מציירת את עולמי

אוצרת התערוכות באקדמית גורדון, רבקה ויס בלוק, אימה של העיתונאית ומגישת הטלוויזיה דנה ויס, פורשת לגמלאות ומציגה תערוכה אחרונה פרי מכחולה

מציירת את עולמי

50 יצירות ב-50 שנים

רבקה ויס בלוק

 

רבקה ויס בלוק, אימה של העיתונאית ומגישת הטלוויזיה דנה ויס, המשמשת אוצרת התערוכות המתחלפות באקדמית גורדון זה 7 שנים, פורשת לגמלאות. לרגל הפרישה השיקה תערוכה חדשה של אקוורלים ותמונות שמן שציירה במשך עשרות שנות יצירה – "מציירת את עולמי".

רבקה וילדיה אריאל ודנה. קרדיט צילום יחצ אקדמית גורדון

התערוכה, הכוללת 50 יצירות של פרחים, נופים ירושלמים או תל אביביים בצבעי מים ושמן מזכרונותיה של ויס בלוק, תוצג בחללים הציבוריים של המכללה עד לסוף שנת הלימודים הנוכחית.

ויס בלוק היא אוצרת ותיקה, ששמשה אוצרת במוזיאון ישראל, אצרה את תערוכת 40 שנה לכנסת וניהלה מוזיאון יהודי באמסטרדם במשך 3 שנים. כשיחזקאל טלר,נשיא המכללה פנה אליה,לפני כ7 שנים מהיכרות אישית איתה עוד מילדות, הוא ביקש ממנה להקים גלריה במכללה ולאצור אותה.

רבקה ויס בלוק

ויס בלוק: "חשבתי שיהיה זה מן הראוי לחזק את הזיקה החיפאית ולכן עבדתי בעיקר עם אומנים מהעיר. התערוכה הראשונה, גם היא עסקה בפריחה, עם הפסלת כרמלה רמתי, אולם התערוכה החשובה ביותר שאצרתי הייתה זו של השריפה בכרמל".

אוצרת התערוכה היא מאירה פרי למן, אשר שימשה האוצרת הראשית לעבודות הנייר וההדפסים במוזיאון ישראל וחברה קרובה של ויס. היא זו שביקשה מויס בלוק להקים תערוכה ולאצור אותה.

רבקה ויס בלוק

פרופ' יחזקאל טלר, נשיא המכללה: "התערוכות שאצרה רבקה באקדמית גורדון ביטאו ממד אומנותי חשוב ביותר, ופיארו את קירות המכללה במגוון רחב של אומנויות: פיסול, ציור, צילום ועוד. הסטודנטים נשמו אומנות מיטבית והתפארו בה. רבקה יצרה חלל אומנותי ברמה הגבוהה ביותר. כולנו באקדמית גורדון מביעים תודה גדולה לדפוס אומנותי זה ונמשיך אותו במתכונת דומה בשנים הבאות".

מציירת את עולמי- רבקה ויס בלוק

אוצרת מאירה פרי למן. מוצגת עד סוף יוני 2020 בחללים הציבוריים של האקדמית גורדון


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד במספרים ש...