"אנחנו נניף את דגל ישראל ביציע מכבי חיפה על אפם וחמתם של ארגון הקופים הירוקים"

אוהד מכבי חיפה, עידן צדוק, מעורר סערה גדולה בקרב אוהדי מכבי חיפה, לאחר שהעלה פוסט בו תקף את ארגון "הקופים הירוקים" על כך שהוא אסר על ילד להניף את דגל ישראל ביציע. איך מנקים זאת ארגון האוהדים?

הניצחון של מכבי חיפה בדרבי הביא לאוהדים הירוקים המון גאווה עירונית, אלא שכמה דקות לאחר שהסתיים המשחק החלה סערה גדולה בעקבות מה שנקרא מקרה הדגל. אוהד מכבי חיפה, עידן צדוק, היה עד לדבריו, לניסיון של בחור צעיר להכניס דגל ישראל ליציע הצפוני בתוך הר הגעש, הנקרא האולטרס. אלא שזה נתקל בסירוב מצד אוהדי מכבי חיפה ביציע, שלא הרשו לו להניף ולהכניס דגל ישראל ליציע.
בסיום המשחק, צדוק העלה פוסט זועם על ההתנגדות של האוהדים להכניס ליציע את דגל ישראל – פוסט שגרר עשרות תגובות נזעמות מצד אוהדים רבים ביציע הצפוני. היממה שעברה מאז שמה את צדוק בעין הסערה.
"אני אוהב את מכבי חיפה ובאותה מידה אוהב את המדינה שלי", כך אמר הערב צדוק, בראיון ל"ניוז חיפה קריות.נט"
עידן צדוק , המוכר בכינויו, צצי, בן 31, בעל עסק למדיה חברתית, אוהד את מכבי חיפה מאז שהוא זוכר את עצמו. הוא יושב מאז ומתמיד ביציע ג', ולכן במוצאי שבת הוא החליט לא לשתוק: "לפני תחילת המשחק, ילד צעיר הגיע עם דגל ישראל. חברים מארגון הקופים הירוקים ניגשו אליו, החלו לצרוח עליו, חטפו מידיו את הדגל, קיפלו אותו ואף זרקו אותו על הרצפה. בעקבות מעשה זה החלה מהומה סביב אותו ילד. אני החלטתי בעקבות המקרה לפרסם סטטוס בפייסבוק, שבעקבותיו הרשת החלה לגעוש, תגובות קשות רבות הציפו את הקיר שלי ובמשך יממה שלמה אני מתמודד עם הודעות נאצה ואיומים".

 

עידן צדוק."אני וחבריי מתכוונים להגיע לכל שאר המשחקים עם דגלי ישראל, אני שייך ליציע הזה לא פחות מהם". צילום: אלבום פרטי

עידן צדוק."אני וחבריי מתכוונים להגיע לכל שאר המשחקים עם דגלי ישראל, אני שייך ליציע הזה לא פחות מהם". צילום: אלבום פרטי

 

מה גרם לך להתקומם?

"זה הדגל שלי, אבל הוא גם של כל תושב ישראלי אחר, של הערבים, הימניים והשמאלניים גם יחד".
צדוק, פעיל של ישראל ביתנו, מתעקש שאין קשר לעובדה זו: "אנשים החליטו שכתבתי את הפוסט בגלל שאני פעיל של 'ישראל ביתנו'. נכון לעכשיו אני לא מתכוון להיכנס לפוליטיקה, טוב לי כפעיל בלבד ואני לא מעוניין להתקדם כרגע לשלב אחר בתחום הזה".

אתה מתכוון להגיע למשחק הבא עם דגלי ישראל ?

"אני וחבריי מתכוונים להגיע לכל שאר המשחקים עם דגלי ישראל, אני שייך ליציע הזה לא פחות מהם. אני אוהב את הארגון, מאחל לו בהצלחה, הוא עושה הרבה למען הקבוצה אבל עדיין צריך ללמוד כיצד להתנהג. הם חושבים שזה היציע שלהם והם המחליטים מה יהיה ביציע, אז זהו, שלא!".

לא מפחד ליצור פרובוקציה ?

"אני לא מפחד מאף אחד, אנחנו עבדנו קשה שהדגל הזה יונף בכל מקום שנחפוץ בו. מי שלא רואה את זה, לא מבין את המשמעות של מה זה מדינה. בכל מקום באירופה, בכל קבוצה, נהוג להניף את דגל המדינה. אנחנו בבעיה קשה וצריך לחשוב כיצד להתמודד איתה, צריך להבין שאנחנו חיים במדינה חופשית, דמוקרטית".

לסיום, עידן קורא לכל האוהדים להגיע למשחק עם דגלי ישראל .
תגובת ארגון הקופים הירוקים לכל מה שהלך אמש במשחק: "ארגון הקופים הירוקים חרט על דגלו את אופי היציע ואופי הקבוצה שנחקקו עוד מימים עברו. הארגון, כמו כן היציעים, מורכבים משלל אנשים עם שלל דעות מכל שכבותיה, עדותיה, ודתותיה של מדינת ישראל. נכון ארגון הקופים הירוקים דוגל באי הטמעת הכדורגל בפוליטיקה אבל אין לכך שום קשר לדגל ישראל. כל אחד מאתנו נושא את מטענו, עברו ודעותיו ולא נשפט או נמדד לפיהן. בין אם ימני, שמאלני, דרוזי, ערבי, גבר או אישה.
"וכל זאת מהסיבה הפשוטה; ברגע שאנו נכנסים בשערי האצטדיון אנחנו דבר אחד בלבד, מקשה אחת, וגוף אחד העונה לשם – אוהדי מכבי חיפה ! והצבע הירוק הזה, הבוהק על מדי השחקנים, הצבע הזה; שמעביר צמרמורת בכל אחד ואחת מאתנו, הוא הצבע היחיד שאנחנו רוצים לראות ביציעים. איש מאתנו לא יגיב על דגל שמונף ביציע אחר או דגל שמונף בצדי היציע שלנו. אך ברגע שנכנס אדם לתוך הגוש. לוקח דגל שנקנה מכספינו הפרטי שלנו ונצבע בזמננו הפרטי שלנו וקורע אותו כדי לקחת פיבר שנקנה גם הוא מכספנו שלנו, כדי להניף דגל אחר ולא מעניין אם זה דגל ישראל או דגל אחר או סתם בד שחור. אז כן ניקח לו; וכן נוריד את דגל ישראל מהפיבר. ונחזיר לו את הדגל שלו בשלמותו ובכבוד הראוי לדגל ישראל בפרט ולקניינו של אדם אחר בכלל. אבל לא נשתוק כשהורסים את הקניין הפרטי שלנו. דגל שנועד לעידוד הקבוצה בראש ובראשונה והרמת הקהל לרמות הגבוהות ביותר גם בקנה מידה אירופאי. אנו קוראים לקהל הרחב לא להתפתות לפופוליזם זול, ולא להתחקות אחר אותם אנשים. אנשים אשר חלקם הקטן מנסה במשך שנים, להכניס את דעותיו הפוליטיות בדלת האחורית אל תוך קהילת היציע הצפוני. וליצור קרע ונזק בקהילה ההולכת ומתפתחת זו השנה השנייה. אנחנו ממשיכים להתרכז אך ורק במטרה החשובה ביותר – עידוד מכבי חיפה בהנהגת הארגון!".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בספורט