תלמידים מחיפה והקריות: זוכי חידון התנ"ך המחוזי לנוער 

החידון המחוזי התקיים באשכול הפיס קרית ים. כל הזוכים יזכו לציון 100 בבגרות הבסיס בתנ"ך. השלב הבא של החידון – 'השלב הארצי' – יערך לקראת יום העצמאות
 

מחוז חיפה גאה להציג את זוכי חידון התנ"ך המחוזי הממלכתי, לשנת תש"פ:

חתן התנ"ך הנו גדעון בראל, תלמיד חט"ב יהונתן – קרית מוצקין

הסגנית היא אורפז דיין, תלמידת אורט מוצקין

בחידון התנ"ך המחוזי הממלכתי דתי זכו:

החתן, דביר ברחד, תלמיד הישיבה התיכונית קרית אתא והסגן, נתנאל גל, תלמיד בישיבת יבנה – חיפה.

 

צילום: דוברות משרד החינוך מחוז חיפה

 

בשבוע שעבר התקיים השלב הפומבי של חידון התנ"ך המחוזי לנוער תש"ף בהובלת מינהל חברה ונוער, בעיר המארחת קרית ים.

החידון השנה – בסימן "אדם ובריאה" נקרא ע"ש יצחק נבון ז"ל, נשיאה החמישי של מדינת ישראל, שאהב את התנ"ך, העם והארץ אהבה גדולה.

החידון המחוזי התקיים באשכול הפיס בקרית ים, כאשר כל הזוכים יזכו לציון 100 בבגרות הבסיס בתנ"ך.

 

צילום: דוברות משרד החינוך מחוז חיפה

 

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב:

"חידון התנ"ך הוא אבן דרך בתהליך ערכי לחיבור בני הנוער לספר התנ"ך, החשוב שבנכסי צאן הברזל של העם היהודי. מערכת החינוך מקדמת את החיבור לתנ"ך באמצעות כלי למידה חדשניים, מותאמים למאה ה- 21 במטרה להעמיק את העניין, ההתבוננות, הקריאה והשימור של התלמידים בספר הספרים – התנ"ך, ולהגביר את המוטיבציה שלהם להגות בו. אני מברך את הזוכים ומאחל הצלחה לכל המתמודדים בשלבים הבאים.

מנהל מחוז חיפה, ד"ר סער הראל, ברך את הזוכים בחידון וציין, כי צוות מינהל חברה ונוער במחוז מופקד מטעם המשרד על עריכת חידוני התנ"ך לנוער בכיתות ט'-י"ב במדינת ישראל, ושם לו למטרה שליחות חינוכית שעיקרה יצירת יחס חיובי של אהבה בלב בני הנוער אל ספר הספרים של העם היהודי.

 

צילום: דוברות משרד החינוך מחוז חיפה

 

אחת המטרות המרכזיות של מפעל חידון התנ"ך היא עידוד ההתעניינות, הלימוד והעיון של בני הנוער היהודי בספר התנ"ך, כבסיס התרבותי של עם ישראל. לצד הלימוד הפורמאלי השיטתי והמחייב של התנ"ך, מהוה החידון גורם מדרבן לבניית בקיאות וידע מקיפים. חוויתם של בני הנוער משלבת בתוכה גם את ההיבט החברתי: לומדי התנ"ך במסגרת חידוני התנ"ך לנוער נהנים גם ממפגש חברי ומפרה עם תלמידים אחרים מבתי ספר במחוז ובארץ, שבו "כולם זוכים", כל אחד בדרכו. בחידון התנ"ך שותפים זרם החינוך הממלכתי וזרם החינוך הממלכתי-דתי. יישר כח והמשך הצלחה.

השלב המחוזי של חידון התנ"ך לנוער הגיע השבוע לסיומו. ממחוז חיפה העפילו לשלב הארצי שני התלמידים שגרפו את פרס חתן התנ"ך: החידון שייערך לקראת יום העצמאות של מדינת ישראל, הינו תהליך הנמשך לאורכה של כל שנת הלימודים, ומטרתו לעודד ההתעניינות, לימוד ועיון של בני הנוער היהודי בספר התנ"ך כבסיס התרבותי של עם ישראל.

החידון כולל 4 שלבים: שלב בית ספרי, שלב מחוזי, שלב ארצי ושלב עולמי. מכל מחוז עולים, בסיומו של החידון המחוזי, שני נציגים לחידון הארצי: החתן/כלה המחוזי מהזרם הממלכתי והחתן/כלה המחוזי מהזרם הממלכתי דתי.

מהחידון הארצי ייצגו את ישראל בחידון התנ"ך העולמי שני נציגים מצטיינים מכל זרם חינוך.

 

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם ילדכם או מישהו בסביבתכם חווה חרם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך