עיריית חיפה קיימה כנס מקצועי בנושא חזירי בר

היום נערך כנס שהפגיש את כלל הגורמים המובילים בארץ בתחום, לצורך הצגת תוכנית העבודה של העירייה בנושא חזירי בר

 

עיריית חיפה קיימה היום (ג') כנס מקצועי בנושא חזירי בר.

במסגרת המדיניות החדשה של העירייה, להתמודדות עם תופעת חזירי הבר בעיר, התקיים היום כנס, שהפגיש את כלל הגורמים המובילים בארץ בתחום זה, לצורך הצגת תוכנית העבודה המקיפה שהכינה העירייה לניהול הקונפליקט שבין חזירי הבר לתושבים.

הנציגים שהוזמנו לכנס הינם אנשי מקצוע מטעם ארגוני טבע וסביבה, "החברה להגנת הטבע", "רשות הטבע והגנים", וכן אנשי מחקר ואקדמיה, כגון פרופ' דן מלקינסון מאוני' חיפה, אשר עורך בימים אלה מחקר מקיף בנושא חזירי הבר עבור העירייה, פרופ' אסף שוורץ מהטכניון, ד"ר דרור בן עמי מאוני' ת"א וד"ר טל רז מהפקולטה לחקלאות באוני' העברית.

 

כנס מקצועי בנושא חזירי הבר.צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

 

בכנס התחלקו אנשי המקצוע לצוותי חשיבה ופעולה, לצורך קיום דיון מקצועי בנושאי הסברה וחינוך, תכנון ופעילות שטח.

כזכור, לאחרונה קיבלה עיריית חיפה החלטה לנקוט בשורה של אמצעים חדשים, שנועדו להרחיק בדרכים הומניות וחוקיות את חזירי הבר משכונות המגורים, זאת לאחר שבשנים האחרונות הוכח, כי שימוש בירי לא הוביל להפחתת אוכלוסיית חזירי בר בעיר.

במסגרת זו, מתכוונת העירייה למנות בתקופה הקרובה אקולוג מומחה, שירכז את מגוון הפעולות בנושא ובהן:

הקמת תחנות האכלה מותאמות לחתולים בלבד, קיבוע מוגבר של פחי אשפה, שימוש בצמחייה שאינה מושכת חיות בר, הקמת מעברי מנע וגדרות למניעת כניסת חזירים לשכונות, השבת הפחד הטבעי של חזירים מבני אדם (הייזינג) , הרחבת יחידת המתנדבים המסייעים לתושבים, עריכת מחקר אקדמי ללימוד שיטות המקובלות בעולם והחלת תכניות חינוך והסברה במערכות החינוך, ללימוד כללי התנהגות במפגש עם חזירי הבר, גורמי המשיכה שלהם לעיר ודרכים למנוע אותם.

על פי הידע והניסיון הקיים כיום בעולם אין מדובר בפתרון מוחלט, אלא בניהול הקונפליקט, באופן כזה שיוביל להפחתתו.

מהלך זה מחייב משאבים, לימוד ועבודה מתואמת של כלל הגורמים העוסקים בנושא, כמו גם שיתוף פעולה מצד תושבי העיר, בעיקר בכל הקשור לשמירה על ניקיון המרחב הציבורי ממקורות מזון, המהווים גורם משיכה עיקרי של חיות בר לעיר.משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור המצב הבטחוני בערי ישראל - איך לדעתכם יש לפעול?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה