החוג לכלכלה וניהול באקדמית עמק יזרעאל מייעץ לגורמי ממשל בתחום האנרגיה המתחדשת

סגל החוג לכלכלה וניהול באקדמית עמק יזרעאל לוקח חלק בגיבוש המלצות מדיניות לבכירי הממשל בתחום האנרגיה המתחדשת
השבוע ראש החוג לכלכלה וניהול באקדמית עמק יזרעאל, ד"ר רחל פלטניק הציגה בכנס אלי הורביץ לכלכלה וחברה מחקר של צוות חוקרים בינלאומי שהיא ממוביליו. המחקר מסייע למשרד להגנת הסביבה יחד עם המכון הישראלי לדמוקרטיה להציע לקובעי המדיניות בישראל אסטרטגיה מבוססת מחקר ומודלים כלכליים בתחום האנרגיה המתחדשת והעלויות הכלכליות הנדרשות לכך.

shutterstock_כלכלה וניהול

זו לא הפעם הראשונה שהחוג לכלכלה וניהול באקדמית עמק יזרעאל מפרסם מחקר שמסקנותיו רלוונטיות למקבלי ההחלטות ולחיי היומיום שלנו כאחד. המחקר ממליץ למקבלי ההחלטות לבחור ביעדים שאפתניים יותר בתחום האנרגיה המתחדשת בלי לחשוש מפגיעה ביעדי צמיחת התוצר ארוכי הטווח של בנק ישראל. המסמך שפורסם כדוח והופץ להערות משרדי הממשלה, יהווה בסיס ל"חוק האקלים" שמקדם משרד הגנת הסביבה ויונח על שולחן הממשלה שתקום. חוק זה יגדיר את יעדי הפחתה של פליטות גזי חממה עליהם יצהיר ראש הממשלה הבא ב COP-26 בדצמבר 2020. השנה החוג לכלכלה וניהול באקדמית עמק יזרעאל פרסם גם מחקר נוסף של לירן וולדמן, שבחן את השפעת תגליות הגז הטבעי בישראל על שער החליפין שקל-דולר. המחקר שבוצע בהנחיית ד"ר תבור וד"ר פלטניק ובמסגרת תכנית BA מצטיינים, הראה כי הירידה של שער החליפין שקל-דולר בשנים האחרונות הושפעה מציפיות ליצוא הגז הישראלי.

פרסום המחקר בכתב עת בינלאומי נחשב, מדגיש את הרמה האקדמית הגבוהה של המרצים והבוגרים בחוג. בוגרי החוג לכלכלה וניהול באקדמית עמק יזרעאל זוכים לקבל הן יסודות של התאוריה הכלכלית והן להתעמק במקצוע הכלכלה לפי התמחויות מבוקשות מאוד בשוק העבודה בהווה ובעתיד, כגון DATA ANALYST, חשבונאות, מימון ולוגיסטיקה. הסקר שביצע לאחרונה משרד הכלכלה מראה כי הדרישה למקצוע הכלכלה ולמומחי ניתוח נתונים היא שניה בגודלה מבין המקצועות שנבדקו. מסלולי התארים באקדמית עמק יזרעאל הם בין המסלולים המובילים והנחשבים בארץ בשל השקעה מתמדת בהטמעת תכניות ויוזמות חדשניות שיבטיחו כי הסטודנטים יזכו ליתרונות הטובים ביותר. תוכנית לימודים לא רק תואמת את צרכי השוק ונעשת בשיתוף פעולה עם התעשייה אלא גם כוללת התנסות בעולם העבודה בחברות המובילות תוך כדי התואר. בין התפקידים שבוגרי התואר מאיישים: כלכלנים, אנאליסטים, תקציבאים, מנהלי פרויקטים, מנהלי תיקי השקעות, חשבי שכר, מנהלי תכנון ובקרה, תמחירנים, מנהלי תקשורת שיווקית, מנהלי תיקים פנסיונים, מנהלי משכנתאות, מנהלי לוגיסטיקה, רואי חשבון (עם מעבר בחינות מועצת רואי חשבון) ועוד.

דוקטור רחל פלטניק. צילום: האקדמית עמק יזרעאל

ד"ר רחל פלטניק ראש החוג לכלכלה וניהול מספרת שבוגרים של החוג עובדים כיום בחברות רבות ונחשבות במשק הישראלי, כגון: מלאנוקס, רפאל, כלל ביטוח, פסגות, בנקים, קבוצת אדום, חברות הייטק, סטארט אפים, מנורה מבטחים, רשות המסים, חברת החשמל, משרדי ממשלה, בתי השקעות, צים, ביטוח לאומי, סלקום, משרדי רואי חשבון הגדולים כגון KPMG, Ernst and Young ועוד. סגך החוג שקד על פתיחת ההתמחות  ב- DATA Analyst לפני שנה מכיוון שלמקצוע זה יש ביקוש גבוה בשוק התעשייה בארץ ובעולם. יש חוסר בשוק בכלכלנים שהם בעלי יכולת לנהל ולנתח נתוני עתק ולהפיק מהם מידע כלכלי ועסקי לפתרון אתגרי התעשייה. ההתמחות שאנו מציעים ב- DATA Analyst היא מהתוכניות הראשונות מסוג זה בארץ.. הסטודנטים בהתמחות זו, לומדים כלים אנליטיים וכן קורסים ייעודיים לכלכלנים העוסקים בניתוח נתונים מיוחד – מה שניתן להפיק מניתוח הנתונים היא תורה בפני עצמה. בוגרי החוג לכלכלה בהתמחות DATA Analyst מקבלים כלים פרקטיים הכוללים SQL, R, ERP, PYTHON, Tableau. התוכנית שמה למטרה להכשיר את הסטודנטים לצרכי השוק תוך דיאלוג מתמיד עם השטח.

התמחות במימון, מכשירה את הבוגרים לתפקידים מגוונים במוסדות כגון: בתי השקעות, חברות ביטוח, חברות ייעוץ ואנליסטים והן במחלקות כספים של כל חברה או ארגון. ההתמחות מקנה כלים לניהול נכון ויעיל של כספים ברמה משקיע בשוק ההון, חברה/ארגון, פרט, משפחה והמשק כולו. הבוגרים שלנו עובדים בקרנות פנסיה וחברות השקעות מהגדולות בישראל. במהלך התואר הסטודנטים יכולים להשלים לתעודת ייעוץ השקעות. הם מקבלים בקורס את כל הידע הדרוש והם יכולים לגשת לבחינות החיצוניות של יועצי השקעות ולצאת עם תואר + תעודה של יועץ השקעות לפני שהם מחפשים עבודה. חשוב לציין, שבמהלך התואר אנו מאפשרים לעבור התנסות במקומות עבודה. יש לנו סדנה שמוכרת ע"י המל"ג ונקראת 'סדנה משלבת עשייה' – כאשר בשנה האחרונה ללימודים, הסטודנטים מתנסים במקום עבודה פוטנציאלי ככלכלנים תוך ליווי והנחיה של מרצים בחוג וצוברים ניסיון. הסדנה אף נחשבת כחלק מהנקודות לתואר וכשהם מסיימים יש להם בקורות החיים כבר התנסות במקום עבודה.

במסגרת ההתמחות במימון פועל בקמפוס חדר מסחר מקצועי בדומה לחדרי מסחר בבנקים ובחברות ההשקעה המובילות. בחדר העסקאות ניתן להתעדכן בנתוני הבורסה ולהתנסות בכלי מסחר מתקדמים ובמאגרי מידע פיננסיים עולמיים. באמצעות חדר העסקאות תתנסו במסחר אמיתי ובניהול בפועל של קרנות השקעה, במסחר במטבעות חוץ ובניירות ערך בארץ ובחו"ל. התנסות זו מהווה נדבך חיוני בהכשרה לפעילות בעולם הפיננסי הגלובלי".

ההתמחות בחשבונאות – היא בעצם תו האיכות הכי טוב שאנו מקבלים שהבוגרים שלנו ביום שנה שניה נכנסים להתמחות באחד מארבעת משרדי ראיית החשבון הבינלאומיים הגדולים ביותר – הביג פור: ארנסט יאנג, פרייס ווטרהאוס קופרס, דלויט טוש טומטצו, KPMG. ההישגים של הסטודנטים שלנו בבחינות רואי החשבון הם בשיעורי ההצלחה בין הגבוהים בישראל".

התמחות בלוגיסטיקה, מאפשרת לשלב עבודה ולימודים ומותאמת גם ללומדים מטעם כוחות הביטחון – תכנית מותאמת לקצינים עם פטור לתפקיד לשנתיים מהצבא.

ההתמחות הייחודית בלוגיסטיקה מכשירה כלכלנים ומנהלים לניהול מערכות לוגיסטיות מורכבות במפעלים, תאגידים וחברות סחר בינלאומיות. התואר כולל, בנוסף למקצועות החובה הנדרשים בכלכלה וניהול, מגוון רחב של קורסים בתחום הלוגיסטיקה.  סטודנטים הבוחרים בהתמחות זו רוכשים ידע יישומי נרחב בתחומי הכלכלה והניהול כולל הבנה תקציבית ויכולת קבלת החלטות לייעול המערכת לפי כללי הניהול הלוגיסטי. לבוגרי החוג לכלכלה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה קיימות אפשרויות תעסוקה נרחבות במגזרים שונים: בתעשייה המסורתית ובהיי-טק, בתעשייה הביטחונית, בחברות מוטות יבוא ייצוא, בתאגידים, במגזר הציבורי ובחברות תשתית. בוגרי התוכנית משתלבים במגוון תפקידים בלוגיסטיקה.

מי שפספס את הרשמה ללימודים  בחוג באוקטובר, יכול להירשם לחוג לכלכלה ולהתחיל את לימודיו במרץ, ולסיים את התואר יחד עם מחזור תש"פ.

 

 

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך תחגגו את חג השבועות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך