פרסי חינוך מחוזיים ע"ש רחל מתוקי ז"ל הוענקו ל-19 מוסדות חינוך

הטקס התקיים במעמד ראשי רשויות במחוז, הסתדרות וארגון המורים, מנהלי אגפי ומחלקות חינוך, ועדי הורים, מנהלים בתי ספר צוותי הוראה וקהילת בית הספר
 

אמש (שני), הוענקו פרסי חינוך מחוזיים למוסדות חינוך מצטיינים לשנה"ל תשע"ט, בהיכל התאטרון, "יד למגינים", באולם האזורי בקיבוץ יגור.

פרס החינוך המחוזי מהווה ביטוי להוקרה והערכה על עשייתם הייחודית של מוסדות החינוך בתחומי החינוך.

העשייה היום יומית במוסדות החינוך הינה ביטוי לחזון חינוכי לאומי ומחוזי המעמיד את מערכת החינוך כשלב משמעותי בבניית חברה אזרחית איכותית, מעורבת וערכית.

הטקס התקיים במעמד ראשי רשויות במחוז, הסתדרות וארגון המורים, מנהלי אגפי ומחלקות חינוך, ועדי הורים, מנהלים בתי ספר צוותי הוראה וקהילת בית הספר.

 

זכו לקבל פרסי חינוך מחוזיים. צילום: משרד החינוך מחוז חיפה

 

מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך, ד"ר סער הראל:

"אני גאה בבתי הספר שזכו בפרס, מוסדות החינוך הללו מאופיינים בחדשנות, בהישגיות יזמות ויצירתיות. כמו כן בתי הספר פועלים לצמצום פערים ולמניעת נשירה של תלמידים תוך מתן דגש על אווירה חינוכית איכותית השׂמה דגש על אקלים מיטבי על כבוד הדדי ועל דרך ארץ.

משרד החינוך העלה על נס את נושא המעורבות החברתית והתרומה לקהילה ואני רואה לנכון לשבח את בתי הספר אשר מצטיינים בחינוך לערכים, למורשת, לסובלנות ולדו קיום ובהדגשת חשיבותה של המעורבות בחיי הקהילה ובקירוב הקהילה במעשׂה החינוכי.

המוסדות המצטיינים מהווים מגדלור מחוזי, ובטוחני שיהוו מוקד השראה למוסדות נוספים במחוז ובארץ כולה הן בחתירה למצוינות והן בחשיבה ובעשייה פורצת דרך. עוד הוסיף מנהל המחוז את מלוא הערכה לפיקוח ולרשויות המקומיות על שותפות בקידום מוסדות חינוך הללו".

אמש, עם מנהל מחוז חיפה, ד"ר סער הראל. מוסדות החינוך מקבלים פרסי חינוך מחוזיים. צילום: משרד החינוך מחוז חיפה

 

מוסדות החינוך המצטיינים במחוז חיפה לשנה"ל תשע"ט:

▪גן ממ"ד "פריאל" בחיפה
▪בי"ס יסודי "גורדון" בקריית אתא
▪בי"ס יסודי "פיכמן" בחיפה
▪בי"ס יסודי "ויצמן" בקרית מוצקין
▪בי"ס יסודי "רמב"ם בחיפה
▪בי"ס העל יסודי "אורט טבעון" בק. טבעון
▪בי"ס יסודי "שרת" בפרדס חנה- כרכור
▪בי"ס יסודי "החיטה" בזכרון יעקב
▪ אולפנת "פלך" בזכרון יעקב
▪בי"ס לחנ"מ "רננים" בזכרון יעקב
▪בי"ס לחנ"מ "אל אמל" באום אל פחם
▪מינהל חברה ונוער – יחידת נוער באקה בבאקה אל גרבייה
▪בי"ס יסודי "אלחורזמי" בבקה אל גרביה
▪אגף שח"ר – יחידת קידום נוער היל"ה באור עקיבא
גן "אלדאהראת" בערערה
▪גן "זאמרין" בזיכרון יעקב
▪גן "אלונים" בנימינה – גבעת עדה
▪גן"ארבל" בחדרה
▪גן "טיור" בג'סר אל זרקא
▪בי"ס יסודי "אלחורזמי" בבקה אל גרביה

ממשרד החינוך נמסר:

"אחד היעדים של מחוז חיפה הוא קידום מצוינות, יזמות וחדשנות חינוכית.
המחוז מוביל את מערכת החינוך ובתי הספר לעבודה המחויבת ליעדים ולתוצאות. העשייה היום יומית במוסדות החינוך הינה ביטוי לחזון חינוכי לאומי ומחוזי המעמיד את מערכת החינוך כשלב משמעותי בבניית חברה אזרחית איכותית, מעורבת, וערכית.
תפישה זו של מעורבות ואחריות חברתית הינה פועל יוצא של השקעה חינוכית רבת שנים בכל שלבי הרצף החינוכי, בגן הילדים, בבית הספר היסודי, ובביה"ס העל יסודי. וכן הינה תוצאה של שילוב ושיתופי פעולה בין מערכת החינוך הפורמאלית ומערכת החינוך הבלתי פורמאלית, וכן שותפות בין המנהיגות החינוכית במחוז ובבתי הספר יחד עם המנהיגות ברשות המקומית והנהגת ההורים.
שיתופי פעולה אלה, ובניית רצפים חינוכיים הם הבסיס להשגת היעדים והמטרות החינוכיות, והם שהופכים את העשייה החינוכית ממיטבית למצטיינת.

עוד נמסר ממשרד החינוך:

"השנה בחרנו להעלות על נס את פועלם של מוסדות החינוך המצטיינים במחוז. רשימת המוסדות המצטיינים כוללת זה לצד זה גני ילדים עם בתי ספר יסודיים ועל יסודיים. וכן חינוך פורמאלי לצד חינוך בלתי פורמאלי. כל המצטיינים מהווים דוגמא ומופת במנהיגותם ובמחויבות האישית והמערכתית להובלת מערכת החינוך הציבורית לאיכויות, להצטיינות ולפריצות דרך. המוסדות המצטיינים מהווים מגדלור מחוזי".משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם ילדכם או מישהו בסביבתכם חווה חרם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך