שיתוף פעולה בין תיכון אנקורי לעמותת "אנוש" בחיפה

תלמידי אנקורי ביקרו בבית המלאכה שמפעילים מתמודדי נפש בחיפה ואלו הדריכו את התלמידים במלאכת הנגרות. יחד הם יבנו השנה נדנדה לבית הספר.

 

שיתוף פעולה מיוחד נרקם השבוע בין תיכון אנקורי צפון, לבין אנוש, העמותה הישראלית לבריאות הנפש, בחיפה. תלמידי אנקורי צפון, שבקרית ביאליק, בהובלת המורה להיסטוריה ואזרחות, אילון אדן, ביקרו בנגריה הקהילתית, "החלוץ 39", שמפעילה "אנוש" בשכונת הדר, בחיפה.

התלמידים נפגשו עם איתן נוימן הנגר התעסוקתי של העמותה ועם מתמודדי נפש ואלו הדריכו את התלמידים במלאכת הנגרות. יחד הם החלו לעבוד על פרויקט בניית נדנדה לבית הספר. המפגשים הולכים להימשך לאורך שנת הלימודים הקרובה והתלמידים יפקדו את הנגרייה אחת לשלושה שבועות.

אנקורי צפון בנגריה של אנוש צילום יחצ

יש לציין כי בית המלאכה של "אנוש" מיועד למתמודדי נפש מחיפה והצפון, שזכאים לשירותי סל שיקום, בעלי רצון ומסוגלות לעבוד בעבודה פיזית. במקום מתנסים המתמודדים במגוון מיומנויות עבודה: סדר וארגון, ניהול זמן, פיתוח יצירתיות, בקרת איכות, ניהול מלאי, ובנוסף מוצאים מקום לביטוי עצמי.

בשעות אחר הצהריים פועלת במקום נגריה קהילתית, שבה משולבים המתמודדים בצוות התפעולי, ומסייעים בהדרכת  תושבים מחיפה והסביבה המעוניינים להתנסות בעבודה בעץ.

ורדית הלוי, מנהלת אנקורי צפון: "זהו שיתוף פעולה מוצלח. לצד לימוד ופיתוח כישורים ומיומנויות בנגרות, נחשפו התלמידים לעמותת 'אנוש', ולעשייה של העמותה למען אוכלוסיית מתמודדי הנפש, נפגשו עם מתמודדי נפש ולמדו כיצד הם מתמודדים עם המגבלות. שיתוף הפעולה יימשך וצפויים לנו עוד מפגשים במהלך השנה הקרובה".

טלי פינסקר, מנהלת אשכול חיפה באנוש, העמותה הישראלית לבריאות הנפש: "עמותת אנוש פועלת על מנת להפחית את הסטיגמה, להעלות את המודעות הציבורית לבריאות הנפש, ולסייע למתמודדים להשתלב מחדש בקהילה. תעסוקה היא חלק חשוב מתהליך ההחלמה והיא אחד הכלים היעילים שישלנו  על מנת לסייע למתמודדי נפש להשתלב ולהתקרב לקהילה. עבור המתמודדים שהופכים למדריכים זוהי חוויה מעצימה. במקביל אנו מקרבים את הקהילה אלינו. שיתוף הפעולה עם ילדי אנקורי הוא מהיפים שיצרנו".

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד במספרים ש...