בשורה בחיפה: העירייה מקדמת לראשונה תוכנית אב לחינוך לעשור הקרוב

בשבוע שעבר נערכה, לראשונה בחיפה, ישיבת התנעה לבניית תוכנית אב לחינוך בעיר

 

בשבוע שעבר נערכה, לראשונה בחיפה, ישיבת התנעה לבניית תוכנית אב לחינוך בעיר.

הישיבה נערכה בהובלתן של ראש העיר, עינת קליש רותם, ומחזיקת תיק החינוך, סיגל ציוני,  בהשתתפות אנשי מנהל החינוך, מנהל ההנדסה מנהל הכספים וצוותיהם המקצועיים.

בישיבה הארוכה דנו בתחילה בהיערכות מעמיקה לקראת שנת הלימודים הבאה (תשפ"א), תוך התייחסות לצורכי הבינוי הקיימים והעתידיים, ויצירת מיפוי לתשתיות, כך שיתאימו לצורכי מוסדות החינוך בראייה רב מערכתית על כל הרצף.

 

לראשונה בחיפה, ישיבת התנעה לבניית תוכנית אב לחינוך בעיר. צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

 

בהמשך התקיים דיון מעמיק גם בראייה לטווח ארוך, בבניית תוכנית אב לחינוך שייתן מענה לצרכי האוכלוסיה המשתנים ברחבי העיר, ויקיף את צרכי כלל הקהילות בעיר – החילוניות והדתיות, הערביות והיהודיות. התוכנית תכיל את צרכי בתי הספר הן במישור הפדגוגי קהילתי והן במישור התכנוני והפיזי.

אירוע זה הינו בשורה לעיר: לראשונה מתבצעת חשיבה על תהליכי ההתחדשות העירוניים ועל הצורך בהתאמת הסביבה החינוכית לצפי אכלוס השכונות החדשות המתוכננות להיבנות בעיר.

מטרת התוכנית לבנות בסיס לפיתוח מערכת החינוך באופן מיטבי ורלוונטי לעשור הקרוב בראייה מערכתית וכוללת.

בישיבה סוכם, כי בניית התוכנית תיעשה בשיתוף עם משרד החינוך, שנתן את תמיכתו לתחילתם של מהלכים גדולים אלה.

מחזיקת תיק החינוך, חברת המועצה סיגל ציוני:

"אנו גאים להוביל תהליכים מקצועיים אמיתיים, מחוללי שינוי ופורצי דרך, תוך גיוס כל השותפויות במרחב החינוכי קהילתי. תהליכים אלה יביאו לשינוי תפיסתי מהותי וליצירת מערכת חינוך מוצלחת, רלוונטית ומותאמת, במטרה להפוך את חיפה לראשונה בחינוך".

ראש העיר, עינת קליש רותם:

"התחדשות חיפה ושכונותיה נמצאת בראש סדרי העדיפות שלי. העיר לא תצליח לחדש ולהתחדש אם תחום החינוך לא יתקדם יחד איתה, בהלימה. אני שמחה לראות כיצד חזון לעיר מצליח להוביל תהליכים משמעותיים רחבי היקף. בישיבה למדנו מראשי המינהלים עצמם, כי זו הפעם הראשונה אי פעם בה רוכזו כלל גורמי המקצוע בעירייה לתכנון עמוק ומקיף.

בעזרת הצוותים המסורים שלנו, ויחד עם משרד החינוך, נבנה תוכנית אב, שתיתן מענה ותנאים מיטביים להצלחה לתלמידי העיר וצוותי ההוראה בשנים הבאות קדימה."משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך תחגגו את חג השבועות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה