הופקדה תוכנית המתאר הכוללת אזור תעסוקה של למעלה ממיליון מ"ר

בתוכנית המתאר נלקחו בחשבון אספקטים נוספים של עיר מודרנית מלבד שטחי המגורים והמסחר, כמו לדוגמא בנייה לגובה של שני מגדלים בני 60 קומות – אשר יחוברו במערך של גשרים ישירות לטכניון. פרטים נוספים בכתבה

 

 

תוכנית המתאר של העיר נשר, הכוללת אזור תעסוקה חדש של מעל מליון מ"ר, הופקדה על ידי הועדה המחוזית לתכנון ובניה.

מלבד שטחי המסחר, הוועדה דנה בתוספת של 11,000 יחידות דיור וכן בהתחדשות העירונית בשכונות הוותיקות של העיר, אשר כבר היום הרשות המקומית מבצעת פעולות תשתית ושיפור חזות בהן.

אוכלוסיית העיר צפויה לגדול בשיעור של פי 2.5 בעשרים השנים הקרובות. נכון לשנת 2020 אוכלוסייתה מונה 26,000 תושבים ובשנת 2040 צפויה להגיע ל- 68,700 תושבים.

 

ראש העיר, רועי לוי. צילום: עיריית נשר

 

ראש העיר, רועי לוי אמר:

״אנו עובדים ללא הרף להפוך את נשר למרכז של הצפון, אנו רותמים את כל האתגרים הניצבים מולנו והופכים אותם ליתרון, כך לדוגמא שטחי המחצבות הוותיקות הופכים לבסיס המאפשר בנייה לגובה שלא נראה כמותו בצפון. הדרך עוד ארוכה, אך הפקדת התוכנית בוועדת התכנון היא אבן דרך חשובה ואנו מצפים לאישורה במהרה״.

 

הדמיה: עיריית נשר

 

בתוכנית המתאר נלקחו בחשבון אספקטים נוספים של עיר מודרנית מלבד שטחי המגורים והמסחר, כמו לדוגמא בנייה לגובה של שני מגדלים כל אחד בעל 60 קומות (200 מטרים) אשר יחוברו במערך של גשרים ישירות לטכניון.

לצורך ההשוואה גובהו של המגדל העגול במתחם עזריאלי הינו 187 מטרים. אספקט נוסף הוא מה שנקרא ״עירוב שימושים״ מעונות סטודנטים וסגל אקדמי, דיור מוגן, מרכזי רפואה פרטיים, בית מלון ועוד. כל אלה יתפסו את מקומם במחצבה ההיסטורית.

 

הדמיה: עיריית נשר

 

באזור אחר של העיר, התוכנית שמה דגש על פיתוחו של מע״ר (מרכז עסקים ראשי) לאורך הצירים של דרך השלום ודרך בר יהודה וחיבור שלהם במערך הסעות חכם לשאר חלקי העיר והמטרופולין. גם ברחוב בר-מוחא הוותיק אושרה בניה של 550 יחידות דיור חדשות.

בזווית התחבורתית ניתן כבר לראות את העבודות בנתיבי המטרונית החדשים, אשר ייפתחו בקרוב ויחברו את נשר לעיר חיפה ולנקודות עניין נוספות בעיר. קווים אלו יפעלו בצורה רצופה בכל ימות השבוע ובכל השעות.

 

הדמיה: עיריית נשר

 

לפרויקט הרכבלית צפויה להיות תחנה בשטחה של נשר המקשרת לצומת הצ׳ק פוסט.

גיאוגרפית העיר ממוקמת על צומת הדרכים העיקריות בישראל 8.2 קילומטרים ממחלף שער העמקים המחבר לכביש 6. 2.7 קילומטרים בלבד ממרכזית המפרץ ומנהרות הכרמל המתחברות ישירות לכביש 2 דרומה, וכן כמובן כביש 75 הראשי שעובר בישוב עצמו. מה שהופך את נשר למרכז של הצפון.

 

הדמיה: עיריית נשר

 

יו"ר הועדה המחוזית, איתמר בן דוד, אמר:

"מדובר בתוכנית בעלת חשיבות רבה לנשר, שנערכה בשיתוף פעולה הדוק עם הרשות המקומית ובתמיכת ראש העיר. בהתאם למדיניות התכנון הנוכחית והעתידית, התוכנית שמה דגש על עידוד תהליכי התחדשות עירונית, חיזוק האיתנות הכלכלית של העיר ושמירת השטחים הפתוחים שעוטפים את היישוב".

 

הדמיה: עיריית נשר

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש לאסור על קשישים לנהוג ברכב?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר