מצמידים אוזניים

5 אחוזים מהאוכלוסייה סובלים מאוזניים בולטות במיוחד. רבים פונים לניתוחים פלסטיים. בכללית אסתטיקה עורכים ניתוחים מיוחדים להצמדת אוזניים. המלצת המומחים – לערוך את הניתוח לפני גיל 6 וההגעה לבית הספר
אין הבדל בשכיחות אוזניים בולטות בין בנים לבנות. צילום: אילוסטרציה

אין הבדל בשכיחות אוזניים בולטות בין בנים לבנות. צילום: אילוסטרציה

כ-5 אחוז מהאוכלוסייה סובלים מאוזניים בולטות. לשם כך פונים רבים לניתוחים אסטתיים להצמדת אוזניים. ברשת מרפאות כללית אסתטיקה, מבוצע ניתוח להצמדת אוזניים בולטות, המיועד לתקן אוזניים בולטות ולא אסתטיות. לדברי מומחי כללית אסתטיקה, בשכיחות התופעה אין הבדל בין בנים לבנות. הסיבה לתופעה היא גנטית, ועוברת בתורשה. הניתוחים, מבוצעים במרפאות כללית אסתטיקה בקריון, בחיפה, בעפולה, בחדרה ובנתניה.
"במהלך הניתוח המנתח מבצע חתך במקום נסתר לעין, מאחורי אפרכסת האוזן המנתח יוצר קפלים חסרים ומסיר עודפי סחוס ועור באוזניים לפי צורך", אומר ד"ר עמוס לויאב מומחה לכירורגיה פלסטית ורופא ראשי ברשת מרפאות כללית אסתטיקה: "מבוגרים יכולים להסתפק בהרדמה מקומית עם טשטוש אך, ילדים יזדקקו להרדמה כללית. לאחר הניתוח תופרים את החתך וחובשים את האוזניים. מתבגרים ומבוגרים נוטים להסתיר את האוזניים הבולטות בעזרת השיער. אצל בנים ואצל בנות צעירים אוזניים בולטות עלולות לגרום לחוסר נוחות חברתית הסתגרות ואפילו לסבל נפשי, במידה ומעוניינים בניתוח כדי למנוע זאת הגיל המומלץ לביצועו הוא לפני גיל 6 גיל והליכה לבית הספר.
"התופעה של אוזניים בולטות הינה גנטית, לכן כיום אפשר לפתור אותה בכל גיל בניתוח של הצמדת אוזניים. הניתוח נמשך כשעה וחצי עד שעתיים, אחרי הניתוח המטופל יצטרך ללכת עם סרט הזעה על האוזניים לתקופה של חודש ורצוי לא לישון על האוזן. חשוב לציין שהתיקון האסתטי הוא לכל החיים ואין צורך בניתוח נוסף", מסכם ד"ר לויאב.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות