כ- 160 משתתפים הגיע לאירוע הסיום של שבוע היזמות בחיפה

אירוע הסיום של שבוע היזמות הבינלאומי בחיפה, ביוזמת "עושים פה" קהילת היזמים החברתיים של חיפה של המנהיגות הצעירה שותפות חיפה בוסטון, האבטיפוס עיריית חיפה וקרן שמש ליזמים צעירים.

 

כ- 160 משתתפים, הגיעו אתמול לקמפוס הנמל של אוניברסיטת חיפה, לאירוע הסיום של שבוע היזמות בחיפה שהתקיים ביוזמת "עושים פה" של המנהיגות הצעירה שותפות חיפה בוסטון, האבטיפוס עיריית חיפה וקרן שמש ליזמים צעירים.

האירוע בסגנון אי כנס UNCONFERENCE התקיים סביב השאלה: "כיצד תוכל/י לקדם את המיזם שלך באמצעות שיתופי פעולה וקהילה חיפאית תומכת?" כאשר המשתתפים הם אלו שעיצבו את המפגש, הציעו את סדר היום והובילו קבוצות שיח בהתאם.


מבין עשרות הנושאים שעלו לדיון ניתן היה למצוא: "איך להרחיב את הקהילה", "איך יוצרים בחיפה קהילת צרכנות מבוססת ערכים וסחר הוגן", "איך רותמים טכנולוגיה למיזמים", "איך מפתחים נטוורקינג יצירתי", "איך רותמים את העירייה וגופים חיפאיים רלוונטיים לחדשנות חברתית, שיתוף הציבור ופיתוח קהילות".

צילום שרון וקנין

באירוע השתתפו יזמים חברתיים-עסקיים-טכנולוגים, מנהלי קהילות, מנהלי עמותות, נציגי רשות מקומית ועוד. האירוע התקיים הודות לשת"פ של: המנהיגות הצעירה בשותפות חיפה-בוסטון, קרן שמש, עיריית חיפה, WeWork Labs, Regus, INFRALAB, SARONA SPACE, ואוניברסיטת חיפה.

בין הנוכחים: גלית ראנד, מעירית חיפה, כרם צאירי, רכזת ועדת המנהיגות הצעירה בשותפות חיפה – בוסטוו, ואליאן דנקנר בראור, רכזת קהילה ויזמות במנהיגות הצעירה, שנאמה בארוע: "יצרנו את הערב הזה כדי לתת לכם, היזמים החיפאים, את הבמה! ספרו על העשייה שלכם, על הרעיונות שלכם. מה אתם צריכים כדי להגשים את החלום? איפה האתגרים שלכם? האי- כנס מאפשר להשתמש בחוכמת הקהילה לפתרון אתגרים, יציאה מהקופסה וחשיבה יצירתית". מנכ"לית קרן שמש גם נאמה בארוע, וסתיו חביבי מנהלת ההאבטיפוס- ההאב ליזמות חברתית של עיריית חיפה.

המנהיגות הצעירה של שותפות חיפה-בוסטון  עוסקת בייזום וקידום פרויקטים מגוונים למען ולרווחת הצעירים בחיפה ופועלת לחיזוק השייכות של צעירי חיפה לעיר. כמו כן, מקיימים הצעירים שיתוף פעולה עם המנהיגות הצעירה בבוסטון לקידום פרויקטים משותפים תוך העמקת הקשרים המקצועיים והאישיים. המנהיגות הצעירה מייצגת את הדור הבא לעשייה, להתנדבות ולמעורבות חברתית  ובכך מבטיחה את המשך קיומה של הקהילה, בהעצמת הדור הצעיר ורתימתו ליצירת השינוי, ולהשארת צעירים בעיר.

ורד ישראלי מנכ"לית שותפות חיפה-בוסטון: "לפני עשר שנים שותפות חיפה בוסטון ברשותי הקימה את המנהיגות הצעירה, יזמים בג'ינס היה הפרויקט הראשון שלה והיום אנחנו משיקים תוכנית ליזמות חברתית. מי שהחליט על התוכנית היו היזמים הצעירים שלנו, קבוצה מדהימה שמונה 20 צעירים היחידה בעיר חיפה שעושה פרויקטים למען העיר במטרה להשאיר את הצעירים כאן בחיפה. לא מובן מאליו שמתנדבים צעירים בעיר הזאת עושים למען חיפה ואנחנו צריכים עוד הרבה כמוהם. אני מודה לכם ולכל אנשי העירייה שהולכת איתנו כבר 30 שנה".

 

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד במספרים ש...