התעורר לחיי הנכד

במבצע מיוחד הועבר צדוק, תושב הצפון, שנפצע קשה בתאונת דרכים, מבית החולים בו אושפז בדרום הארץ לבית חולים כרמל. גם כלתו ספיר הועברה לכרמל כדי שתוכל ללדת ליד הסב המאושפז. בסוף השבוע, התעורר צדוק אחרי הפציעה הקשה כדי להיות נוכח בברית מילה מיוחדת לנכדו הראשון, שנערכה בבית החולים
בברית המילה הבן מני עם התינוק והאב עם ד"ר עדן וצוות טיפול נמרץ. צילום: אלי דדון

בברית המילה הבן מני עם התינוק והאב עם ד"ר עדן וצוות טיפול נמרץ. צילום: אלי דדון

זה היה פרויקט מורכב אבל בסופו הטוב לא נשארה עין יבשה בטקס ברית המילה שנערך השבוע בבית החולים כרמל.
לפני כחודש נפצע קשה בתאונת דרכים צדוק סמבל בן ה-56 תושב טירת הכרמל. צדוק, שהיה בדרכו לאילת במסע מועדון האופנוענים של הצפון, החליק בשולי כביש הערבה התהפך מספר פעמים, עף מהאופנוע הכבד עליו רכב ואיבד את הכרתו. צדוק פונה בבהילות במסוק לבית החולים סורוקה, שם נלחם הצוות הרפואי על חייו.
בינתיים משפחתו של צדוק שגרה באזור חיפה נדרשה לנסוע יום יום הלוך ושוב לבאר שבע. הבעיה נוספת שהתגלתה הייתה שכלתו ספיר, כלת בנו היחידי מני, נמצאת בחודש התשיעי להריונה וצריכה ללדת כמעט בכל יום בחיפה.
"הקשר שלי עם אבא הוא חזק ומיוחד", מסביר מני סמבל בנו של צדוק. "אני בן יחיד ואבא הוא כל עולמי, מרגע התאונה חיינו התהפכו ומצאתי את עצמי נקרע בין הנסיעות המטורפות מחיפה לבאר שבע כל יום, לנסות לתפקד קצת בעבודה. ובמקביל לדאוג לאשתי שנמצאת ממש לפני לידה ראשונה בחודש התשיעי".
מי שנרתם לעזור למני ולמשפחתו היה ד"ר אריק עדן, מנהל היחידה לטיפול נמרץ נשימתי בבית החולים כרמל. "הסיפור של מני ואביו נגע לליבי ומיד פניתי לבית החולים סורוקה בבקשה להקל על המשפחה ולנסות להעביר את החולה מבית החולים הדרומי לכרמל", מספר ד"ר עדן.
במבצע מיוחד ובאמצעות ניידת טיפול נמרץ וצוות רפואי צמוד, ולאחר טיפול מציל חיים ומסור בסורוקה, הועבר צדוק על ידי משפחתו מהמחלקה לטיפול נמרץ בסורוקה למחלקה בכרמל. בכרמל הוא התקבל במהירות על ידי כל צוות היחידה לטיפול נמרץ נשימתי ומנהלת הסיעוד המחלקתית מרינה ניחנביץ שהחלו לטפל בו במסירות.
תוך כדי הטיפול המסור בצדוק האב ביחידה לטיפול נמרץ בכרמל, מתאשפזת ספיר אשתו של מני לקראת לידתה הראשונה. היא מתאשפזת ברמב"ם. כאן עולה שוב הצורך להפגיש את היולדת והתינוק החדש שיבוא לעולם, לבין הסבא צדוק ששוכב בטיפול נמרץ בכרמל.
מני פנה בבקשה לבית החולים רמב"ם ובהמלצת ד"ר עדן הועברה ספיר ללדת קרוב לסבא צדוק בבית החולים כרמל .
כך, לאחר מסע מורכב ומסובך נפגשו משפחתו של מני, האמא רחל, והכלה ספיר עם האבא צדוק בטיפול נמרץ. רק אחרי שלחץ צדוק את ידה של ספיר כלתו, בטיפול נמרץ, רק אז היא הרשתה לעצמה ללכת ללדת. לפני כשבוע ילדה ספיר את בנה הבכור במחלקת היולדות בבית החולים כרמל.
אחרי תיאומים עם רב בית החולים הרב מאיר אינדיק שהעמיד את בית הכנסת של בית החולים לטובת הברית, ולאחר שגוייס המוהל, החלה התארגנות מיוחדת להורדת צדוק מהיחידה לטיפול נמרץ לקומת ביה"כ כדי שיוכל להשתתף בברית נכדו הראשון.

"זה פרויקט לא פשוט להוריד חולה מהמיטה בטיפול נמרץ ולהעביר אותו למקום אחר", מסבירה האחות הראשית של המחלקה מרינה ניחניביץ. בעזרת צוות שלם מורד צדוק, כמו במבצע צבאי, ממיטתו בטיפול נמרץ ומועבר לבית הכנסת לברית המילה של נכדו.
לברית המילה הגיעו רק בני המשפחה הקרובים ובדיוק חודש לאחר התאונה פתח לראשונה צדוק את עיניו והחזיק את נכדו הראשון שנקרא "אושר צדוק" על שמו.

אישתו של צדוק רחל מתרגשת ודומעת "אני מאושרת שזכינו להפגיש את צדוק עם הנכד הראשון שלו".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות