פתרון לבדיקת איכות מים ביתית

ההאקאתון החיפאי "ערים חכמות 2020" התקיים בהאב In-Vent של רשות הצעירים – עיריית חיפה. הצוות שהציג את הרעיון המנצח זכה בסכום של 10,000 ₪ שניתן בחסות החברה הכלכלית לחיפה, משרד עוה"ד ש. פריד

 

צוות השופטים כלל מנהלים, יזמים ומשקיעים בכירים, ביניהם מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה, אור שחף, מנכ"ל Lime ישראל, יניב גודר, מנכ"ל Bird ישראל, יניב ריבלין, מנכ"לית Isratech Ventures שירלי בינדר ועוד, העניקו פרס של 100,000 שקלים על סטארט אפ: פתרון לבדיקת איכות מים ביתית!

בסוף השבוע התקיים ההאקתון השנתי של In-Vent, שעסק השנה בנושא 'עיר חכמה'. המשתתפים עמלו על פתרונות טכנולוגיים לאתגרים העומדים ספציפית בפני העיר חיפה. ההאקתון של In-Vent, התקיים זו השנה השלישית במשך 3 ימים. כ-150 יזמים, מתכנתים ומעצבים עבדו בצוותים והתחרו ביניהם על הרעיון הטכנולוגי המקורי ביותר.

הגשת הפרס למקום הראשון בהאקתון אינוונט – צילום מייק לוי

מיזם AQUALITAS, שמציג מערכת סנסורים לבדיקת איכותי המים הביתית וחבריו הם המנכ"ל ד"ר גרגורי מייקוב, מנהל הטכנולוגיה ד"ר ג'ניה טילצ'ין ומנהלת התפעול נינה טקאצ'וב, זכה במקום הראשון ובסכום של 10,000 ₪, כאשר בפרס השני זכו צוות OZMO שהציגו מערכת לאיתור וזיהוי מראש של הצפות כפתרון לימי חורף קשים בדומה לאלה שהיו השנה הפועל בטכנולוגיה של חיישן היושב בתעלה של כביש ויכול לדווח לשירותי ההצלה ולעירייה על מפלס המים בזמן אמת. חברי המיזם, עלאא אבו אלהיג'א, חוסני עזאם, סאמא מנאדרה וסרין מנאדרה זכו בכרטיס כניסה לתערוכת הערים חכמות הגדול בעולם בברצלונה – Smart City Expo-World Congress שייערך בחודש נובמבר. את החסות לאירוע העניקה החברה הכלכלית לחיפה, יחד עם AUGURY, משרד עו"ד ש. פרידמן, INTEL Smart City Expo-World Congress, מכללת "תלתן" ו-t-hub.

הצוותים שהשתתפו בהאקתון בחרו אתגר מתוך רשימה של 10 אתגרים שנבחרו מראש במטרה להציג פתרונות לבעיות איתן מתמודדת חיפה. בין הנושאים מהם ניתן היה לבחור: חניה, תחבורה ציבורית, חזירי בר, ניקיון העיר, השתתפות תושבים, תיירות, מחזור, חקלאות עירונית, איכות וחיסכון במים ואיכות הסביבה. האירוע נמשך 48 שעות רצופות וכלל ארוחות, שתיה, פינוקים, מדפסות תלת מימד, ערכות AI של INTEL, סדנאות הכנה לשימוש בכלים הטכנולוגיים ובמידול תלת-מימד ועוד.

צוות שופטים שהורכב מהאנשים המובילים בתחום היזמות, משקיעים ואנשי מקצוע וכלל את מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה, אור שחף, מנכ"ל Lime  ישראל, יניב גודר, מנכ"לית Isratech Ventures, שני זאנסקו, שותפה מנהלת ב-AfterDox, אירית ישראלי-כהנא, מנהלת Samurai Incubate ישראל, שירלי בינדר ומנכ"ל Bird ישראל יניב ריבלין.

את מהלך העבודה בשלושה ימים של התחרות ליוו מנטורים בכירים מתחום ההייטק: גדי הורנשטיין, לשעבר מנהלת תחום המוביליטי ברשות החדשנות, ארז מזרחי, מייסד המכון לערים חכמות בישראל, בועז מזרחי, מייסד וסמנכ"ל טכנולוגיות ב-Tactile Mobility, אריאל נוימן מ-MIT, סרג'יו ויניצקי, נציג כנס הערים החכמות הגדול בעולם Smart City Expo-World Congress  בישראל, מיכאל פיהא, מנכ"ל ישראל קונקט, ליאור בר שלום מ SMB-IT -ועוד רבים וטובים. גם החברה הכלכלית לחיפה יוצגה עם מנטור, מנהל הפיתוח העסקי מוטי מאיר, שסייע גם בהרכבת מנטורים לאירוע.

In-Vent הינו האב טכנולוגי עירוני של רשות הצעירים, המנהל את הקהילה הגדולה ביותר בתחום היזמות בחיפה רבתי. ההאקתון שנערך בחסות החברה הכלכלית לחיפה הוא חלק מקידום וחיזוק קהילת היזמות החיפאית, לצד פעילות שוטפת לאורך כל השנה של עזרה ופיתוח תחום היזמות בעיר.

עו"ד דוד עציוני, יו"ר החברה הכלכלית לחיפה וסגן ראש העיר חיפה: "קיום האקתון עיר חכמה בחיפה, שנולד במטרה לייצר פתרונות יצירתיים ומענה לאתגרים הייחודיים שמאפיינים את העיר, הוא עוד לבנה בחומה שנקראת פיתוח העיר. ישנה חשיבות גדולה ברתימת האקו-סיסטם העירוני כדי לשפר את היבטי החיים השונים בעיר עבור התושבים ואני שמח על ההיענות ועל המשתתפים הרבים שהשקיעו מזמנם, מכישרונם ומכישוריהם כדי להציע פתרונות מקוריים".

דוד עציוני . צילום: יח"צ

אור שחף, מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה: "הפתרונות שהוצגו לחבר השופטים היו מקוריים, מעניינים ולא שגרתיים. שמחתי על ההזדמנות לשבת בחבר השופטים ולעזור לבחור את הזוכים. החברה הכלכלית מקדמת בשנים האחרונות את העיר החכמה בחיפה והחיבור מתבקש לאירוע מסוג זה הנותן במה ליזמים, מתכנתים ואנשי מקצוע הפועלים בתחום. לחיפה יש אקו-סיסטם מפרה ותוסס ואנחנו גאים לטפח אותו בכל דרך".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד במספרים ש...