החברה הכלכלית לחיפה אירחה משלחת בכירים מאוהיו

ראשי החברה הכלכלית לחיפה אירחו את משלחת הבכירים האמריקנית במטה החברה וסקרו בפניהם את פעילות החברה ואת פיתוחה של חיפה בשנים האחרונות.
 

משלחת בכירה בדייטון, אוהיו, ארה"ב, בראשות נציבת מחוז מונטגומרי – קרולין רייס, ביקרה במשרדי החברה הכלכלית לחיפה. המשלחת, אותה אירחו במטה החברה הכלכלית יו"ר החברה וסגן ראש העירייה, עוה"ד דוד עציוני ומנכ"ל החברה, אור שחף, הגיעה לישראל בתיאום הדס בר אור, הנציגה הכלכלית של אזור דייטון, מדינת אוהיו – בישראל. נציגות זו, שקמה ביוזמת קואליציית הפיתוח של דייטון, מחוז מונטגומרי ועיריית דייטון כחלק מיוזמת DRITA – ראשי תיבות של Dayton Region Israel Trade Alliance, נועדה לקדם את קשרי הכלכלה, המסחר והטכנולוגיה שבין אזור דייטון המורכב מ-14 מחוזות ובו מתגוררים כ-1.8 מיליון תושבים לבין מדינת ישראל.

ביקור משלחת דייטון בחברה הכלכלית לחיפה – צילום ראובן כהן

המשלחת בראשות נציבת מחוז מונטגומרי מורכבת מנציגי ממשל וציבור המקושרים לתעשיות המקומיות. בין היתר, מכינה משלחת זו את ביקורו של מושל מדינת אוהיו בישראל בהמשך השנה.

עוה"ד דוד עציוני, יו"ר החברה הכלכלית לחיפה וסגן ראש עיריית חיפה: "היוזמה לשיתוף פעולה עם דייטון צמחה בחיפה כבר לפני מעל לעשור, כשנחתם בין הערים הסכם הבנות לקיום עסקים בין הערים. יש חשיבות לשימור קשרים ולטיפוחם לאורך שנים. בזמן שעבר לא קפאנו על השמרים. תעשיית ההיי-טק בחיפה התפתחה עם עוד חברות שנכנסו למת"ם, פארק מדעי החיים החל להבנות והיום כבר הבניין הראשון מאוכלס כולו בחברות  מובילות בתחום והתפתחה גם סצנת סטארט-אפים משמעותית בעיר התחתית, כל זאת לצד המוסדות האקדמיים המובילים, הטכניון והאוניברסיטה, שגם נכנסו הרבה יותר לעובי הקורה בתחומי היזמות. כעת יש הרבה יותר דברים לדון בהם והרבה יותר שיתופי פעולה שניתן לבדוק את התכנותם".

דוד עציוני, קרולין רייס ואור שחף – צילום ראובן כהן

אור שחף, מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה, סקר בפני חברי המשלחת את פעילותה של החברה לפיתוח העיר בדגש על פעילות ההיי-טק ומדעי החיים, ואמר: "בדייטון ריכוז המהנדסים הרביעי בגודלו בכל ארה"ב ושנמצא ברשימת 10 הערים המובילות בארה"ב במשרות בתחום ההנדסה. בעיר יש 2200 חברות יצרניות שמייצרות היקף מכירות שנתי של 448 מיליון דולר. אנו מאמינים שיש לנו הרבה מאד מן המשותף ואנו שמחים על ההזדמנות להחליף ידע וניסיון ועל כך שמשלחת רמת דרג מגיעה לחיפה ונחשפת לאקו-סיסטם הייחודי שאנו מתחזקים בעיר".

משלחת דייטון בחברה הכלכלית לחיפה – צילום ראובן כהן

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בהכי חם