עיריית חיפה מסדירה את נושא הצבת הסחורה במרחב הציבורי מחוץ לבתי עסק

עיריית חיפה גיבשה לראשונה מסמך מדיניות אחיד, המסדיר באופן מלא את נושא הצבת הסחורה במרחב הציבורי, מחוץ לבתי העסק, ברחבי העיר

עיריית חיפה גיבשה לראשונה מסמך מדיניות אחיד, המסדיר באופן מלא את נושא הצבת הסחורה במרחב הציבורי, מחוץ לבתי העסק, ברחבי העיר, תוך שמירה על האיזון הראוי בין חיים עירוניים פעילים, צרכי מסחר, בילוי ופנאי בעיר, לבין השארת המרחב הציבורי בטוח עבור ציבור הולכי הרגל ויתר משתמשי הדרך.

על מנת לעזור לעסקים הקטנים, מדיניות זו תאפשר להם את הוצאת הסחורה מהעסק בימים שבשגרה (בכפוף לקבלת היתר ועמידה בכללי המדיניות) וכן בימי חג ואירועים מיוחדים, על פי הודעה שתוציא העירייה. כמו כן הנוהל החדש יאפשר מרחב פעולה שקוף, שוויוני וידוע מראש, המשתלב במרחב הציבורי ואינו פוגע בו, ומעל הכל מכבד את תושבי העיר ומבקריה.

המדיניות החדשה גובשה מתוך ראייה ארוכת טווח, המבקשת להפוך את היחסים במרחב הציבורי בין בתי העסק לבין משתמשי הדרך למכבדים והוגנים, על מנת לעודד את הפעילות הכלכלית מחד, ולאפשר מרחב נגיש, בטיחותי, נקי ומאורגן מאידך.

בכך מצטרפת חיפה לשורה ארוכה של ערים בארץ ובעולם שהסדירו בנוהל מחייב את נושא הצבת הסחורה בשטחים הציבוריים.

המדיניות תוצג בפני מועצת העיר הקרובה ( יום ג' 21.1.20) ולאחר מכן תפורסם לציבור.

 ראש העיר, ד"ר עינת קליש רותם: "מסמך זה גובש בהתאם למדיניות העירייה, הרואה בעסקים הקטנים והבינוניים בתחומה מנוף צמיחה כלכלי מרכזי של העיר וסביבותיה, וכן מכירה בהם כשותפים להתפתותה של העיר ולמיצובה כמטרופולין, השואב אליו פעילות כלכלית מהאזור כולו. נמשיך לעודד יזמים מקומיים לפתיחת עסקים נוספים בעיר לטובת האצת הפעילות הכלכלית המקומית, ולייצר שיתופי פעולה פוריים בין העירייה, בעלי העסקים והחברה האזרחית לרווחת כל תושבות ותושבי העיר".

 

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור המצב הבטחוני בערי ישראל - איך לדעתכם יש לפעול?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה