מועצת העיר קריית ביאליק אישרה את תקציב העירייה לשנת 2020

מועצת העיר קריית ביאליק אישרה אמש את תקציב העירייה לשנת 2020 על סך 338,566,000 ש"ח


 

מועצת העיר קריית ביאליק אישרה אמש (רביעי) את תקציב העירייה לשנת 2020.

התקציב עומד על סך 338,566,000 ₪.

תקציב העירייה הינו תקציב מאוזן המבטא את המשך הפיתוח ותנופת העשייה בעיר.

תקציב העירייה לשנת 2020 כולל מרכיבי התייעלות פנימית תוך שמירה על רמת שירותים מוניציפאליים גבוהה התואמת את צורכי התושבים, וכל זאת ללא העלאה חריגה בחיובי הארנונה.

התקציב מייצג את היעדים והמדיניות אותם מתווה ראש העיר, אלי דוקורסקי, כאשר משקיעה העירייה את מירב משאביה (55%) בשירותים הממלכתיים הניתנים לתושבי העיר, כגון חינוך בגני ילדים, בתי ספר יסודיים, חטיבות ביניים וחטיבה עליונה, אגודות ספורט, תנועות נוער, קונסרבטוריון ופעולות תרבות שונות.

כמו כן, משקיעה העירייה בתחומי רווחה לרבות בעלי צרכים מיוחדים, עולים חדשים, עזרה למשפחות נזקקות ומועדוני קשישים. בנוסף התקציב מיועד לשירותי דת, תחום הבריאות ואיכות הסביבה.

 

מועצת העיר אישרה את התקציב. צילום: עיריית קריית ביאליק

 

עיריית קריית ביאליק משקיעה מכספה גם בתחומים שאין חובה עליה לנהלם וברשויות מקומיות רבות אחרות תחומים אלו מנוהלים על ידי גורמי חוץ.

נכונות העירייה ליטול על עצמה את התחומים הנוספים מבטאת את חוסנה החברתי ואת איתנותה הכלכלית. ההכנסות העצמיות הצפויות לשנת 2020 הינן בשיעור של 78% מסך כל ההכנסות והן אמורות להסתכם בסך של 265,724,000 ₪. שיעור גביית הארנונה הצפוי מהווה 60% מסך ההכנסות העצמיות של העירייה וכ – 47% מסך כל הכנסות העירייה.

נתונים אלו מעידים על הצלחת מאמצי הגביה שנעשו בעירייה בשנים האחרונות. החלק הארי בהוצאות התקציב הינו נושא הפעולות לתועלת הציבור, המהווה שיעור של 71% מסך כל ההוצאות המסתכמות לסך של 241,919,000 ₪.

מרכיב הפעולות בתקציב עיריית קריית ביאליק אחד הגבוהים בשלטון המקומי בישראל.

הוצאות השכר מהוות שיעור של כ – 29% מסך כל ההוצאות והן כוללות פנסיה תקציבית שלמעשה הוצאות השכר מהוות 24% בלבד מכלל התקציב.

חלקו של מרכיב השכר מסך של תקציב העירייה הינו מהנמוכים בשלטון המקומי בישראל.

פירעון מלוות מהווה שיעור של כ – 5% מסך כל ההוצאות ומסתכם ב – 16,669,000 ₪.

ראש העיר אלי דוקורסקי:" בקריית ביאליק, באופן מובהק, מרבית תקציב העירייה מופנה ישירות לפעילות למען תושבי העיר. לאור הקיצוצים הכבדים בהשתתפות הממשלה, בין השאר בשל אי אישור תקציב המדינה לשנת 2020, פגיעה במענק האיזון של עיריית קריית ביאליק וגזירות אחרות מחייבים אותנו להקפדה מרבית ושמירה על מסגרת התקציב הכוללת מדיניות של הידוק החגורה בהוצאות ומימוש מלוא פוטנציאל ההכנסות. בדרך זו נוכל להמשיך ולהנהיג את העיר להצלחה בניהול שקוף ואחראי".

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי
Ads