חוף הכרמל מובילה ארצית בגיוס נשים לשירות משמעותי

כמדיי שנה, הגיעו נציגות ונציגי היחידה להכנה לצה"ל באגף הביטחוני-חברתי במשרד הביטחון למשרדי המועצה האזורית חוף הכרמל, על מנת להציג למטה המועצה את נתוני הגיוס של בני ובנות האזור.

מהנתונים שהוצגו עולה כי אחוז הגיוס בחוף הכרמל ממשיך להיות גבוה ביחס לממוצע הארצי, בפער של למעלה מ 10 אחוזים.

בני ובנות חוף הכרמל לא רק מתגייסים בהמוניהם, הם גם בוחרים לשרת בתפקידי לחימה משמעותיים: 56.6 אחוזים מבני המקום מתגייסים לתפקידי לחימה (ממוצע ארצי: 47%), ו 13.5 אחוזים מהבנות הן לוחמות (ממוצע באשכול: 10.1%).

הנתונים המרשימים הם תוצר של עבודה חינוכית רציפה בכל מוסדות החינוך של המועצה, ובהתאם, חוף הכרמל לא מתבלטת רק בנתונים הרשותיים – אלא גם בנתוני בתי-הספר השונים: בבית-הספר המשותף מתגייסים 66.3% מהבוגרים לתפקידי לחימה, ו 93.7% מהבוגרות מתגייסות לשירות משמעותי. בבית-הספר מאיר שפיה, מתגייסים 94.7% מהבוגרים לתפקידי שירות משמעותי, ושיעור הבוגרות שמתגייסות לתפקידי לחימה עומד על כ 29.2% – פי שלושה מהממוצע הארצי. בבית הספר בכפר גלים, שזכה רק השנה בפרס החינוך, עומד אחוז המתגייסים על 97%. בוגרות בית-הספר מתגייסות לשירות משמעותי בשיעור של 86.7 אחוזים.

אסיף איזק, ראש המועצה, אמר בסיום הפגישה "הגיוס לצה"ל ולשירות לאומי הוא ערך חשוב בפני עצמו, ויחד עם זה הוא מבטא בתוכו גם ערכים נוספים, שאנחנו כרשות שואפים לקדם – המעורבות בחברה ובקהילה, החיבור לארץ ולמקום, המחויבות והדאגה לזולת. אחוזי הגיוס המרשימים הם תוצאה של עבודה קהילתית – הם מתחילים בבית, וממשיכים בבתי-הספר ובפעילות מחלקת הנוער והתנועות. ככה נראית קהילה במיטבה!"

ירדן קינן, יועצת ראש המועצה לענייני שוויון מגדרי ומובילת מועצת הנשים, הוסיפה: "אני שמחה ומברכת על נתוני הגיוס הגבוהים לשירות משמעותי בקרב בנות המועצה, ועל היותן מובילות אזוריות וארציות בנתונים אלו. שילוב נשים כלוחמות בצה״ל התאפשר רק לא מזמן – בסוף שנות ה 90, ונתוני הגיוס המועצתיים של הבנות מלמדים שהדרישה לאפשר זאת בהחלט מגיעה מהשטח. מאחלת לבנות המועצה להמשיך ולממש את הפוטנציאל שלהן בשירות הצבאי, הלאומי, וכמובן שגם לאחר מכן."

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך אתם ממתיקים את הקפה/ תה שלכם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחוף הכרמל
Ads

Zone not found or deactivated.Zone id : 236209