בקרוב בחיפה: פינות ישיבה ותצפית בשכונת נווה-שאנן

לראשונה מזה 30 שנה תכשיר עיריית חיפה ברחוב יעקב חזן פינות ישיבה נגישות עם עמדות להטענת ניידים, ברזיות המותאמות גם להולכים על ארבע ושולחנות-בר עבור אלו הרוצים ליהנות מהנוף

 

בקרוב יחלו ברחוב יעקב חזן, שבמורדות שכונת נווה-שאנן, עבודות להכשרת נקודות ישיבה ותצפית ולסימון מסלול הליכה לאורך הרחוב.

לראשונה מזה 30 שנה תכשיר עיריית חיפה ברחוב פינות ישיבה נגישות עם עמדות להטענת ניידים, ברזיות המותאמות גם להולכים על ארבע ושולחנות-בר עבור אלו הרוצים ליהנות מהנוף.

בנוסף יסומן לאורך המדרכה מסלול הליכה עם ציון מרחקים ותתוגבר תאורת הרחוב.

במקטע, ממנו נשקף נוף פנורמי לים ולחלקה הצפוני של הארץ, יוקמו מתחמי מנוחה נגישים לבעלי כסאות גלגלים, ספסלים ושולחנות-בר, שיאפשרו מנוחה ותצפית, עמדות להטענת טלפונים ניידים ועוד. כמו כן יכללו מתחמי הישיבה אשפתונים וברזיות שיותאמו גם לבעלי-חיים.

 

שכונת נוה שאנן. צילום ויקיפדיה Orrling

 

לאורך הרחוב יבוצע סימון של מסלול הליכה על גבי המדרכה, תוך ציון מרחקי ההליכה עבור התושבים והעוסקים בפעילות ספורטיבית. באופן זה, ייווצר ברחוב מקטע מעודד הליכה ושהייה, אשר יחבר שני חלקים נפרדים של שכונת נווה שאנן – רחוב נתיב חן ושכונת יזרעאליה מצד אחד, ורחוב גדליהו, בית-הספר עירוני ג' ומתחם הספורט של השכונה, מצד שני.

ראש העיר, עינת קליש-רותם:

"לרחוב יעקב חזן פוטנציאל גדול, אותו זיהיתי כבר בהצעתי לסדר כחברת מועצה בקדנציה הקודמת, וכעת תכנית זו באה לממש חלק מהחזון, עליו דיברתי כבר לפני 4 שנים. הגיע הזמן לנצל את אופייה הטופוגרפי של העיר ליצירת פנינות-חמד בתוך השכונות בעיר. פרויקט זה הינו חלק מראייה ארוכת טווח, בה מגוון רחובות, המאופיינים בנתונים זהים לזה של רחוב יעקב חזן, יקבלושדרוג נופי ואורבני, שיהפוך אותם לרחובות אטרקטיביים, מהיפים בארץ".

צביקה ברבי, חבר מועצת העיר:

"אני מצדיע לראש העיר, ד"ר עינת קליש רותם, שמילה שלה זו מילה. הדבר ששמה עליו דגש הוא איכות חיי התושבים ועל זה אני מודה לה מכל הלב. נדיר למצוא אנשים שמילה שלהם זו מילה כמו עינת קליש".

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה