ראש העיר פועל להקמת בית ספר לתיירות ומלונאות בעירוני ד'

בעקבות העלייה בהיקף תיירות הפנים והחוץ ובמספר בתי המלון הנבנים בעיר, פנה ראש העיר למנכ"לית משרד החינוך על מנת להכשיר את עירוני ד' כבית ספר לתיירות ומלונאות

בית הספר אמור לקום בעירוני ד'. צילום: דוברות חיפה

בית הספר אמור לקום בעירוני ד'. צילום: דוברות חיפה

על פי הערכת עיריית חיפה, בכל שנה עולה צורך בכ- 150 עובדים נוספים בתחום ההנהלה בענף המלונאות והתיירות בחיפה בתפקידי מנהלי אירועים, מנהלי קבלה, מנהלי משק, גזברים וסוכני תיירות, וכן בעוד כ- 150 עובדים בתחום המזון בתפקידי שפים, טבחים וקונדיטורים ובתפקידי תחזוקה.
הצורך הגובר בעובדים מיומנים לאיוש תפקידים אלו הינו תוצאה של פיתוח עירוני משמעותי בתחום התיירות והמלונאות בהיקף של עשרות בתי מלון הנמצאים בשלבים שונים של תכנון, רישוי והקמה.
על מנת להיענות לצרכים אלו וכן כדי לאפשר לתלמידי העיר המתאימים והמעוניינים, אפשרות להתפתחות תעסוקתית ואקדמית עתידית גם בתחום זה, פנה ראש העיר חיפה, יונה יהב, למנכ"לית משרד החינוך, לראש המנהל למדעים ולטכנולוגיה וכן להתאחדות המלונות בישראל.
יונה יהב אמר בנושא: "אנו רואים בחיפה הזדמנות לבניית מרכז הכשרה מוביל בתחום התיירות, הצמחת תלמידים שיוכלו ללמוד לבגרות לצד התמחות ורכישת מקצוע מועדף שעתידו מובטח בתחום התיירות והמלונאות".
כמו כן, ציין יהב את הקשר העתידי עם בית הספר לתיירות של אוניברסיטת חיפה, שיאפשר המשך לימודים במסגרת אקדמית בתחום. כיעד מתאים להפעלת המיזם, הצביע ראש העיר על בית ספר עירוני ד', המופעל על-ידי רשת "עתיד".
בית הספר עירוני ד' הוא בעל אפיון טכנולוגי ועוסק כיום בהכשרה מקצועית לצד לימודים עיוניים. לבית הספר יש יכולת לקלוט 240 תלמידים והוא בעל תשתית לסדנאות ומעבדות לצד כיתות לימוד.
מנכ"לית משרד החינוך, גב' מיכל כהן, נתנה הסכמתה לקידום הקמת בית הספר לתיירות ולמלונאות בשנת הלימודים תשע"ז.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה