פותחים מיקרופון לטיפול

עובדת סוציאלית, פיזיותרפיסטית ודיאטנית נפגשו מול המקרופון. זו לא תחילתה של בדיחה, אלא תוכנית רדיו מרתקת, של מתן יעוץ וטיפים להורים, סבים וסבתות איך להעביר בשלום את חופשת הקיץ עם הילדים ולהכנים לשנת הלימודים
המומחיות מהכללית ברדיו. הדגישו את הצורך בהכנסת סוג של סדר יום. צילום: כללית

המומחיות מהכללית ברדיו. הדגישו את הצורך בהכנסת סוג של סדר יום. צילום: כללית

הן החליפו את חדרי הטיפולים באולפן הרדיו והתגלו כמוכשרות בכך לא פחות מאשר. היו אלה מומחיות כללית שהתכנסו ברדיו חיפה מכל רחבי המחוז: נגה נירנברג – מנהלת מכון הפיזיותרפיה של כללית במרכז רפואי לין החיפאית, ניאורה אלרום מרטה – דיאטנית קלינית בכללית שהגיעה מנהריה ואסנת ברזילי טוך – עובדת סוציאלית במכון להתפתחות הילד בקריות שהגיעה מביתה בקרית טבעון. הן הגיעו ל"רדיו חיפה" ביום שישי בבוקר לשעה של שיחה עם המראיין- שירן גולדשטיין ומתן תשובות לפניות המאזינים בנושא המעסיק כל כך הרבה הורים, סבתות וסבים: איך מעבירים נכון ובהצלחה את החופש הגדול וכיצד מתכוננים לקראת שנת הלימודים.
הן הדגישו את הצורך בהכנסת סוג של סדר יום במציאות של חוסר שיגרה במהלך החופשה, כמו ארוחות משותפות ובמועדים קבועים להן חשיבות גם על הרגלי אכילה נכונה ויצירת אוירה משפחתית ומשתפת. דובר גם על הכנת הילד לקראת כניסה למסגרת חינוכית חדשה? מתי להתחיל בהכנה? מה התגובות הרגשיות שיכולות להתעורר אצל הילד וכיצד לסייע לו. כולל היבטים של בחירת הילקוט המתאים, סביבת הלימודים בבית, החשיבות של פעילות גופנית וחברתית ולא רק פעילות יושבנית סביב מסכי המחשב, האייפד והסמרטפון.
קווי הטלפון לרדיו הוצפו בפניות והשעה המרתקת הסתיימה עוד לפני שכל הפונים עלו לשידור.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות