כנס פדגוגי יוקרתי של בי"ס הריאלי

בית הספר הריאלי יקיים גם השנה את הכנס הפדגוגי היוקרתי השנתי ע"ש יצחק שפירא, שיערך השנה בסימן, "הולכים אל הלא נודע". 9.2.20- באולם פבזנר בבית בירם 13:30-18:00
 

בית הספר הריאלי יקיים בשבוע הבא את הכנס הפדגוגי היוקרתי השנתי ע"ש יצחק שפירא

9.2.20- באולם פבזנר בבית בירם 13:30-18:00

בית הספר הריאלי יקיים גם השנה את הכנס הפדגוגי היוקרתי השנתי ע"ש יצחק שפירא, שיערך השנה בסימן, "הולכים אל הלא נודע".

קמפוס בית בירם.צילום: באדיבות בית הספר הריאלי

סוגיית תפקידו של בית הספר והכלים בהם הוא יכול לעשות שימוש בפיתוח ובהערכת המיומנויות – תעמוד במרכזו של כנס שפירא לשנה״ל תש״ף כזרז לטיפוח מכלול יכולות, מיומנויות וכישורים באמצעות שילובם בלמידה. במסגרת הכנס ננסה לברר סוגייה זו ברמה המושגית, ברמה הביצועית וברמת ההערכה.

בין הנושאים בהם יעסוק הכנס: כיצד ניתן לעצב בבית הספר סדר יום הממוקד בטיפוח מיומנויות ויכולות לקראת העתיד: מהי מיומנות בהקשר הפדגוגי? מה בין מיומנויות "קשות" ל"רכות"? מהן יכולות (COMPETENCIES)  בהבחנה ממיומנויות? אלו כלים קיימים כיום בבתי הספר על מנת לפתח מיומנויות? מהו מקומן בתכניות הלימודים? האם במשולב בתחומי הדעת או בנפרד? מה אנו למדים מהתנסויות שונות בתחום זה? אלו כלים קיימים להערכת מיומנויות ומה ניתן עוד לפתח? כיצד יכול סדר היום הבית-ספרי לתמוך בפיתוח מיומנויות?כיצד ניתן לשלב כלים אלה בתחומי דעת שונים?

לכנס נרשמו עד כה אורחים רבים ובהם בכירים באקדמיה (כולל מרצים וחוקרים מובילים), מנהלי בתי ספר מכל רחבי חיפה ומהארץ, בכירים במשרד החינוך, אנשי תעשייה וכמובן מורים רבים מבית-הספר הריאלי, בוגרי בית-הספר  ומנהליו. הכנס מיועד לאנשי חינוך באשר הם: מורים, מנהלי מוסדות חינוך, גננות וכד', חוקרים, אנשי אקדמיה העוסקים בתחום, אנשי משרד החינוך ומנהלים וחברי עמותות העוסקות בקידום החינוך.

לדברי זוהר גינוסר סמנכ"ל הפדגוגיה של בית הספר הריאלי: "סוגיית טיפוח המיומנויות עולה על שולחנם של מעצבי מערכות חינוך כבר מזה יותר מעשור, ומאתגרת את רוב המודלים המסורתיים עליהם נשען החינוך עד כה. בעוד הצורך בפיתוח מיומנויות כגון עבודת צוות, יצירתיות, חשיבה ויכולת ניתוח רחבה ועוד – נעשה חיוני יותר ויותר למול ההשתנות המהירה במימדים רבים בחברה הגלובאלית, עומדת בפנינו עוד דרך ארוכה ביחס לפיתוח הכלים להקניית אותן מיומנויות, ולהערכתן. מטרתו של כנס שפירא השנה, תחת הכותרת "הולכים אל הלא-נודע" היא, ללמוד ממורים ואנשי אקדמיה על דרכים שונות בהן הם פוגשים את האתגר הזה, על כלים שונים שפוְתחו על מנת לתת לו מענה, ואולי חשוב מכך – ללמוד על סימני השאלה העולים מן השטח על מנת להעמיק את המשך המחקר והפיתוח בנושא.

הכנס יפתח בהרצאתו של פרופ' עזרי טרזי – נשיא מרכז החדשנות של הטכניון וראש התוכנית ללימודים מתקדמים בעיצוב תעשיית, ויחתום את הכנס דובר מעורר השראה – מר מולי אדן – נשיא אינטל ישראל לשעבר.

זוהי גם הזדמנות להזמין את כל מי שהנושא קרוב לליבו להירשם לכנס ולבחור באחד מבין שמונה המושבים המקבילים שייערכו בו.

 

לפרטים והרשמה: https://shapira.reali.org.il/

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • חיפה מחוץ לטווח הטילים: מה הייתם עושים למען תושבי הדרום והמרכז?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך