המרכז למשפחה הושק בערב חגיגי

לכבוד חודש המודעות לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות הושק אמש באירוע חגיגי המרכז למשפחה

רועי לוי, ראש העיר: "כחלק מהאירועים שאנחנו מקיימים לרגל חודש המודעות לשיווין זכויות לאנשים בעלי מוגבלויות, השקנו את המרכז למשפחה לעיניי אולם מלא"*

הערב נפתח ביריד של דוכני מכירת תכשיטים, בגדים, חפצי אומנות, קרמיקה, עץ, סריגה הכל מפרי עמלם של אנשים עם מוגבלויות, וכמו כן היו דוכני מידע של ארגונים המקדמים אנשים עם מוגבלויות.

לאחר מכן את האירוע המרכזי פתחו ירין בסקילה בעל הצרכים המיוחדים והמדריכה יאנה זיכל בריקוד, ואנו מקווים שבשנה הבאה נזכה לראות עוד כישרונות מתוך האנשים המיוחדים של העיר נשר. בהמשך התקיימה הרצאתו של הבדרן טל פרידמן בנושא "מה למדתי מהבת שלי" (ילדה עם צרכים מיוחדים) לעיניי אולם מלא מפה לפה. הערב תורגם באופן מלא לשפת הסימנים.

ראש העיר, רועי לוי: "הבטחנו לשים את נושא הצרכים המיוחדים בראש סדר העדיפות העירוני, וכך אנו מקיימים! כחלק מהאירועים שאנחנו מקיימים לרגל חודש המודעות לשיווין זכויות לאנשים בעלי מוגבלויות, השקנו את המרכז למשפחה לעיניי אולם מלא. בהובלתה של המשנה לראש העיר, אדוה קאופמן ומנהל המחלקה לשירותים חברתיים, אופיר אבוחצירה, נעשות פעולות רבות במהלך השנה למען תושבים עם צרכים מיוחדים ובני משפחתם, תודה לכם על החזון וההובלה."

                                             קרדיט צילום: עיריית נשר

אופיר אבוחצירה, מנהל המחלקה לשירותים חברתיים: "אנשים עם מוגבלויות ובני משפחתם, נמצאים בלב העשייה שלנו, במחלקה לשירותים חברתיים של עיריית נשר לאורך השנה כולה. מעבר לעשיה הפרטנית של העובדים הסוציאליים, פתחנו בתקופות האחרונות את המועדונית לילדים עם מוגבלויות, את המועדון החברתי לבוגרים עם מוגבלויות, וכמובן את המרכז למשפחה. המרכז נותן מגוון מענים למשפחות של ילדים עם מוגבלויות בכל הגילאים. אני שמח לציין כי מאז פתיחת המרכז זכינו לקיים עשרות של פעילויות ומספר הנהנים מהפעילות בו הולך וגדל. אני מבקש להודות לצוות המחלקה לשירותים חברתיים, למפקחות במשרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים, לראש העיר, רועי לוי, ולאדוה קאופמן, המשנה לראש העיר ומחזיקת תיק הרווחה על הסיוע המתמיד והאוזן הקשב."

מנהלת המרכז למשפחה, נעמי מנדלבאום סיפרה על פעילות המרכז ועל התוכניות לעתיד: "אני שמחה להיות כאן בערב מיוחד זה ולהשיק רשמית את המרכז למשפחה. כיום, במרכז למשפחה אנו מפעילים תוכניות רבות למען המשפחות המיוחדות וכרגע פועלת קבוצת בישול לאחים של ילדים עם מוגבלויות, קבוצת פעילי נגישות אשר מתרחבת, ופעילים נוספים מוזמנים לעבור הכשרה ולהצטרף לקבוצה. נפתח קורס הורה להורה – שמטרתו להכשיר הורים לילדים עם מוגבלויות כמלווים של הורים אחרים. בקרוב נפתח 2 קבוצות הבעה בצילום – קבוצה לאחים בגיל ההתבגרות וקבוצת הורים וילדים. מתוכננות הרצאות וערבי מידע, שותפות באירועי "פברואר יוצא מן הכלל" של רשת המתנ"סים במטרה להגביר הסברה ומודעות וכמו כן, פעילויות לפורים וליום המעשים הטובים, שווה לעקוב ולהצטרף!"

                                            קרדיט צילום: עיריית נשר

בשם ועד ההורים בירכה, אילנה חייפץ שאמרה: תודה גדולה בשם ההורים לכל הצוות ולכל המתנדבים במרכז למשפחה.

לפני הרצאתו של טל פרידמן המספר על הבת המיוחדת שלו בירכה המשנה לראש העיר, אדוה קאופמן ואמרה: "אני שמחה שיצאנו לדרך חדשה ומתרגשת מאוד. לפעמים חלומות מתגשמים והקמנו את המרכז למשפחה וביחד עם הצוות המקצועי והמתנדבים אנחנו מצליחים להפוך כמה שעות בחודש לשעות של הנאה, שמחה ופעילות משפחתית. אנחנו רק בתחילת הדרך ויש לנו עוד הרבה מה ללמוד ולהגשים, אני בטוחה ומאמינה שאנחנו בדרך הנכונה לצמוח ולגדול."

טל פרידמן העביר בהרצאה מרתקת, בצורה רצינית ומבדרת את הסיפור האישי שלו וסיכם: "אהבה ללא תנאי, זה הדבר החשוב ביותר שלמדתי מהבת שלי"
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש לאסור על קשישים לנהוג ברכב?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר