"שבוע עליות" במוסדות החינוך

הפעילויות החינוכיות במוסדות החינוך השבוע, בסימן "עליות זה להיות"
 

הפעילויות החינוכיות במוסדות החינוך השבוע, בסימן "עליות זה להיות".

תכני הלימוד השבוע עוסקים בלימוד סיפורן של הקהילות השונות, ותרומתן לחברה הישראלית, טיפוח ערך הערבות הדדית, חיזוק תחושת השייכות של התלמידים העולים והעצמתם, פעילויות ליצירת קשרים קרובים בין כלל באי מוסדות החינוך, והכרה בשונות התרבותית כמשאב חינוכי ולאומי.

 

שבוע עליות משרד החינוך. צילום: דוברות משרד החינוך מחוז חיפה

מנכל המשרד, מר שמואל אבואב:

"מעל 45,000 תלמידים עולים רשומים במערכת החינוך – תלמידים שעלו מכ-134 מדינות שונות – מתוכם כ-11,500 עולים חדשים, והיתר עולים ותיקים.
במסגרת תכנית חומש של האגף לקליטת תלמידים עולים, אנו  מחזקים את הוראת השפה העברית, מעניקים  אולפנים ללימודי עברית ושעות תוספתיות, ומשבצים מגשרים חינוכיים בין תרבותיים".

מנהל המחוז, ד"ר סער הראל:

"השבוע נציין את שבוע העליות במערכת החינוך המחוזית. מדינת ישראל נבנתה על-ידי עולים שהגיעו לארץ טרם הקמתה ולאחר מכן. מפעל העלייה הוביל לבניית החברה הישראלית המגוונת ורבת התרבויות, והוא אחד מהמאפיינים המייחדים את עם ישראל ואת מדינת ישראל.
במהלך שבוע זה יילמד נושא העליות לארץ באופן מרוכז במסגרת החינוך החברתי ובתחומי הדעת השונים. הנושא השנה הוא "הערבות ההדדית עם העולים שאיתנו", בזיקה לנושא השנתי של מערכת החינוך, "ערבות הדדית".  לקראת שבוע העליות הוכנו חומרי למידה אותם ניתן למצוא בתיק תוכניות לימוד, חומרי הלמידה נועדו לסייע למוסדות החינוך לתכנן את הפעילויות ואת המהלך הלימודי בשבוע העליות".

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם ילדכם או מישהו בסביבתכם חווה חרם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך