מכללת אורנים – תוכנית חדשה 'חָמֵשְנָתי'

החל משנת הלימודים הבאה, יוכלו סטודנטים במכללת אורנים לסיים תוך חמש שנים תואר ראשון, תואר שני ותעודת הוראה.
 

זהו מסלול מהפכני המאפשר התמקצעות מכסימלית ומקצר בשנה שלמה את הלימודים במכללה.

בפני הנהלת אורנים ניצב המודל של פינלנד, שמערכת החינוך שלה מהווה מודל לחיקוי בכל רחבי העולם. בפינלנד התנאי לעסוק בהוראה הוא תואר שני.

מכללת אורנים. תמונה: באדיבות המכללה 

בעוד שבישראל רק כ 40% מהמורים הם בעלי תואר שני, בפינלנד כולם מחוייבים להשלים לימודי תואר שני, כתנאי לקבלת רישיון לעסוק בהוראה.

"זהו צעד נוסף לקראת השינוי בהכשרת המורים שגם עולה בקנה אחד עם מגמות שינוי במדיניות משרד החינוך והמל"ג." אומר רקטור המכללה, ד"ר ניר מיכאלי, "ראוי שכל מי שעוסק בהוראה ובחינוך יהיה בעל תואר שני, אבל ברור לנו שמדובר בתהליך הדרגתי שמתחיל אצלנו כבר בשנת הלימודים הקרובה."

נשיאת המכללה פרופ' יעל פויס מוסיפה: "המסלול יזמין לשורות המחנכים והמורים מועמדים ראויים שיש בידם הכוח והרצון להיאבק על שיפור מערכת החינוך".

המבחר הגדול של התוכניות לתואר שני באורנים יאפשר לסטודנטים במסלול חמשנתי התמקצעות בתחומים מגוונים. כבר במהלך הלימודים לתואר הראשון באורנים, שבו עושר של 25 מסלולי לימוד אפשריים, מתנסים הסטודנטים בהוראה במערכת החינוך ועוברים הכשרה בתוך הגנים ובתי הספר, לצד הלימוד התיאורטי.

מכללת אורנים. תמונה: באדיבות המכללה 

לימודי התואר השני מעמיקים את ההתמקצעות ומתמקדים בהבנה, מחקר ושיפור של המעשה החינוכי, כך שאין ספק כי בוגרי התוכנית יגיעו למערכת כשיש להם הכלים הטובים ביותר להיכנס לכיתות ולחולל שינוי בדפוסי ההוראה והחינוך.

פרטים נוספים והרשמה לתוכנית – כבר ביום הפתוח באורנים ב6.3

 

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם ילדכם או מישהו בסביבתכם חווה חרם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך