נחתם ההסכם על הרחבת גני פלורה בשכונת שער העלייה

אשכול גני "פלורה" בשער עלייה חיפה, המשרת ילדים בעלי בעיות קוגניטיביות מורכבות, עומד לקבל אגף חדש שיוכל לתת מענה ליותר מ-60 הילדים המטופלים בו

איש העסקים התורם סמי ניאגו. "יש לי זכות בהקמת מקום חשוב זה". צילום: דוברות חיפה

איש העסקים התורם סמי ניאגו. "יש לי זכות בהקמת מקום חשוב זה". צילום: דוברות חיפה

"התרומה המרגשת ביותר מאז נבחרתי לתפקיד ראש העיר היא תרומת משפחת ניאגו להקמת אשכול גני פלורה, שהוא המילה האחרונה בכל תחום וניכר בתוצאות כי כל מי שעשה במלאכה עשה אותה מכל הלב", כך אמר השבוע ראש העיר חיפה יונה יהב, עם חתימת ההסכם על הרחבת אשכול גני "פלורה". האשכול נבנה לפני כחמש שנים בתרומת משפחת ניאגו, על מגרש אותו הקצתה עיריית חיפה. עלות הקמת האשכול הייתה כ- 7 מיליון שקל והוא נבנה בשיתוף עם עיריית חיפה, משרד החינוך וקרן "שלם".
עתה החליטו סמי ומלכה ניאגו, לתרום שוב להוספת אגף חדש לאשכול אשר יכלול חצר "חושית" ייחודית, כיתות לימוד וחדרי טיפול. עלות הרחבת האשכול שתתבצע בשיתוף עם משרד החינוך מוערכת בכ -2.5 מיליון שקל.
עם השלמת הפרויקט, יכלול האשכול בין היתר: 9 כיתות גן, להן צמודות חצרות פרטיות, חדר מולטימדיה, ספריה מאובזרת במשחקים אינטראקטיביים, מטבח טיפולי, חדרי טיפול וריפוי, חדר פיזיותרפיה, ספורט וחדר סנוזלן (חדר גרייה רב חושי).
כיום משרתים גני פלורה 60 ילדים מחיפה והצפון בגילאי 3 עד 7 בעלי לקויות קוגניטיביות מורכבות. עם הרחבת האשכול, יוכל האשכול לתת מענה רחב יותר למספר גדול יותר של ילדים.
התורם, איש העסקים והספנות החיפאי סמי ניאגו, החליט לקרוא לאשכול ע"ש אמו האהובה פלורה ניאגו, שכן האשכול מסמל את כל מה שהיא סימלה בדמותה נדיבות, חום, אכפתיות ואהבה לזולת. השבוע עם החתימה על הסכם הרחבת האשכול אמר ניאגו, כי בחלוף חמש שנים מאז הקמת הגן הוא מרגיש כי זכה בזכות מיוחדת להיות שותף להקמת מקום מופלא המעניק לעשרות משפחות אופקים חדשים שהיו חסומים בפניהן קודם לכן.
אשכול גנים פלורה, בהנהלתה של טלי קוניג, זכה כבר בפרס העירוני, ולאחרונה בפרס החינוך המחוזי. בנימוקים להענקת הפרס נכתב בין היתר כי אשכול גני פלורה: "זוכה להערכה ולמוניטין בקרב הקהילה, ומיטיב ליצור קשרים איכותיים עם הרשות המקומית, הבעלות ומשרד החינוך, התורמים רבות לקידום התלמידים".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה