מתחזקים בבגרויות

בקרית ביאליק נרשמה עלייה של 18 אחוז בשיעור הזכאים לבגרות בקרב התלמידים בעיר * ב'אורט', התיכון היחיד בעיר, חצו את רף ה-80 אחוז בזכאות לבגרות

ב'אורט' ביאליק 25 אחוז מכלל התלמידים אף מחזיקים בתעודת בגרות מצטיינת. צילום: אילוסטרציה

ב'אורט' ביאליק 25 אחוז מכלל התלמידים אף מחזיקים בתעודת בגרות מצטיינת. צילום: אילוסטרציה

לראשונה בתולדותיה חצתה קרית ביאליק את מחסום ה-70 אחוז בזכאות לבגרות והגיעה לתוצאה מרשימה של 71.19 אחוז. זהו גידול של 4.09 אחוזים בשיעור הזכאים לבגרות לעומת השנה שעברה. הנתון הבית ספרי של תיכון "אורט" קרית ביאליק חצה לראשונה את רף ה-80 אחוז בזכאות לבגרות ואף הוא ההישג הגבוה ביותר בתולדות בית הספר.
בשנתיים האחרונות גדל שיעור הזכאות בקרית ביאליק ב-10 אחוזים ומאז היבחרו של אלי דוקורסקי לרשות העירייה נרשם גידול של 18 אחוז בזכאות לבגרות. לפני כניסתו של דוקורסקי לתפקיד, ב-2008, עמדו נתוני הזכאות לבגרות בקרית ביאליק על 53 אחוז בלבד.
'אורט' קרית ביאליק הוא התיכון היחיד בעיר, בו לומדים כ-80 אחוז מכלל תלמידי קרית ביאליק. בית הספר מהווה אבן שואבת לא רק לתלמידי העיר אלא גם לתלמידים רבים מהקריות הסמוכות, שבוחרים ללמוד במוסד איכותי זה לאור רמת ההוראה הגבוהה שיש בו ושילוב מנצח בין השקעה בלימודים לבין חינוך חברתי-ערכי.
ב'אורט' קרית ביאליק משקיעים במתן בגרויות איכותיות, בהן צוברים התלמידים 28 יחידות לעומת 21 יחידות המינימליות הנדרשות לבגרות מלאה. נתון זה מצביע על רצון בית הספר ועל מדיניות העירונית לכוון את התלמידים לתעודות בגרות איכותיות המקנות בונוסים בכניסה למוסדות להשכלה גבוהה ולא למרדף אחר תוצאות הבגרויות בלבד.
אחוז התלמידים הבוחרים במקצועות הריאליים כגון פיסיקה, כימיה וביולוגיה ברמה של 5 יחידות הוא בין הגבוהים בארץ. רק 8 אחוזים מכל תלמידי ישראל לומדים פיסיקה ברמה מוגברת, כאשר ב'אורט' קרית ביאליק רבע מהתלמידים בוחרים במקצוע זה ברמה של 5 יחידות. ב'אורט' ביאליק 25 אחוז מכלל התלמידים אף מחזיקים בתעודת בגרות מצטיינת עם צבירה של 31 יחידות לימוד ועם שלושה מקצועות בחירה ברמה של 5 יחידות – לא כולל מתמטיקה ואנגלית. במספר לא מבוטל של מקצועות מספר המצטיינים הוא גבוה במיוחד. נתונים מרשימים אלו מצטרפים לאחוז המתגייסים הגבוה במיוחד של בוגרי בית הספר, לאחוז הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה וכפועל יוצא לאחוז האקדמאים הגבוה ביותר בקריות.
האקלים הבית-ספרי, רמת המורים הגבוהה, הסביבה התומכת והמחבקת, כל אלו גורמים לתלמידים מהקריות הסמוכות לבחור ב'אורט' קרית ביאליק כבית הספר המועדף בעיניהם לסיים בו 12 שנות לימוד ולרכוש מיומנויות שיפתחו בפניהם את שערי ההשכלה הגבוהה.
ראש העירייה אלי דוקורסקי אמר בסיפוק לאחר פרסום הנתונים: "אני שמח שהשקעותינו בחינוך מניבות הישגים והצלחות לילדינו. כשנכנסתי לתפקיד תקציב החינוך היה 30 מיליון שקל בלבד והשנה הוא עומד על 79 מיליון שקל. אני גאה בהישג המרשים בו זכתה מערכת החינוך העירונית בשנה זו. עלייה זו משקפת את המגמה המתמשכת של שיפור בהישגי מערכת החינוך העירונית בכלל ובקרית החינוך 'אורט' קרית ביאליק בפרט, שחצתה את רף 80 אחוזי הזכאות לבגרות. יחד עם זאת, ציוני הבגרות חשובים, אך אינם חזות הכל. ישנם מדדים נוספים וחשובים לא פחות אשר לפיהם נמדדת מערכת חינוך איכותית וטובה. מערכת החינוך בקרית ביאליק עולה על כולן. תיכון אורט קרית ביאליק זכה להיות בית הספר התיכון הממלכתי היחיד באזור אשר נכלל ברשימה המכובדת והמצומצמת של בתי הספר הערכיים ביותר בארץ וזאת בהתבסס על הצטיינותו במדדים המובילים הבאים: אחוז נשירה נמוך, שילוב תלמידי החינוך המיוחד, שירות בצה"ל, לימודי מתמטיקה ומדעים ברמה גבוהה, מצוינות במקצועות ההומאניים, זכאות לתעודת בגרות איכותית וקידום התלמיד לפי יכולותיו ולא רק על פי זכאותו לבגרות. אני מודה למנהל אגף החינוך עמי ראובן, למנהל קרית החינוך 'אורט' קרית ביאליק רמי פורת, לצוותי ההוראה בכלל בתי הספר, להורים וכמובן לתלמידי העיר – דור העתיד של מדינת ישראל".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק