נבחרו הזוכים בתחרות הסטארט-אפים IPIEC שנערכה בחיפה

החברה הכלכלית לחיפה וה- Israel Commerce Union (ISCU) ערכו ב"סמי עופר" את אירוע הקדם הישראלי של תחרות IPIEC Global הסינית. האירוע משך אליו עשרות משקיעים, בכירים ומקבלי החלטות באירוע התקיימה התחרות

 

החברה הכלכלית לחיפה וה- Israel Commerce Union (ISCU) ערכו באצטדיון "סמי עופר" בעיר את אירוע הקדם הישראלי של תחרות IPIEC Global הסינית.

האירוע משך אליו עשרות משקיעים, בכירים ומקבלי החלטות בתאגידים עסקיים ואנשי ממשל סיניים.

באירוע התקיימה התחרות בנוסף לפגישות אישיות B2B בין חברות סטארט-אפ למשקיעים. בתחרות שהתקיימה באירוע זכו שלוש חברות סטארט-אפ מקומיות – שיסעו להשתתף בתחרות IPIEC Global, מתחרויות הסטארט-אפים הבולטות בסין, שתתקיים השנה בסוף חודש דצמבר בעיר ג'ואנגז'ו.

 

חבר השופטים באירוע IPIEC – צילום: מיכה בריקמן

 

במקום הראשון זכה בסטארט-אפ החיפאי SeaErra, העוסק המפתחת מוצרי צילום תת-ימיים ופתרונות בתחום.

החברה שמה דגש על העצמת ראות, ניגוד (קונטרסט) וצבעים בתמונות שצולמו במים או ערפל, תחת אור מלאכותי וטבעי. הטכנולוגיה ניתנת ליישום לאחר צילום וגם תוך כדי פעולה של צילום תמונות וסרטונים וניתן לשלב אותה במוצרי רובוטיקה, מצלמות, סמארטפונים ובכל מוצר רלוונטי אחר.

המוצרים מעוצבים במטרה לענות על צרכיהם של מספר רב של אפליקציות המאפשרות שיפור של תמונות באמצעות מצלמות (תוכנה) או בתור תוכנה הנושאת עימה פתרון ומולבשת על רכבים תת-ימיים, צוללנים, כלובי דגים, מערכות מעקב ועוד.

SeaErra זכתה בשנה האחרונה להשקעה בטעם החברה הכלכלית לחיפה במסגרת ההשקעה של החברה בקרן Carmel Innovations 2 הפועלת באוניברסיטת חיפה.

 

ראשי החברה הכלכלית ומארגני האירוע. צילום: מיכה בריקמן

 

במקום השני זכה סטארט-אפ חיפאי נוסף, Israzion, חברה משפחתית המפתחת פתרון להפיכת פלסטיק ו-PVC לפחם פעיל הנפוץ בעולם הסוללות ומצברים באופן שאינו מזהם את הסביבה.

במקום השלישי זכתה RobotAI, שפועלת לגרום לרובוטים להבין בני אדם ולהפוך אותם לחכמים יותר. החברה מפתחת תוכנות המבוססות על בינה מלאכותית שיוצרים ברובוטים מודעות, יכולת להסתגל לסביבה, ולפשט את דרך התקשור של בני אדם איתם.

שלוש חברות הסטארט-אפ שזכו בתחרות החיפאית יקבלו מימון מלא לטיסה מטעם חברת התעופה Hainan Airlines התומכת באירוע ומעניקה חסות ואירוח להשתתפות בתחרות המסכמת בסין.

בתחרות הבינ"ל בסין נבחרות שלוש זוכות מכל העולם, במענקים של 100 אלף, 50 אלף ו-10 אלף דולר בהתאמה, לצד סיוע, תמיכה, ליווי וקידום לטובת השקעה בסין.

שלוש הזוכות נבחרו מתוך חמש עשרה החברות שהציגו פיצ'ים בסגנון TED לעיניי וועדת השיפוט שהורכבה מנציגים מסין ומישראל ולעיניי המשקיעים והנציגים מסין שהתארחו בכנס.

מתוך 15 החברות שיציגו, יבחרו שלוש החברות שישתתפו בתחרות המסכמת בגואנגז'ו.

תחרות הקדם הישראלית שנערכה בחיפה –  הצטרפה לתחרויות קדם דומות באנגליה, אוסטרליה, מלזיה, דרום קוריאה, רוסיה, גרמניה, שוויץ והונג קונג.

דוד עציוני, סגן ראש עיריית חיפה ויו"ר החברה הכלכלית לחיפה:

"בבחירות שנערכו לעירייה בשנה שעברה, היה ההיי-טק וקידום הצעירים הנושא המרכזי בו התמקדתי כי זה מה שמניע כל עיר. היום אני אחראי בנושא זה בעירייה. חיפה התברכה במשאב הטבע החשוב מכולם – המשאב האנושי. יש כאן בעיר את המוסדות האקדמיים הרבים ביותר ביחס לאנשים. כל תעשיית ההיי-טק הישראלית התחילה כאן בחיפה. אנו רוצים השקעות בעיר ואנו פותחים את דלתינו ורוצים לעזור למשקיעים וליזמים. אני מאמין שכל עיר שרוצה להתפתח צריכה להשקיע ביזמים ולספק מקומות עבודה לצעירים וזה מה שאנחנו עושים כאן בחיפה".

 

דוד עציוני, סגן ראש עיריית חיפה ויו"ר החברה הכלכלית לחיפה. צילום: מיכה בריקמן

 

אור שחף, מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה:

"קיום אירוע IPIEC לראשונה בחיפה, אחרי שנתיים שהתקיים במרכז הארץ, מהווה צעד נוסף במערכת היחסים של האקו-סיסטם החיפאי עם הכלכלה הסינית ובביסוס מעמדה של העיר כמרכז משמעותי לפעילות חדשנית. אין מקום מתאים יותר מחיפה לאירוע מסוג זה. יש לעיר את כל המרכיבים שיכולים לאפשר לחברות חדשניות בתחילת דרכן לצמוח – מערך עירוני תומך, אקדמיה פורחת, פארקי תעשייה מובילים כמו מת״ם ופארק מדעי החיים וקהילת יזמות מעורבת. אנו מברכים את אורחי הכנס וגאים ביכולת שלנו לייצר הזדמנויות עבור חברות הסטארט-אפ שפועלות בחיפה להתקדם ולהתפתח באמצעות קשר למשקיעים מכל העולם".

 

אור שחף, מנכ"ל החברה הכלכלית חיפה. צילום: מיכה בריקמן

 

מוטי מאיר, מנהל הפיתוח העסקי בחברה הכלכלית לחיפה:

"אנחנו שמחים על ההתעניינות שמביעים משקיעים מסין שהגיעו במיוחד לחיפה, כדי להכיר וללמוד על סצנת החדשנות וחברות הסטארט-אפ שפועלות כאן בעיר, דרך אחת מתחרויות הסטארט-אפ המובילות ששמחנו על האפשרות והבאנו לראשונה לכאן – לחיפה", אמר מאיר.

 

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה