מאחורי הכריך לבית הספר

עשרות ילדים תושבי הכרמל השתתפו באירוע בריאות מיוחד, שנערך לקראת עלייתם לכיתה א'. בין היתר הילדים נמדדו ונשקלו על ידי אחיות ושמעו על הכריך הבריא והטעים שכדאי להם לקחת לבית הספר
השיננת הסבירה לילדים על צחצוח נכון ומהדיאטנית על הכריך הטעים והבריא. צילום: כללית

השיננית הסבירה לילדים על צחצוח נכון ומהדיאטנית על הכריך הטעים והבריא. צילום: כללית

הם חגגו השנה יום הולדת 6 ובעוד חודשיים יתחילו כיתה א'. לקראת האירוע המרגש, הוזמנו על ידי כללית לחגיגה של בריאות במהלכה למדו בדרך חווייתית כיצד לשמור על בריאותם. האירוע נערך במרפאת הכרמל הצרפתי והגיעו אליו ילדים המטופלים במרפאה זו ובמרפאת רש במרכז הכרמל, כשהם מלווים בהורים ובאחים.
אחיות המרפאות ערכו לכל ילד מדידת גובה ומשקל והדריך בנושא השלמת חיסונים ובדיקות נדרשות ורופא הילדים – ד"ר רומן כץ ערך להם בדיקה. בהמשך סבבו בתחנות הדרכה והדגמה: הדרכה ע"י שיננית מכללית סמייל והתנסות בהדגמה מפנקת של צוות מטפלים מכללית משלימה.
בפינת הכריך הבריא הדריכה הדיאטנית הקלינית, ממרכז רפואי לין, דנה פרידמן באשר לחשיבות ארוחת הבוקר וארוחת הביניים בבית הספר ויחד עמה הכינו כריך בריא וטעים, אותו נהנו לאכול. לבסוף, התכנסו יחד וצפו במופע הפעלה מהנה ומבדר בנושא אכילת פירות וירקות (בתצלום).
מהנהלת כללית נמסר כי ההחלטה לערוך אירועי חגיגות בריאות לילדים, מתבססת על ניסיון מצטבר לפיו אירוע מהנה במרפאה מהווה הזדמנות ליצור אצלם זיכרון של חוויה חיובית בהקשר של ביקור במרפאה. זו גם הזדמנות למפגש עם הצוות בנסיבות בלתי פורמליות, באווירה של כיף. בדרך זו, לא רק שהמסרים הבריאותיים מועברים בהצלחה רבה בהרבה, אלא שכתוצאה מחוויה מהנה זו, הילדים פחות מפוחדים ועל כן משתפים פעולה כאשר הם מגיעים למרפאה לשם בדיקה או טיפול בעת מחלה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות