פה אחד אושר תקציב עיריית קריית ים לשנת 2020

מועצת עיריית קריית ים אישרה את תקציב העירייה לשנת 2020 תוך צימצום הגרעון ב 14 מיליון שקל

 

מועצת עיריית קריית ים אישרה אתמול (יום רביעי) פה אחד את הצעת תקציב העירייה לשנת הכספים 2020 .

הצעת התקציב   עומדת על סך כולל סך של  262,220 מיליון שקל והיא משקפת   גרעון של    7,250 מיליון שקל.

בגיבוש התקציב הצליחה העירייה לצמצם את הגרעון השוטף שלה ביותר מ 14 מיליון שקל לעומת השנה הקודמת שבה עמד הגרעון על  יותר מ 21 מיליון שקל.

לצורך בניית התקציב  התקיים בעירייה בשבועות האחרונים מרתון של  ישיבת מקדימות עם הנהלת העיר וראשי האגפים בהן נותחו הפעולות, הצרכים, היעדים והפעילויות הכספיות של כל אגף ואגף אל מול התקציב.

 

התקציב אושר פה אחד. צילום: דוברות עיריית קריית ים

 

ראש העיר דוד אבן צור וגזבר העירייה אורי שרון הדגישו כי למרות הקטנת הגרעון  השוטף באופן ניכר, גדלה השתתפות העירייה בסעיפי החינוך והרווחה ביותר מ 4 מיליון שקלים תוך הקטנת הוצאות השכר ביותר משלושה מיליון שקלים.

הם הדגישו כי צמצום הגירעון בכ  60 אחוז אינה מובנת מאליה והיא תוצאה של ישירה של התגייסות של כל אגפי העירייה למטרה זו .

הם הוסיפו כי המשימה המאתגרת ביותר כעת היא עמידה בסעפי התקציב  במטרה להכין את  הקרקע לתקציב 2021 אשר אמור להביא את העירייה לאיזון תקציבי תוך  יצירת ערוצי הכנסה עצמיים חדשים כגון רצועת החוף, פרסום חוצות והשכרת נכסים.

הצעת התקציב שאישרה מועצת העיר משקפת את תכנית ההבראה המאושרת ע"י משרד הפנים והכוללת בין השאר צמצום מצבת כוח אדם, צמצום עלויות שכר, צמצום בפעולות כלליות ומנגד הגדלת ההכנסות העצמיות תוך כדי "הפעלת" חוקי עזר חדשים   בנושא חניה, שמירה ואשפה עודפת.

לצורך השגת דרישות אלה צומצם סעיף הוצאות השכר ביותר מ- 3 מיליון שקל בעוד סעיפי החינוך והרווחה גדלו ביותר מ 4 מיליון שקלים.

בסיכום הצגת התקציב הדגישו ראש העיר וגזבר העירייה כי  המדובר בתקציב אחראי הבונה את העירייה בצורה המוצלחת ביותר לקראת אתגרי העתיד אשר יצעידו את העיר קדימה.

לצד כל אלה חשוב לזכור כי הצעת התקציב אינה לוקחת בחשבון את ההתנהלות המשפטית של העירייה אל מול הנהלת  רפאל בנושא תשלומי הארנונה והערכה היא כי הכרעת  בית המשפט בנושא זה עשויה להזרים לקופת העירייה סכומים ניכרים את ישפרו משמעותית את מצבה הכלכלי של העירייה וישנו את התמונה כולה.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • אם הבחירות לראשות העיר חיפה היו נערכות היום - למי מהמועמדים הייתם מצביעים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בקרית ים