לראשונה בנשר: ועדת היגוי עירונית למניעת אובדנות

ממלא מקום וסגן ראש העיר, ישי איבגי פתח את הוועדה ואמר: "ישנה חשיבות רבה ליוזמה זו. כל המציל נפש אחת מישראל, כאילו הציל עולם ומלואו"

 

בנשר התקיימה לראשונה השבוע ישיבת ועדת היגוי עירונית של התוכנית הלאומית למניעת אובדנות.

בין מטרות התוכנית מניעת ניסיונות התאבדות, מתן מענה לאחר ניסיון אובדני ופיתוח חוסן בקרב אוכלוסיות שונות.

הועדה התקיימה בהובלת המחלקה לשירותים חברתיים, מחלקת חינוך והשירות הפסיכולוגי.

 

ועדת היגוי עירונית למניעת אובדנות. צילום: עיריית נשר

 

בוועדה השתתפו גם נציגים מהשיטור עירוני, המוקד עירוני, הרשות למלחמה באלימות סמים ואלכוהול, יחידת הנוער, העמותה למען לקשיש, קופת חולים כללית, משרד החינוך, משרד הבריאות ועמותת בשביל החיים.

 

ועדת היגוי עירונית למניעת אובדנות. צילום: עיריית נשר

 

ממלא מקום וסגן ראש העיר, ישי איבגי פתח את הוועדה ואמר:

"ישנה חשיבות רבה ליוזמה זו. כל המציל נפש אחת מישראל, כאילו הציל עולם ומלואו. אנו בעיריית נשר נמשיך להפעיל תוכניות חדשות ולגעת בכל תחומי החיים למען התושבים".

את התוכנית יובילו מנהל המחלקה לשירותים חבריים, אופיר אבוחצירה, מנהלת השירות הפסיכולוגי, יונית בורנשטיין יחד עם אורית אררה, מנהלת אזור צפון בחברת עמל סיעודית, החברה המפעילה את התוכנית הלאומית ברחבי הארץ. במסגרת התוכנית ייבנו שיתופי פעולה רב מקצועיים של כל בעלי התפקידים בעיר לשם בניית רצפים טיפוליים הכוללים תרשימי זרימה ברורים כיצד פועלים במקרים מסוג זה.

בנוסף, יתקיימו הכשרות שומרי סף למניעת אובדנות לכל הצוותים העובדים עם האוכלוסיות שבסיכון לשם העלאת המודעות לנושא ולמתן כלים יישומיים לזיהוי הסימנים לאובדנות והפנייה לגורמים מקצועיים לטיפול.

מנהל המחלקה לשירותים חברתיים, אופיר אבוחצירה:

"עצם כינוסה של הוועדה בברכת ראש הרשות יש בה אמירה שלקיחת האחריות על הטיפול בנושא מניעת אבדנות הינה אחריות כוללת של כל המחלקות והמשרדים השונים ולא של גוף אחד כזה או אחר.

הישיבה של כל הגורמים יחד תאפשר שיח רחב יותר ובניית נהלים ברורים במקרים מסוג אלו. אני מודה לכלל השותפים שהתגייסו והקדישו מזמנם לטובת הטיפול בנושא חשוב זה".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש לאסור על קשישים לנהוג ברכב?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר