אירוע ההריוניות הגדול של המרכז הרפואי בני ציון ובייבילנד

 השבוע התקיים אירוע ההריוניות הגדול של המרכז הרפואי בני ציון וחברת בייבילנד. לאירוע, שנערך במרכז הקונגרסים בחיפה, הגיעו כ–1,200 נשים הריוניות ובני זוגם

 

השבוע נערך במרכז הקונגרסים בחיפה אירוע ההריוניות של המרכז הרפואי בני ציון וחברת בייבילנד. מאות המשתתפים שהגיעו, נהנו מהרצאה של מנהל מחלקת נשים ויולדות במרכז הרפואי בני ציון ד"ר שלומי שגיא, ממתנות של מותגי התינוקות ומהופעה של עדי אשכנזי.

אירוע ההריוניות הגדול של המרכז הרפואי בני ציון ובייבילנד – מנהל מחלקת נשים ויולדות במרכז הרפואי בני ציון דר שלומי שגיא. צילום – גלית רוזן

לאירוע, הגיעו כ–1,200 נשים הריוניות ובני זוגם, אשר נהנו מתערוכת דוכנים של בייבילנד עם מיטב מותגי התינוקות, עמדות ייעוץ עם מיטב הרופאים, האחיות, יועצות ההנקה והגנטיקה במרכז הרפואי בני ציון, מהרצאה של מנהל מחלקת נשים ויולדות ד"ר שלומי שגיא בנושא "מה חדש בחדר הלידה שלנו" ומהופעה של הסטנדאפיסטית עדי אשכנזי, אשר חתמה את הערב. את האירוע הנחתה הדס בן ארצי.

ההיענות לדוכן של המרכז הרפואי בני ציון הייתה גבוהה, כאשר  מאות נשים הגיעו לדוכן על מנת לפגוש את הצוות של אגף האמהות  שכלל  גם רופא יילודים על מנת לקבל ייעוץ והכוונה לקראת הלידה הקרובה .

באירוע חולקו לנשים מתנות רבות, ובהן:  תיק בייבילנד עם שלל מתנות. הנשים ההריוניות קיבלו גם דוגמיות והטבות נוספות ממגוון מותגי התינוקות שהשתתפו באירוע. בנוסף התבקשו ההריוניות לספר על מקרי טפשת ההיריון הכי מצחיקים שקרו להן.
שלושת הסיפורים שהיו המצחיקים ביותר זיכו את המשתתפות במתנות הבאות : עגלת bugaboo bee5 , מנשא  Babybjorn Oneוקורס הכנה ללידה במרכז הרפואי בני ציון.

אירוע ההריוניות הגדול של המרכז הרפואי בני ציון ובייבילנד. צילום – גלית רוזן

ההרצאה המרכזית של האירוע, הייתה של מנהל מחלקת נשים ויולדות במרכז הרפואי בני ציון ד"ר שלומי שגיא, שנשאה את הכותרת "מה חדש בחדר הלידה שלנו" – כל הנושאים שמרתקים את הנשים במיוחד, עדכון עקומות לידה, מחקר האפיזיוטומיה, שיטות חדשות להפעלת לידה, רפואה משלימה בחדר לידה, אפס הפרדה וקיסרי טבעי ושינוי קונספט בניתוחים קיסריים.  ד"ר שגיא אמר, "אפיזיוטומיה (חתך חיץ), זה נושא שמעניין כל יולדת, לא חייבים לעשות אפיזוטומיה. אנו עושים זאת רק בסיטואציה שאין ברירה.", עוד הוסיף ד"ר שגיא "בנושא זירוז לידה, נעשה מחקר שבדק : 'האם זירוז מעלה ניתוחים קיסריים?' ולמרבה הפלא תוצאות המחקר הראו כי כאשר ניתן זירוז לידה היו פחות ניתוחים קיסריים ולכן לא צריך לפחד מזירוז לידה"

ד"ר שגיא סקר את השיטות השונות והחידושים בזירוז לידה וסיפר על נפלאות הרפואה המשלימה בחדר לידה רפואה משלימה ואמר "זהו פרויקט ייחודי שלנו, היינו הראשונים בארץ בנושא זה. ישנן מספר טיפולים, ארומתרפיה שעושה שימוש בשמנים, דיקור סיני, רפלקסולוגיה יש נקודות שעושות דברים טובים, דימיון מודרך אשר מכניס לאוירה ושיאצו. המטרות של הטיפולים לקצר את הזמן עד הלידה ,להפחית חרדה ולהעלות הפרשת פיטוצין"

בסיום, עלתה לבמה עדי אשכנזי במופע סטנד אפ, על חוויות של היריון ולידה וגם על גברים ודברים שמעצבנים אותה.

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד במספרים ש...