לוחמי שייטת 13 חוברים לאגדות הכדורסל הישראלי ונוסעים לארצות הברית כדי לגייס כסף למחלקת העיניים בכרמל

לוחמי שייטת 13 שלחמו במבצע "צוק- איתן" מתגייסים יחד עם נבחרת האגדות של ישראל בכדורסל, בהם טל ברודי ומיקי ברקוביץ, וטסים למשחקים בארצות הברית שמטרתם לגייס כסף לרכישת מכשיר לייזר מתקדם לטובת מחלקת עיניים בבית חולים כרמל
כוכבי מכבי תל אביב עם ראשי כרמל ומחלקת העיניים. טל ברודי התרגש בבית החולים. צילום: אלי דדון

כוכבי מכבי תל אביב עם ראשי כרמל ומחלקת העיניים. טל ברודי התרגש בבית החולים. צילום: אלי דדון

מפגש נדיר ומיוחד התחולל השבוע בבית החולים כרמל, כשהמטרה איסוף תרומות בסך שני מיליון דולר לטובת מכשיר הלייזר המוביל בעולם עבור מחלקת העיניים של ביץ החולים כרמל. הם התקבצו והגיעו לפגוש את מנהלת מחלקת העיניים של כרמל, פרופ' אורנה גייר, שהתרגשה לקבל אותם.
למפגש הגיעו שחקני נבחרת ישראל ומכבי תל אביב בכדורסל לדורותיהם, עם הכוכבים הנוצצים, ביניהם: טל ברודי, מיקי ברקוביץ, מוטי ארואסטי, עידו קויז'יקרו, בועז ינאי, גרג קורלניוס וכוכבים נוספים. כשמלווים ומחזקים אותם לוחמי שייטת 13 במילואים, שלחמו במבצע "צוק-איתן" האחרון.
לוחמי השייטת שמשרתים כיום בשירות מילואים פעיל, הקימו לאחרונה קבוצת כדורסל לזכרו של חברם יאיר אנג'ל ז"ל, שנהרג בפעילות מבצעית, וכששמעו על פרויקט התרומה לכרמל החליטו לחבור לכוכבי הנבחרת, כדי לסייע.
"אנחנו חשים גאווה גדולה לצאת למסע גיוס תרומות למטרה נאצלת כזאת", אמר לוחם השייטת עופר ורסל ממושב עין ורד. עופר נפצע בהיתקלות עם מחבלים בשכם והוא מרותק כעת לכיסא גלגלים, מה שלא מונע ממנו להצטרף לחבריו בשייטת למען מחלקת העיניים של כרמל.
פרופ' אורנה גייר, מנהלת מחלקת עיניים בכרמל ברכה את הבאים ועדכנה אותם על המחלקה. "מחלקת העיניים שלנו בכרמל היא הגדולה ביותר בצפון הארץ ומשרתת מאות ואלפי חולים בכל שנה המגיעים אליה מכל הארץ וממקומות נוספים בעולם", עדכנה פרופ' גייר. פרופ' גייר הודתה לכל המשתתפים והתורמים והודתה במיוחד לאבי ויזלטיר, היזם והרוח החיה מאחורי פרויקט ההתרמה המיוחד.
נבחרת החלומות החדשה, יחד עם לוחמי השייטת, עומדת לצאת בקרוב למסע מחוף אל חוף בארצות הברית וקנדה, ותשתתף במשחקי התרמה מיוחדים. המטרה לגייס מהתורמים בארה"ב את 2 מיליון דולר עבור מכשיר הלייזר החדשני למחלקת העיניים של כרמל.
בראש המשלחת יעמוד חתן פרס ישראל, טל ברודי. לידו ישחקו מיקי ברקוביץ, מוטי ארואסטי, גרג קורלניוס, בועז ינאי, עידו קויז'יקרו שמנהל היום את מכבי חיפה בכדורסל, וולי סימס, אולסי פרי – כשמחזקים אותם שחקני שייטת 13. מאמן הקבוצה יהיה אריק שיבק, מאמן נבחרת ישראל, קפטן הקבוצה יהיה מיקי ברקוביץ, ומנהל הקבוצה יהיה מומו לוצקי – מנהל נבחרת ישראל ב-20 שנה האחרונות.
מנהלת כרמל, ד"ר חן שפירא, שאירחה את המשלחת הציגה בפניהם את חוזקות בית החולים כרמל, והודתה להם על ההתגייסות והרצון לתרום לטובת בית החולים. "אנו נותנים שירות לכל תושבי הצפון ומודים לכם על הסיוע והעזרה מכל הלב".
השחקנים ניצלו את ההזדמנות שהם בבית החולים ועברו בין המאושפזים במחלקת עיניים ובמחלקת ילדים וחילקו מתנות וכדורי סל חתומים על ידם, לחולים וילדים שהתרגשו לראות אותם עד דמעות.
טל ברודי סיכם ואמר, כי לו זו הפעם הראשונה שהוא מגיע לבית החולים כרמל. "אני כולי נרגש לראות בית חולים כזה יפה עם נוף מדהים לים, פשוט כיף להיות כאן חולה. החיבור כאן של רופאים יהודים וערבים, עם טיפול בחולים מכל העמים והדתות, מחמם לי את הלב ומרגש אותי, אני מבטיח לעשות הכל כדי לשים על המפה את מחלקת העיניים ובית החולים כרמל. מגיע לכם להיות על המפה, ואנחנו נהיה על המפה", סיכם טל ברודי.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות