קריית מוצקין מובילת העשור בהתחלות בנייה

תנופת הבנייה בישראל בעשור האחרון מקבלת חיזוק כאשר בודקים את הנתונים בשטח. על פי נתוני הלמ"ס עולה כי בעשור האחרון נבנו בישראל כחצי מיליון דירות, 30% יותר ממספר הדירות שנבנו בעשור הקודם

מניתוח שערך ארגון קבלני חיפה והקריות לאזור הקריות עולה כי קריית מוצקין הייתה שיאנית הבנייה עם 4,750 יחידות דיור שנבנו בעשור האחרון, אחריה קריית אתא עם 2,903, קריית ביאליק עם 1,993 יחידות דיור וקריית ים אחרונה עם 1,118 יחידות דיור שנבנו בעשור.

העלייה בהתחלות הבנייה ברחבי הארץ מתבטאת גם בבנייה מאסיבית של מגדלי מגורים שהדרישה אליהן עלתה בעקבות הצפיפות בערים הגדולות שסובלות ממחסור בקרקעות פנויות וביקוש הולך וגובר למגורים במרכזי ערים. עיקר הבנייה לגובה בקריות היתה בקריית ביאליק עם כ-700 דירות שנבנו בעשור הנוכחי במגדלים בני 16 קומות ומעלה ואחריה קריית מוצקין עם כ-500 דירות שנבנו במגדלים. מצד שני, כאשר בודקים את צמודי הקרקע, הקרייה המובילה היא קריית אתא, עם בנייתם של כ-630 צמודי קרקע בעשור האחרון.

לדברי שרה אילין, סמנכ"לית השיווק בחברת שרביב הבונה את פרויקט URBAN TOWER בקרית מוצקין ואת פרויקט גבעת אלונים בקריית אתא "קריית מוצקין מובילה את הבנייה לגובה בקריות בזכות הקמתה של שכונת משכנות האמנים בעיר שהיא אחת השכונות הגדולות הנבנות כיום בארץ עם אלפי דירות בבניה רוויה. בקצה השני של סוג הבניה נמצאת קריית אתא המרכזת את ההיקף הגבוה ביותר של צמודי קרקע שהפכו למוצר נדיר"


פרויקט "URBAN TOWER " המצליח של חב שרביב בקריית מוצקין צילום: סקייווקר צילומי רחפן

 

שמחה גרידנגר, מנכ"ל ובעלים של חברת נתיב פיתוח הבונה את פרויקט "נתיב ים" בקריית ים אומר "אזור הקריות נהנה מתנופת בניה בשנים האחרונות. אנחנו מאמינים שהאזור ימשיך להתפתח הן בפרויקטים שמשווקים על ידי רשות מקרקעי ישראל והן בעסקאות של פינוי בינוי. בקריית ים בעשור האחרון היתה בניה חדשה מעטה, מה שיכול להסביר את מיקומה האחרון מבין הקריות. אמנם יש תכניות לבניה מאסיבית בעיר שנמצאות היום על הפרק, אך יקח עוד זמן עד שהן יהפכו למציאות, ועד אז היצע הדירות החדשות בעיר יישאר מוגבל ביותר".

נתיב ים. צילום: ליאור חורש

עיר מספר דירות שנבנו בעשור הנוכחי
קרית מוצקין 4750
קרית אתא 2903
קרית ביאליק 1993
קרית ים 1118
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בנדל"ן