א' לבריאות

החזרה לספסל הלימודים מתקרבת. הפנינג מיוחד התקיים על ידי מרפאת כללית בקרית שמואל, שכולו יוחד לעולים לכיתה א'. בהפנינג שמעו הילדים על הכריך הבריא ואף חזו בהצגה מיוחדת בה לקחו חלק
 

40

הילדים שמעו מדיאטיקנית מיוחדת על חשיבות הכריך הבריא. צילומים: כללית

הילדים שמעו מדיאטיקנית מיוחדת על חשיבות הכריך הבריא. צילומים: כללית

ילדים נרגשים, מלווים בהוריהם ואחיהם, נהנו מהפנינג בריאותי שערך להם צוות מרפאת כללית בקרית שמואל, בניהולה של ד"ר ליעד ורדי.
במרפאה הופעלו עבורם 3 תחנות הדרכה והפעלה בהם:

חכם בשמש – שהועברה ע"י ד"ר זיו הרש – מומחה ברפואת ילדים במרפאה.

כריך בריא – בהנחיית הדיאטנית הקלינית במרפאה שירי שלו, שהסבירה לילדים ולהורים על חשיבותה של ארוחת בוקר והמליצה על מרכיבים חשובים בתזונה. הילדים הכינו עמה כריכים ונהנו לאכול אותם ולגלות שבריא יכול להיות גם טעים.

זהירות בדרכים – הדרכה, תוך התנסות חוויתית, בצעידה על מעבר חציה שנפרש במרפאה ורמזור דמי שהוצב בו, הועברה על ידי מנהלת הסיעוד במרכז לבריאות הילד בקריות, אהובה בן ישי.

חוגגים 6 - קרית שמואלצוות כללית רפואה משלימה הסביר והדגים על תרומתם של טיפולים משלימים לילדים. מקרים בהם אותר ילד עם משקל ביחס לגובה נמוך או גבוה מהרצוי, הוא הופנה להמשך יעוץ וברור רפואי.
לאחר שסבבו בתחנות, התכנסו כל הילדים לחזות בהצגה עם מסר בריאותי אך מהנה ביותר והם לקחו בה חלק פעיל.
מהנהלת כללית נמסר, כי ההחלטה לערוך אירועי חגיגות בריאות לילדים, מתבססת על נסיון מצטבר לפיו אירוע מהנה במרפאה מהווה הזדמנות ליצור אצלם זיכרון של חוויה חיובית בהקשר של ביקור במרפאה. זו גם הזדמנות למפגש עם הצוות בנסיבות בלתי פורמליות, באווירה של כיף. בדרך זו, לא רק שהמסרים הבריאותיים מועברים בהצלחה רבה בהרבה, אלא שכתוצאה מחוויה מהנה זו, הילדים פחות מפוחדים ועל כן משתפים פעולה כאשר הם מגיעים למרפאה לשם בדיקה או טיפול בעת מחלה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות