סגן ראש העיר דב חיון וחברת המועצה נעמה לזימי פועלים למען הבטיחות בענף הבניה 

במסגרת שיתוף הפעולה בין השניים קיימו אמש מפגש ראשון עם בעלי תפקידים בתחום, בהם גם ראש מטה הבטיחות בהתאחדות הקבלנים


 

סגן ראש העיר, הרב דב חיון וחברת מועצת העיר, נעמה לזימי, ערכו אמש (שלישי) מפגש ראשון עם בעלי תפקידים בנושא בטיחות בענף הבניה, נושא הקרוב ללבם של השניים.

במפגש נכחו מלבד הרב דב חיון וחברת המועצה נעמה לזימי, גם ניר לוי- ראש אגף הפיקוח על הבנייה בעירייה, נציג ממטה הבטיחות של משרד העבודה, ח"כ לשעבר איל בן ראובן העומד כיום בראש מטה הבטיחות בהתאחדות הקבלנים, פרופ' אבי גריפל מהטכניון שייסד ומלמד בקורס בטיחות למהנדסים, נציגי 'המרכזים לצדק חברתי', נציגת 'קו לעובד' ופעילים חברתיים נוספים.

 

שיתוף פעולה בין סגן ראש העיר דב חיון לחברת המועצה נעמה לזימי. צילום מתוך פייסבוק

 

בין הנושאים שעלו לדיון:

שינוי היתרי הבנייה, הגברת האכיפה והפיקוח, הדרכות בנושא בטיחות לקבלנים ויזמים שיינתנו על ידי הרשות המקומית, יצירת מערך תמריצים ותגמולים עירוני לקבלנים 'מצטיינים', יצירת מאגר קבלני בנייה 'מומלצים' עבור תושבים שמעוניינים לערוך שיפוץ או הרחבה קטנים ובינוניים וכן העלאת מודעות כללית וציבורית.

בהמשך ייבחנו נושאים רבים נוספים.

הרב חיון: "מדובר במפגש היכרות ראשוני כאשר המפגשים הבאים יהיו מפגשי עבודה בהם נתייחס לכל הרעיונות שעלו מצד היושבים במעגל, לרבים מהם יש כבר ניירות עמדה והצעות קונקרטיות לשיפור מצב הבטיחות ברמה העירונית, וכוונתינו היא שדרך העבודה המשותפת תכתב מדיניות שתקיף כמה שיותר נושאים.

נושא הבטיחות בבנייה הוא אחריות שחולקות כמה רשויות וגופים מבחינה חוקית. כוונת המפגשים הללו היא לא שהעירייה תחליף את המדינה באחריות על פיקוח על הבנייה ותאונות הבנייה – אבל כן לקחת מידה רבה יותר של אחריות במניעת ההפקרות בענף ואבדן החיים המיותר, שנובע בין היתר מהיעדר חקיקה ואכיפה מספקות.

בשנים האחרונות, הנושא עולה למודעות יותר ויותר ולכן ארגונים ומוסדות רבים כבר צברו ידע ופיתחו הצעות למדיניות, אולם עד כה שום עירייה או רשות מקומית לא לקחו על עצמן לבחון בצורה רצינית את הנושא".

 

מפגש ראשון בנושא בטיחות בענף הבניה. צילום מתוך פייסבוק

 

חברת המועצה נעמה לזימי:

"משמח ומרגש שהעיר השלישית בגודלה בארץ מקיימת פורום חשוב ומציל חיים שכזה, אמנם אין בכוונתנו להסיר מהמדינה אחריות ואנו אף קוראים למדינה לקחת על הנושא אחריות מלאה, אך מתוך הבנה שלרשות יש תפקיד משמעותי גם כן ויכולת להציל נפשות, החלטנו דובי ואני לשים זאת על סדר היום.

בפורום נמצאים כל מי שעוסקים בנושא הן מהרשות והן מהחברה האזרחית, הנדלן והאקדמיה, ויצטרפו עוד שותפים בהמשך- פועלי הבניין צריכים לעבוד בבטיחות מלאה וידיעה שחייהם חשובים כחיי כל אדם. בתקווה שנמנע את תופעת ההרג בענף הזה לחלוטין, בחיפה ובמדינה בכלל".

את היזמים ייצג אבי פרץ, מנכ״ל עמרם את נידם התחדשות עירונית, ששם בפתח דבריו דגש על שיתוף הפעולה בין הפיקוח והיזמים ליצור אוירה פוזיטיבית להשגת המטרה של שמירת חיי אדם.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי
Ads