ניהולה האמנותי של פנינה בלייר, מתקיים בתמיכת המועצה הישראלית לקולנוע – משרד התרבות והספורט, משרד התיירות, המשרד לשיתוף פעולה אזורי ועיריית חיפה ומופק ע"י אתו"ס – החברה לאמנות תרבות וספורט חיפה.

הבנות של צ'יבוק צילום יחצ

 לו"ז מלא ופרטים נוספים:

 אתר פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה 2019

סרטי תלת מימד נבחרים שיוצגו במסגרת "ח.י.פ.ה V.R A.R"

 "המפתח" (The Key)

ארה"ב, 2019, בימוי: סלין טריקרט (Celine Tricart)

זוכה פרסים יוקרתיים בפסטיבלים ונציה וטרייבקה 2019

אנה מתקשה לזכור את עברה. היא חולמת עליו כל לילה, אך הפרטים לא ברורים. הדבר היחידי שהיא זוכרת זה מפתח משונה שאיכשהו יכול לעזור לה לפצח את המסתורין של חייה.

"הבנות של צ'יבוק" (Daughters of Chibok)

ניגריה, 2019, בימוי: ג'ואל בנסון (Joel Benson)

זוכה "הסיפור הטוב ביותר ב- VR" בפסטיבל ונציה 2019

סרט דוקו VR המציג את סיפורן של 276 נערות ניגריות אשר נחטפו ע"י ארגון הטרור בוקו-חראם.

המנון מלחמה צילום יחצ

"עיניים קודרות" (Gloomy Eyes)

ארגנטינה-צרפת, 2019, בימוי: חורחה טרסו ופרננדו מאלדונאדוJorge Tereso & Fernando) Maldonado), קריינות: קולין פארל (Colin Farrell)

זוכה פסטיבל NewImages פריס 2019

בעולם שבו זומבים "חיים" בחברה מבודדת משלהם, בני האדם והציידים הם האיום האמיתי. אבל אחד הזומבים, גלומי, מעדיף להתחבא לא רק מבני האדם – אלא גם מחבריו הזומבים עמם אף פעם לא הרגיש בנוח. מי הוא גלומי ומה יגלה על זהותו האמיתית? הסרט מלווה בקולו של הכוכב ההוליוודי קולין פארל.

"קרקע משותפת" (Common Ground)

בריטניה, 2019, בימוי: דארן אמרסון (Darren Emerson)

מועמד בתחרות VR Awards היוקרתית

ברוכים הבאים לנכס הנדל"ן אליסברי, ביתם של אלפי לונדונים ואנדרטה מבטון להיסטוריה הכושלת של דיור ציבורי בבריטניה – המאפשר מבט ישיר על המציאות של ג'נטרפיקציה וניקוי חברתי.

אדם רוג'רס צילום יחצ

"המנון מלחמה" (Battle Hymn)

ישראל, 2019, בימוי: יאיר אגמון (Yair Agmon)

הוצג בפסטיבל ונציה 2019, תסריט זוכה תחרות מענק הפקה של קרן גשר וקרן בפסטיבל חיפה 2018

מדי לילה יוצאים מאות מחיילי צה"ל, לעשרות מבצעי מעצר בכפרים הפלסטינים. סרט זה מאפשר הצצה לאותה השגרה שמשלבת אלמנטים של גבריות, בושה, כוח וחולשה, ומספרת סיפור ריאליסטי וסוריאליסטי כפי שרק המציאות הישראלית יכולה לספק.

"יורומאידן VR" (Aftermath VR: Euromaidan)

אוקראינה, 2019, בימוי: אלכסיי פורמן (Alexey Furman).

הוצג בפסטיבל שפילד 2019

ניסוי עיתונאי למציאות מדומה המציג את מהומות יורומאידאן באוקראינה, בהן ירתה המשטרה כדורים חיים על המפגינים כנגד הממשל, בדרך המאפשרת לצופה לחוות את מקום המהומות והעדויות השונות – כפי שטרם נעשה קודם לכן.

"מדורה" (Bonfire)

ארה"ב, 2019, בימוי: אריק דרנל (Eric Darnell).

סרט ילדים מבית היוצר של Baobab Studios והבמאי Eric Darnell ("מדגסקר", 2005)

חווית אנימציה VR מוטרפת לילדים – ספינת החלל התרסקה בעולם חייזרי משונה, וכל הנותר כדי לשרוד הוא מעט אוכל, מדורה קטנה ועוזרת רובוטית מעצבנת במיוחד.

סרטי סטודנטים עתידניים

בית הספר לתקשורת סמי עופר במרכז הבינתחומי הרצליה

באמצעות סרטוני המציאות הרבודה המאפשרת לצופים לחוות מציאות שונה משלהם ולהבין תחושות וחוויות בצורה ייחודית, הסטודנטים התמקדו בנושאים חברתיים וסביבתיים כדי להשפיע על תודעת הציבור, דרך פרויקטים המשלבים טכנולוגיות דיגיטליות של מציאות מדומה, אנימציה, דוקומנטציה וחוויה חושית. המבקרים יוזמנו להתנסות בין היתר בפרויקט המדמה את חווית חייו של חולה סכיזופרניה, פרויקט המדמה את אובדן השליטה בעקבות נטילת סם אונס, חוויה המאפשרת לצופה "לצלול" למעמקי האוקיינוס ולראות את זיהום מי האוקיינוס ועוד.

המחלקה לאמנות מדיה חדשה בבית הספר לאמנויות מוסררה ירושלים

הסטודנטים יציגו מגוון עבודות VR אינטראקטיבי עתידניות: העבודה של שם בראל "ביט כנסת" תציג בית מקדש מדומיין מתחת לאדמה בו מוצבת במה עם שם שמתנוסס מעליה באורות ניאון וורודים, כשלעלות על הבמה פירושו להפוך ל-DJ הקדוש מכולם. עבודתה של טניה שרייפל "קנדינסקי VR", מזמינה להיכנס לעולם של ציורים תלת-מימדיים הקמים לתחייה בהשראת וסילי קנדינסקי. העבודה של תום מאור "פולחן הארנב", מציגה אותנו כקורבנות של פולחן דיגיטלי בעולם של מסכים ומסכות והעבודה של עמוס פלד "וורטאל 2", מציגה מסע שוטטות בחללים "אחרים" המכילים חמישה חדרים – כל אחד מהם מכיל קטע סאונד ומערכת חוקים (תנועה, צבעוניות, הרגשה) ייחודים, במציאות מעמיקה עם עולם חוקים חדש.

אורחים בינלאומיים נבחרים שייקחו חלק במסגרת "ימי תעשייה ניו מדיה"

 ג'ואל בנסון (ניגריה)

Joel Benson (Nigeria)

במאי הסרט המציאות-מדומה "הבנות של צ'יבוק", זוכה פסטיבל ונציה 2019

נולד בלאגוס, ניגריה. הדוקומנטרי הראשון של בנסון, Cry for Mercy, הוצג בפסטיבל BFM Film Festival 2009. לאחר מכן הפיק ג'ואל סרטים דוקומנטרים רבים אחרים אשר הוצגו בפסטיבלים ומכונים כדוגמת Lights, Camera, Africa! Film Festival iREP Documentary Film Festival, Sheffield Docfest, Berlin Film Festival, British Film Institute.

בנסון מנהל את חברת JB Multimedia Studios / VR360 Stories וביים לאחרונה את הסרט דוקו מציאות מדומה "הבנות של צ'יבוק", אשר זכה בפרס "הסיפור הטוב ביותר ב-VR" בפסטיבל הסרטים ונציה 2019 ויוצג בתערוכת "ח.י.פ.ה V.R A.R" בפסטיבל.

לואי-ריצ'רד טרמבלי (קנדה)

Louis-Richard Tremblay (Canada)

מנהל המחלקה האינטראקטיבית, National Film Board of Canada

מפיק זוכה פרסים בקרן הקולנוע NFB הקנדית, שעובד על פרויקטים אשר מחברים בין תוכן סיפורי, עיצוב חדשני וטכנולוגיות מתקדמות, כאשר המימד האינטראקטיבי תומך ביצירה חווייתית ונרטיבית המיועדת לדון ולהשפיע על נושאים חברתיים.

עוד בתחילת דרכו, התעניין טרמבלי בתרבות האינטרנט והיה בעל בתשוקה עזה לפודקאסטים. ב-2001 הצטרף לתכנית הרדיו-אינטרנט "Bande a part", שם ניהל צוותים רבים של יוצרי דיגיטל ועיתונאים למען Societe Radio Canada. בתפקידו כיום, כמנהל המחלקה האינטראקטיבית בקרן NFB, הוא מונע על-ידי הרצון לעבוד עם יוצרים אשר מחפשים לדחוף את גבולות המדיום.

סשה הרטמן (צרפת)

Sascha Hartmann (France)

המחלקה הדיגיטלית, ARTE France

סשה הרטמן היא רוכשת התוכן של המחלקה הדיגיטלית של ערוץ הטלוויזיה הצרפתי-גרמני ARTE France, אשר תומכת ביצירתיות ויוזמה כשירות ציבורי. היא אחראית על רכישת תכנים כמו מגזינים אינטרנטיים, סרטים קצרים, מציאות מדומה ורבודה ועוד. הפקות קו-פרודוקציה אחרונות אשר לקחה בהם חלק היו Gloomy Eyes ו-The Real Thing VR, אשר יוצגו בתערוכת "ח.י.פ.ה V.R A.R" בפסטיבל.

אדם רוג'רס ( קנדה / ארה"ב)

Adam Rogers (Canada \ USA)

מפיק קריאטיבי, Intel Studios

אדם רוג'רס הוא מפיק קריאטיבי בעל ניסיון רב, אשר הפיק וניהל את חווית המציאות מדומה זוכת הפרסים Chorus – אשר עוצבה על-ידי האמן Tyler Hurd בשיתוף עם היוצר Chris Milk, חברת המציאות מדומה WITHIN וחברת ההפקה הקולנועית Annapurna Pictures.

אדם הפיק גם את ,Chocolate המיוזיק וידיאו הראשון למציאות מדומה, כחלק מעבודתו בסטודיוGentle Manhands בשיתוף עם Oculus. לאחרונה הפיק עבור Intel Studios את סרט המציאות מדומה של המוזיקאי והקומיקאי האמריקאי הפופולארי רג'י וואטס (Reggie Watts), אשר מכונהRunnin  וזכה בפרס "החוויה האינטראקטיבית הטובה ביותר" בפסטיבל SXSW 2019 ויוצג בתערוכת "ח.י.פ.ה V.R A.R" בפסטיבל.

קיין לי (ארה"ב)

Kane Lee (USA)

מנהל תוכן, Baobab Studios, זוכה פרסי אמי

המפיק זוכה פרסי האמי קיין לי, שניחן באהבה עמוקה לסרטי אנימציה, טכנולוגיות חדשות וניו-מדיה, הוא מנהל התוכן של Baobab Studios והמפיק הראשי בסרטי המציאות מדומה של במאי האנימציה המוערך אריק דרנל ((Eric Darnell, בין היתר של סדרת סרטי "מדגסקר" של פיקסאר, "עבודת נמלים" משנת 1998 וכדומה, ובנוסף מפיק פעיל באולפנים הוליוודים כדוגמת 20th Century Fox ו-Universal Pictures.

ב-2017 זכו Baobab Studios בהובלתו בפרס אמי בקטגוריית סרטי אנימציה VR קצרים על סרט המציאות מדומה "Invasion!" (בהשתתפות איתן הוק), ב-2018 זכו באותו פרס אמי על הסרט "Asteroids!" (בהשתתפות אליזבת בנקס), ולאחר מכן יצרו את "Crow: The Legend" (בהשתתפות ג'ון לג'נד ואופרה ווינפרי) ואת "Bonfire" (בהשתתפות אלי וונג).

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור השקת הרכבלית בחיפה - האם תשתמשו בה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות ופנאי