אחוזי גיוס גבוהים מהממוצע בנשר

אחוזי גיוס גבוהים מהממוצע הארצי אשר נמצאים במגמת עליה ומיצוי גיוס גבוה ללחימה- כך עלה בפגישתם של נציגי משרד הביטחון, צה״ל וראש עיריית נשר שהתקיימה בלשכתו

בשבוע שעבר הוצגו לראש עיריית נשר, מר רועי לוי, נתוני הגיוס והשירות העירוניים לצה"ל. בפגישה נכחו מנהלת מחלקת הכנה לצה"ל צפון במשרד הביטחון, גב' אילנית לאור, לשכת הגיוס חיפה, סא״ל לילך יעקובוב, רמ"ד קהילה בלשכת הגיוס, מנהלת המחלקה לחינוך גב' גלי כהן, מנהל קריית החינוך מר ארז מזרחי, רכזת חברתית בתיכון גב' ורד רז רומיאו ומנהל יחידת הנוער בעיר, מר אור מורדו.

ראש עיריית נשר רועי לוי אמר "הגיוס לצה"ל והשירות המשמעותי הינו נדבך חשוב בחיי החברה הישראלית. מטרתנו הינה הכנת כל מועמד לשירות ביטחון לשירות קרבי ומשמעותי בהתאם לצרכיו וליכולותיו ולעודד את היציאה לשנת שירות ומכינות. העלאת המוטיבציה לגיוס הינה הכרחית כדי להמשיך ולבנות את ערכי המדינה".

נתוני הגיוס המציגים את מחזור גיוס 2016 ואילך מציגים כי שיעור הגיוס בעיר עומד על 82.8% ובתיכון נשר עומד על 94% גיוס. שיעור הגיוס ללחימה בעיר גבוה ביחד לממוצע הארצי ועומד על 49.5% גיוס לקרבי בקרב גברים ו13.6% בקרב נשים, נתון שמהווה עלייה של כ 13% בשלוש השנים האחרונות.  כמו כן הגיוס לשירות משמעותי בשלל תפקידים נמצא בעלייה מתמדת.

אחוז הנשירה מהצבא נמצא בירידה, עומד על 8.8% בקרב גברים והינו נמוך מהממוצע הארצי ושיעור ההתייצבות ליום מיון, איתור והתאמה (מא״ה) בקרב נשים עומד על 90% .

נתונים אלה הינם תוצר של מעריך הכנה דו שנתי ייחודי שפותח ביחידת הנוער בנשר יחד עם התיכון המקיף העירוני. כחלק ממערך זה מתקיימים סדנאות הכשרה של משרד הביטחון לתלמידי י"א וי"ב, הכנה לצו ראשון, חשיפה למסגרות קדם צבאיות (שנת שירות, מכינות, שירות לאומי ועתודה), פעילות מנטלית כהכנה לצבא, יום הבוגר ועוד. השנה נוספו גם סדנאות הכשרה לבנות לקראת יום המא"ה, הכנה לתלמידי י"ב למילוי שאלון העדפות וכן הכשרות להורים לקראת תהליך הגיוס של ילדיהם.  בנוסף עיריית נשר מימנה אפליקציית הכנה מיוחדת לתלמידי י"א לקראת הצו הראשון. אפליקציה זו מכילה כ1,500 שאלות המדמות את המבחן הפסיכוטכני.

מנהל יחידת הנוער העירונית, אור מורדו אמר "נתוני הגיוס משקפים את המאמץ שעיריית נשר ותיכון נשר משקיע כדי לעודד את הנוער לאזרחות טובה, שירות משמעותי וציונות, לצד בניית חוזן אישי ואזרחות פעילה."

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש לאסור על קשישים לנהוג ברכב?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר