שוברים שתיקה

תושבת העיר אורי כספי, שנאנסה בילדותה, התארחה בפורום המנהלים של העירייה ותיפגש בתחילת שנת הלימודים גם עם צוותי החינוך בעיר כדי לספר את סיפורה * ראש העירייה: "אורי אספה את כוחותיה כדי לקום ולספר, ולאפשר לאחרות ואחרים להסיר את מסכות השתיקה והבושה"

כספי מתארחת בפורום מנהלים. "בחורה אמיצה". צילום: עיריית ק. ביאליק

כספי מתארחת בפורום מנהלים. "בחורה אמיצה". צילום: עיריית ק. ביאליק

ראש העיר קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, אירח בפורום המנהלים של העירייה את אורי כספי, תושבת הקריה, שפתחה בקמפיין ארצי "מורידים את המסכות" שבמסגרתו מספרים קורבנות תקיפה מינית את סיפור הפגיעה בהם ואינם נוצרים עוד בקרבם את הסוד הנורא של חייהם.
אורי סיפרה את סיפורה האישי הנוגע ללב, על היותה קורבן למעשי אונס, על התמודדותה המורכבת ועל הרגע בו הפנימה כי מה שקורה לה הוא אונס, אונס פיסי ואונס נפשי וכי אין מדובר במשחק שחווים ילדים, כל הילדים, כפי שסיפרו לה.
ראש העיר, אלי דוקורסקי: "אורי היא בחורה אמיצה שאספה את כוחות הנפש שלה כדי לקום ולספר, ובכך לגייס קורבנות נוספים שיספרו גם הם, ולאפשר לאחרות ואחרים להסיר את מסכות השתיקה והבושה. בתחילת שנת הלימודים תיפגש אורי עם צוותי החינוך בעיר ותספר את סיפורה במטרה לגייס את מורות ומורי בתי הספר למנוע מצב שבו יהיה קורבן פגיעה מינית אחד או אחת הלומד/ת במערכת החינוך שלנו, שיסתיר את היותו נפגע מקרים של גילוי עריות או תקיפה מינית. המטרה לעודד את נפגעי התקיפה המינית לספר, רק כך נוכל לעזור להם ולשחרר אותם מכבלי קורבנותם. תודה לאורי, הסערת את כולנו".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק