'הפתוחה' בנמל

האוניברסיטה הפתוחה מגיעה לקמפוס הנמל בחיפה: במרכזו של המתחם תפעל שלוחה שבה יועברו קורסים מהמגוון הרחב המוצע בכל תחומי הלימוד של המוסד * ראש העירייה יהב: "זו גאווה לראות את ההתפתחות ומיצובו של הרובע המחודש כקמפוס שוקק חיים בעיר הסטודנטים המרכזית של מדינת ישראל"
"האוניברסיטה הפתוחה הביעה אמון בקמפוס האוניברסיטאי בעיר התחתית". צילום: צבי רוגר

"האוניברסיטה הפתוחה הביעה אמון בקמפוס האוניברסיטאי בעיר התחתית". צילום: צבי רוגר

ועדת ההקצאות של עיריית חיפה החליטה להקצות מבנה במרכזו של קמפוס הנמל בעיר התחתית לטובת האוניברסיטה הפתוחה. במסגרת זו, יתקיימו לימודי תואר ראשון "בוגר אוניברסיטה" (B.A., B.Sc.) במבחר רב של מקצועות במדעי הרוח, במדעי החברה ובמדעים וכן לימודי תואר שני "מוסמך אוניברסיטה" (M.A., M.Sc., M.B.A) במספר תחומים. במקביל ללימודי התואר, מציעה האוניברסיטה לימודי תעודה במסגרת מערך לימודי החוץ הכוללים סדנאות, הכשרה, פיתוח אישי וארגוני, העשרה ופעילויות פנאי. בקמפוס הנמל יילמדו קורסים מהמגוון הרחב המוצע בכל תחומי הלימוד.
האוניברסיטה הפתוחה הינה אחת משמונה האוניברסיטאות בישראל המוכרות על ידי המועצה להשכלה גבוהה. האוניברסיטה אינה מציבה תנאי קבלה לנרשמים. לכל אחד ואחת ניתנת הזדמנות להתנסות בלימודים אקדמיים, ללא דרישת הוכחה של יכולות מוקדמות. האוניברסיטה הוכרה כ"מוסד ציבורי" ללא כוונת רווח, מתוקצבת על ידי המדינה ומפוקחת ומבוקרת על ידי הממשלה.
המבנה שהקצתה העירייה לפעילות האוניברסיטה ממוקם ברחוב הנמל 29. מדובר במבנה בסגנון באוהאוס בן שתי קומות שהוקם בשנות ה-30 של המאה הקודמת. המבנה משתרע על שטח של כ-800 מ"ר וכולל זכויות בנייה לחמש קומות מעל קומת הקרקע.
רחוב הנמל נמצא במרכזו של "קמפוס הנמל" שהוקם ביוזמת ראש העירייה יונה יהב, כפרויקט שיקום יחיד מסוגו בעולם, במסגרתו משקמת העירייה את האזור, שהיה עד לפני שנים אחדות נטוש ומוזנח, למתחם סטודנטיאלי. עד עתה, שוקמו ופותחו במתחם שטחים ציבוריים והותאמו לפעילות פנאי וצריכה סטודנטיאלית ובהם בתי קפה, גלריות וחנויות. בשלב הראשון, חודשו והוסדרו התשתיות התת-קרקעיות. המדרכות הורחבו ורוצפו באבנים משתלבות, תאורת רחוב חדשה הותאמה לאופי האזור והוקמו פיאצות (כיכרות) שהפכו את רחוב הנמל לקמפוס סטודנטיאלי שוקק חיים. הפעילות העירונית במרחב הציבורי הביאה להתעוררות נדל"נית ערה. יזמים פרטיים הקימו מכללות ופועלים להרחבתן. אחרים הקימו מעונות סטודנטים, מסעדות, גלריות, פאבים ומלונות בוטיק. כיום לומדים במתחם כ-9,000 סטודנטים, מהם כ-2,000 המתגוררים במקום.
ראש העירייה יונה יהב: "האוניברסיטה הפתוחה החליטה להביע אמון בקמפוס האוניברסיטאי של חיפה בעיר התחתית. זו מחמאה גדולה וגם גאווה לראות את ההתפתחות ומיצובו של הרובע המחודש כקמפוס שוקק חיים בעיר הסטודנטים המרכזית של מדינת ישראל. הנגישות הגבוהה והמיקום האטרקטיבי – מרחק הליכה של דקות ספורות מתחנת הרכבת – מאפשרים לאוניברסיטאות להמשיך ולהרחיב את פעילותן בחיפה, עם כיתות ומרחבי לימוד ברמה הגבוהה ביותר".משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך תחגגו את חג השבועות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך